Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Coraz więcej firm ogłasza plajtę. Najgorzej jest w branżach...

Coraz więcej firm ogłasza plajtę. Najgorzej jest w branżach...

Wyświetlaj:
bukajj2 / 31.62.116.* / 2013-11-10 19:19
[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
że to niby jest już po kryzysie , wybierzcie ich na trzecią kadencje !!!
mieczman / 2013-11-09 20:25 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Idzie na lepsze! jak mawiał klsyck RockiFeler: najpierw muszą upaść by móc się podnieść??? Tak ćwiczą nas od żydosolidaruchy! Ale teraz naprawdę będzie gorzej!!! Nie bądż bierny boś mierny! i tak cię wyleją do szamba.
bukajj2 / 31.62.116.* / 2013-11-10 19:39
Poszedł półłysy Szlomo do apteki i mówi , Panie aptekant ty mnie cuś sprzedaj na porost moich włosów, co by ja miałem znów bujne czuprynę , tak też aptekarz sprzedał Szlomo specyfik na te bujną czuprynę , ale jak na złość po zaaplikowaniu specyfiku reszta włosów wyszła i Szlomo został zupełnie łysy , oczywiście zdenerwowany biegnie do apteki i krzyczy ,ty aptekant co ty mine zrobił, ja nie mam już ani jeden włos na mojej głowie i nie tylko !!! na co aptekarz odpowiada -Szlomo te stare musiały wyjść żeby zrobić miejsce tym nowym.
Jerzy Bywalec330 / 80.51.44.* / 2013-11-10 02:04
Proszę zwrócić uwagę nawet na informacje na tej stronie w temacie głównym "Coraz więcej firm ogłasza plajtę (...). Podano, że miesiącu październiku Sądy Gospodarcze ogłosiły upadłość 81 przedsiębiorstw. Podejrzewam, że w skali kraju podmiotów gospodarczych bankrutuje tysiące w skali miesiąca. Ja nie wiem czy w ogóle ktoś to rejestruje. Może ktoś ma na myśli tylko duże podmioty, gdzie sądowe ogłoszenie upadłości może mieć drugie dno. Problemy są z małymi firmami, kilku osobowymi, których nawet nie stać na jakiekolwiek sprawy sądowe. Zawiesza lub wyrejestrowuje firmę i cześć. Jak jeszcze jest ktoś młody pakuje walizki i wyjeżdża za granicę zmywać naczynia bo to się lepiej opłaca niż prowadzenie działalności gospodarczej. Dopóki ludzie napaleni na otwieranie firm, nie wiedzieli z czym związane jest prowadzenie działalności gospodarczej - firmy powstawały. Teraz jak każdy na własnej skórze dowiedział się co to jest za "luksus" żadna siła nie zmusi takiego do uruchomienia dowolnego interesu. Banki są takim samym podmiotem jak każdy inny, tyle tylko, że "handlują forsą" zmora XXI wieku. Jak nie ma komu brać kredytów to będą miały takie same kłopoty co inne podmioty. Gdzie się nie popatrzyć wszędzie informacje i zawalony rynek reklamami: telewizja, radio, gazety, Internet, słupy, kible, ławki, klatki, prywatne mieszkania itd. udzielamy kredytów, bez żyrantów, bez zabezpieczenia, wszystko "gratis" bez procentów, dogodne prowizje i tym podobne banialuki. Jak ktoś sobie wyobraża - do kiedy ten cyrk będzie trwał? KRYZYS TO DOPIERO NASTĄPI. Dlaczego tego kryzysu nie można zwalczyć? Dlatego, że ten cały ustrój gospodarczy jest jednym wielkim kryzysem. Niedługo cały świat będzie to jeden wielki dług. TYM SIĘ KOŃCZY HANDEL FORSĄ, KTÓREGO INICJATOREM JEST BEZPAŃSTWOWIEC - NARÓD, KTÓREGO JEDYNĄ OJCZYZNĄ JEST SZMAL. Jak to zwalczyć. Bardzo prosto. Zlikwidować lub poważnie ograniczyć handel forsą - kredyt. Pieniądz nie ma być towarem handlowym tylko środkiem płatniczym. Drugim elementem ograniczona do minimum windykacja wszelkich długów. Przykładowo Grecja. Całkowite umorzenie długów. To samo winno dotyczyć innych państw. Rozpocząć proces pokojowego oddłużenia całego świata. Jeżeli nie dokona się tego na drodze pokojowej dokona to prawdopodobnie wcześniej czy później globalny konflikt militarny na nie wyobrażalna skalę. Ten temat już był przerabiany i jakoś ludzkość nie wyciągnęła wniosków. Hitler podejrzewam, był tylko nieświadomym wykonawcą finansowej globalnej gry. Żaden poważnie myślący człowiek nie uwierzy w to, że zbrojenie Niemiec odbywało się bez wiedzy światowej finansjery. Musiało się to odbywać za cichym ich przyzwoleniem lub nawet inspirowanym przez to towarzystwo. A to, że w konsekwencji dotknęło to również "zleceniodawcę" to już inna sprawa.
Jerzy Bywalec / 2013-11-09 18:50
Co w tym dziwnego. Po roku 1989 do koryta władzy dopchali się kompletni analfabeci w sprawach gospodarczych. Sprawy małego i średniego biznesu rozgrywają się praktycznie tylko na poziomie samorządu lokalnego. Ja miałem świetnie prosperującą firmę, która zbankrutowała praktycznie w ciągu 1 miesiąca. Dlaczego? Dlatego, że Burmistrzem wybrano kompletnego idiotę. Temat do przemyślenia dla zwolenników okręgów jednomandatowych. Do koryta władzy może dopchać się medialny krzykacz będącym jednocześnie głupim jak pień. Trzeba być kompletnym durniem żeby uruchamiać działalność gospodarczą nawet na poziomie łózka polowego na targowisku. Obecnie mamy samych "inwestorów". Są to faktycznie ciułacze i zalegalizowana lichwa. Skoro mają kasę i wiedzę dlaczego sami nie otwierają własnej działalności gospodarczej. Banki są tylko pośrednikami zalegalizowanej lichwy. Niedługo cała gospodarka udławi się własną forsą bo nie będzie komu brać kredytów. Przypominam. Bankructwo firm jest najlepszym interesem dla cwaniaków i zalegalizowanych prawnie złodziei, którzy nigdy nie uruchomia żadnej firmy produkcyjnej, towarowej i handlowej. Po co ryzykować? Jak ktoś zbankrutuje obłowią się ile wlezie bez najmniejszego ryzyka. Jak ktoś nie wierzy niech tylko zaproponuje ograniczoną czasową windykacje długów lub opodatkuje progresywnie handel długami NAWET PO ZBYCIU DŁUGÓW. Przykładowo rok windykacji długów zwolnione z podatków. Kolejny rok 50% z windykowanego długu. Trzeci rok 99% podatku. Zobaczycie Państwo ile w tedy powstanie firm a ile zbankrutuje. Powstawać będą tylko firmy tworzące miejsca pracy a na potęgę będą bankrutować firmy, które są potrzebne gospodarce jak umarłemu kadzidło. Wezmą się może w tedy do uczciwej roboty. Kto się będzie awanturował przy takim przykładowym podejściu do spraw gospodarczych? GŁÓWNIE PRAWNICY I CWANIAKI - SĘPY I HIENY GOSPODARCZE.
wo_jak_3 / 37.8.215.* / 2013-11-08 16:59
Bankructwo tak ogromnej liczby firm w ciągu jednego roku oznacza, że polska gospodarka upada. Szacunkowo i bardzo skromnie licząc jakieś 200 tysięcy ludzi straciło pracę. Zakładając, że byli to żywiciele niedużych, 4-osobowych rodzin, jakieś 800 tysięcy Polaków, mężczyzn, kobiet i dzieci zostało bez środków do życia. W ubiegłym roku już 5 milionów Polaków dotknęła skrajna nędza, teraz jest ich więc blisko 6 milionów. Tak naprawdę w Polsce bezrobocie dotknęło już połowę osób w tak zwanym wieku produkcyjnym, co oznacza także, że o połowę mniej podatków wpływa do Skarbu Państwa. A co na to rząd? NIC! Ba, należy przypuszczać, że polskie firmy upadają właśnie na skutek celowej działalności rządu. Rząd robi w ten sposób miejsce dla zagranicznego kapitału, głównie z USA, który zakłada u nas swoje agendy ale nie płaci podatków już od czasów Balcerowicza. W sumie można przyjąć, że wszystkie partie jakie po 1990 roku rządziły w Polsce, dokładały wszelkich starań, by polscy przedsiębiorcy nie mogli rozwinąć skrzydeł, aby powstała u nas gospodarcza pustynia, na której amerykańscy miliarderzy będą mogli zarabiać. Wszelkie przepisy podatkowe i inne, związane z działalnością gospodarczą Polaków, wprowadzane po 1992 roku, w zasadzie mają za zadanie zablokowanie polskich przedsiębiorców lub doprowadzenie ich do bankructwa. Ta sytuacja nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek kryzysem w Europie czy na świecie, bo w innych krajach tak się nie dzieje. Tymczasem o dziwo nasi politycy ze wszystkich partii, które rządziły w ostatnim dwudziestoleciu wzbogacili się wręcz niesamowicie. To nie jest przypadek, to celowe działanie przeciw obywatelom. Zagraniczne firmy mają się w Polsce świetnie a do tego mogą wykorzystywać polskich pracowników płacąc im zaledwie jedną trzecią wynagrodzenia jakie musieliby płacić pracownikom w zachodniej Europie czy USA. To nic innego jak po prostu zdrada Polski i Polaków, której dopuszczają się od lat politycy prawicy i fałszywej lewicy z SLD.
Gafor / 212.91.12.* / 2013-11-08 16:18
Jak to? przecież bodajże pan premier ogłosił w Krynicy, że jest koniec kryzysu.
swiss / 83.7.222.* / 2013-11-08 14:33
Poszłem do Urzędu miasta z prośbom o pomoc, bo mi firma pada, to mi powiedzieli, że im upadłość nie grozi, wienc se mam radzić sam, super nie ?
należyty / 78.31.215.* / 2013-11-08 15:34
Repeta z szkoły podstawowej pilnie zalecana!!
Bug / 89.78.175.* / 2013-11-08 14:17
najmniejsza w lubelskim bo tam też ilość tego rodzaju działalności na łeb jest najmniejsza - Amen
Furgol / 91.215.33.* / 2013-11-08 14:04
Ciekawi mnie że nigdy w historii nie upadła biurokracja, mundurówka ,nigdy a przecież jest kryzys i dotyczy wszystkich. Kryzys spowodowali politycy,banki, i kombinatorzy giełdowi a ci właśnie mają się najlepiej, jak to jest na tym świecie ?
Gafor / 212.91.12.* / 2013-11-08 16:19
Oni nigdy nie zbankrutują, a nawet się rozrosną. Np. ZUS w związku z likwidacją OFE.
basial767 / 5.172.188.* / 2013-11-08 15:33
tak własnie, ze temida ciągle ślepa ;-)
jest dobrze / 87.205.32.* / 2013-11-08 12:29
W Nigerii potrzeba górników.

Najnowsze wpisy