Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Coraz groźniej w japońskich elektrowniach. Jest skażenie radioaktywne

Coraz groźniej w japońskich elektrowniach. Jest skażenie radioaktywne

Wyświetlaj:
Joasia83 / 46.134.27.* / 2011-03-18 19:46
Pomożcie na pomocdlajaponii.com.pl, prosze poprzesyłajcie adres tej strony swojej rodzinie i znajomym, trzeba im pomóc :( Trudno znaleźć odpowiednie słowa w takich chwilach… Mam olbrzymią nadzieję, że Japończycy znajdą w sobie wystarczającą ilość sił by stawić czoła zarówno materialnym skutkom kataklizmu jak i sytuacji polityczno – gospodarczej, która dopiero się ukaże w całej swej okazałości. Drodzy Japończycy, jestem całym sercem z Wami! Joasia.
A CO CIE TO OBCHODZI ?? / 83.10.231.* / 2011-03-12 20:42
Tak. 20.44 12.03 2011 r. 0 7.10 niby strefa ewakuacji wynosi 10 a teraz 20 !
kwl / 82.210.151.* / 2011-03-12 11:48
Lobbyści energetyki jądrowej w Polsce i niedouczeni politycy ich słuchający powinni uważnie przyglądać się problemom Japończyków. Elektrownia jądrowa to bomba z opóźnionym zapłonem. Starą śpiewkę o nowych, ulepszonych systemach bezpieczeństwa już słyszeliśmy. Nasza energetyka powinna być oparta na gazyfikacji węgla lub ewentualnie gazie łupkowym (jeśli coś się z tego wykluje). Można się oczywiście pocieszać, że w Polsce nie ma aktywnych uskoków tektonicznych, ale zamiast tego wystarczyłby jeden wariat z bombą czy granatnikiem.

Po planach wprowadzenia euro nasz rząd po raz kolejny wdepnął w g.... przymierzając się do budowy elektrowni jądrowych. A trzeba po prostu więcej się samemu uczyć, a mniej słuchać interesownych "ekspertów" i lobbystów!!!!!
Frey / 2011-03-12 12:07
Skoro nic nie wiesz o energetyce jądrowej, to nie mów jak taka elektrownia może zagrozić komukolwiek. Stopienie się rdzenia nie doprowadza do wybuchu jądrowego, a bez wybuchu nie ma zagrożenia. Co najwyżej wzrost promieniowania na minimalnym obszarze (teraz elektrowni), a z takim skażeniem można już sobie dawać radę.

Więc przestań mówić jak jeden człowiek z bombą może spowodować katastrofę atomową.
kwl / 82.210.151.* / 2011-03-12 15:13
Nie wiem skąd wiesz, co wiem o energetyce jądrowej, więc radzę ci opanować trochę swoją skłonność do wycieczek osobistych pod moim adresem - sprawa jest zbyt poważna, aby sprowadzać to do pyskówki.

O bezpieczeństwie elektrowni jądrowych spróbuj natomiast przekonać rodziny ludzi, którzy zabezpieczali reaktory w Czernobylu czy tych, którzy musieli opuścić swoje domy w okolicy. Może nie pamiętasz też, jak cała Europa śledziła, gdzie wiać będzie wtedy wiatr i na kogo opadnie chmura. Wtedy też tacy mądrale twierdzili, że to mało prawdopodobne wydarzenie, a nawet jeśli, to już nigdy więcej się nie powtórzy.

O wybuchach w elektrowni natomiast nie pisałem, natomiast twierdzenie o facecie z bombą podtrzymuję. Jeśli uważasz, że obieg w elektrowni zachowa szczelność w takim wypadku, to proponuję lekturę na poziomie podstaw fizyki.
tome / 83.10.154.* / 2011-03-12 10:21
skrajna nieodpowiedzialność budować elektrownie atomowe na tak sejsmicznych terenach
BEZ POPISÓW / 81.219.112.* / 2011-03-12 09:28
Ma to sens, nie zamierzony, w związku z last minute rozmowami z Francją o budowie ASE w Polsce.Osobiście zwolnił bym wszystkich nieudacznych technokratów i polityków wprowadzających schizofrenię w tym kraju,Bez względu na chwilowy kolor krawata. 日本は後悔して
JarosławKaczyńki / 74.208.195.* / 2011-03-12 07:27
To jest oczywista oczywistość.
Józio z Gombrowiczów / 83.4.21.* / 2011-03-12 10:12
aleś się bucu wysilił, na pewno jesteś z dużego miasta i lepiej wykształcony
JarosławKaczyński / 74.208.195.* / 2011-03-12 10:36
Ja, jako Jarosław Kaczyński, jestem bardzo dobrze wykształcony (jeszcze na komunistycznym uniwerku prawo pracy studiowałem) i z W-wy.

Najnowsze wpisy