chińska gielda.

piotr poznan / 83.20.20.* / 2008-01-08 09:40
moze mi ktos wytlumaczyc skad takie roznice w notowanich chinskiej gieldy? mam tu na mysli SHANGHAI COMP. tu na stronie money jest 2,38 a na stronie stooq.pl jest np na minusie -014. sprawdzilem dokladnie i chodzi o ta sama gielde, bo niektore strony wogle nie podaja ktora gielde maja na mysli, tylko pisza sobie np Chiny 0.56 widzialem tez czasami gielde w hong kongu podawana jako gielda w chinach. tak wiec wie ktos jakie byly wyniki i dlaczego tu jest 2,38 ? moze moderatorzy forum sie wypoweidza.? dzieki
Wyświetlaj:
spod londynu / 89.243.181.* / 2008-01-08 18:27
Rzeczywiście dzisiaj SSEC (shanghai composite) skończył -0.13%. Tez kiedyś sie nad tym zastanawiałem i wydaje mi sie że wiem o co chodzi. W Szanghaju giełda zamiera między godz 11.30 a 1.00 ich czasu. Odpowiada to wczesnym godzinom rannym naszego czasu. Nie wiem czy jest to przerwa obiadowa czy co innego. W kazdym razie nie handluje sie wtedy akcjami. Po godzinie 1.00 zaczynają znowu handlować a zamkniecie sesji nastepuje o 2.30 Zobacz:
http://sg.finance.yahoo.com/q?s=%5ESSEC
Niektóre polskie strony podaja notowania po pierwszej (rannej) połowie sesji. Strony zagraniczne zwykle po zamknięciu dnia. Rzeczywiście dzisiaj po rannej części sesji było mocno w górę a po południu wszystko zjechało. Dlatego są takie róznice.
Moją ulubioną stroną do obserwacji indeksów azjatyckich jest Yahoo Finance
http://sg.finance.yahoo.com/intlindices?e=asia.
Da sie poobserwować indeksy od poczatków powstania giełd w tym regionie
Ale oczywiście każdy ma inną ulubiona stronę.
Drugą sprawa jest to aby obserwować te same indeksy. W Chinach oprócz Szanghaju jest jeszcze giełda w Shenzen która ma własny indeks. Poza tym jest szereg indeksów zbudowanych z różnych akcji jak Szanghai BShares, Shanghai AShares itd. Onet na przykład podaje tylko indeks BShares
Pozdr
max1224 / 195.117.209.* / 2008-01-08 15:47
w tvncnbs biznes podają -0,13%
kaarrool / 2008-01-08 17:10 / Bywalec forum
Może tak szybko się zmienia że nie dają rady nadążyć??:) Chińczycy to szybki naród:)
piotr poznan / 83.20.36.* / 2008-01-08 23:52
no tak ale ja chinska gielde sprawdzam zawsze rano kolo 11 powiedzmy. wtedy kiedy one juz dawno sa zamkniete. wiec wszedzie powinien byc taki sam wynik. a przepraszam 2.38 na plus i 0,13 na misu to duza roznica. tym bardziej ze obie strony chwala sie tym ze aktualizuja dane co kilka minut. cos tu sie bardzo nie zgaadza...
spod londynu / 78.151.139.* / 2008-01-09 00:43
Jeśli spojrzysz na wykres SSEC z dzisiejszego dnia to zrozumiesz
http://sg.finance.yahoo.com/q?s=%5ESSEC.
Po rannej połowie było mocno w górę (prawdopodobnie te +2.38) a druga połowa sesji była spadkowa. Tak ze dzień zakończył się na minusie.
Sam sobie odpowiesz które strony rzetelnie uaktualniają dane
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy