Forum Forum inwestycyjneFundusze

Co myślicie o funduszu BPH Akcji Dynamicznych Spółek 1-mc 17%, 3 m-ce 23% stopa zwrotu???

Co myślicie o funduszu BPH Akcji Dynamicznych Spółek 1-mc 17%, 3 m-ce 23% stopa zwrotu???

irbor / 2006-10-28 15:11
Chciałbym tam ulokować trochę pieniedzy, ale obawiam sie czy nie zacznie spadac. Powiedzcie czy warto!!!
Wyświetlaj:
Tomwic / 2006-10-30 10:09 / Bywalec forum
Myslę, ze nie pora yeraz na inwestowanie dużych sum w fundusze akcji.
Na Twoim miejscu wszedłbym w fundusze stabilnego wzrostu, lub rynku pieniężnego i przeransferował w akcyjne fundusze w "dołku giełdowym".
Najlepiej w instrumencie finansowym, który umożliwia bezpłatny transfer - są takie
wojcher / 2006-10-30 20:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Odradzam fundusze zrównoważone (hybrydowe, stabilnego wzrostu). Jeśąli przejżysz dane historyczne to wywnioskujesz, że spadki (podczas korekty) są znacznie większe niż zyski podczas wzrostu notowań. Stąd wspólczynnik zysk/ryzyko jest beznadziejny
mick / 2006-10-29 19:46 / Uznany Gracz Giełdowy
popatrz jak zachowywal sie fundusz w czasie spadkow na gieldzie a jak w okresie wzrostow. rownoczesnie pamietaj ze dane historyczne nie gwarantuja sukcesu w przyszlosci, ale sa pomocne w ocenie mozliwosci (umiejetnosci) zarzadzajacych do wyboru odpowiednich (rosnacych) walorów.
inna sprawa to "obawy o spadek" - inwestycja w fundusze zawsze niesie ze sobą ryzyko spadku (straty). w przypadku f. akcji to ryzyko jest najwieksze, no ale i potencjalny zysk jest tez najwiekszy. wiec jezeli masz duze obawy o spadki, to "zainwestuj" w lokaty.
ryzyko straty na inwestycji w fundusze mozna minimalizowac: albo dywersyfikujac inwestycje (np w rozne rodzaje funduszy) lub poczekac i trafic w dolek (kupic taniej)- szczegolnie wazne przy jednorazowwej wiekszej wplacie w f. akcji. w obecnej chwili osobiście nie wchodzil byl cala (duza) kasa w fundusze akcji
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy