Forum Polityka, aktualnościKraj

Co zrobić, gdy deweloper odmawia naprawy?

Co zrobić, gdy deweloper odmawia naprawy?

Money.pl / 2011-01-13 08:47
Komentarze do wiadomości: Co zrobić, gdy deweloper odmawia naprawy?.
Wyświetlaj:
Wapniak / 2011-01-13 08:47 / Tysiącznik na forum
"Sralis mazgalis, referendum duptus".... Praktycznie nie można zrobić NIC !!! Przerobiłem ten temat na własnej skórze. Dotarłem wszędzie! Łącznie z Prokuraturą Okręgową. Odpowiedzi pisemne na moje interwencje, prawie wszystkich szczebli administracji państwowej są nie tylko kompromitujące co wręcz niewiarygodne...
Sąd? W naszej "demokracji" musiałbym poświęcić gł. wygraną w Totolotku oraz mieć przed sobą jeszcze 100 lat życia...
Z uwagi na reklamodawców, lokalne media z pomocy w tym zakresie - zrezygnowały. Wojewódzkie, mogły by się podjąć tego tematu tylko przy sporze zbiorowym.
Ewentualna wygrana w Sądzie, naruszyłaby całą "sitwę" budowlaną w kraju co już czyni na wstępie sprawę nie do wygrania.
Rzecz dotyczy: wykonania TYLKO PRAWIDŁOWO, zgodnie z przepisami oraz wiedzą techniczną, wentylacji grawitacyjnej w budynku wielomieszkaniowym oraz zabudowy głowic termostatycznych na grzejnikach C.O. Proste, co?
Wynik? Developer ma to w d.... Buduje przy całej aprobacie władz, narażając na koszty mieszkańców, dalej. Po swojemu.
Mieszkańcy ze względów środowiskowych i natury ogólnej /obawa przed skutkami pozwu zbiorowego/ - milczą. Ewentualna utrata pracy... Musiałem zrobić to samo. Mimo, że budynek na gwarancji, w efekcie zabudowałem własnym kosztem na kominie nasady obrotowe, które tylko po części załatwiły sprawę przed tzw. okresową, uciążliwą szczególnie w zimie, cofką.
Złe głowice jak i "cofka", poprawiają zaś, dobre samopoczucie w MPC-ch, prawdopodobnie na terenie całego kraju... I tyle.
Ps. Na powyższe, dysponuję bardzo bogatą dokumentacją do wglądu.
B@nit@ / 89.174.124.* / 2011-01-13 09:34
ja również w okresie zimowym mam cofkę w wentylacji grawitacyjnej. Zastanawiałem się czy ocieplenie komina na poddaszu (jest przykryte jedynie blachą i folią paroprzepuszczalną - panuje tam temperatura ciutke wyższa niż na dworze) by coś dało. Mieszkam na ostatnim piętrze a wiem że niżej położone mieszkania (pewnie z racji dłuższego komina) nie mają z tym problemu. Ciepło z ich wentylacji może podgrzeje trochę na tyle mój pion aby był ciąg :( zastanawiałeś się nad takim rozwiązaniem ???
Wapniak / 2011-01-13 10:08 / Tysiącznik na forum
Odpowiedź jest bardzo prosta. Trzeba wiedzy. Zarówno w fazie projektowania jak i w trakcie budowy i esploatacji.

Najnowsze wpisy