Forum Polityka, aktualnościKraj

Firmy coraz częściej ogłaszają upadłość

Firmy coraz częściej ogłaszają upadłość

Money.pl / 2012-09-25 09:14
Wyświetlaj:
Ewa_SmartMedia / 83.144.70.* / 2012-10-22 14:15
Wszechogarniający kryzys jest bolączką wielu przedsiębiorców- problemy związane z firmowym obrotem aktywami, opóźnienia przelewów od kontrahentów- wszystko to wpływa na pogarszającą sie sytuację firmy, a w konsekwencji jej upadłość. Są jednak sposoby, które mogą zminimalizować ryzyko wystąpienia problemów z płynnością przedsiębiorstwa i przez to zakończenia jego działalności. Jedną z metod jest zainwestowanie w specjalny system informatyczny , który monitoruje, weryfikuje i skutecznie poprawia efektywność zarządzania należnościami firmy. Tego typu rozwiązanie jest najlepszą profilaktyką na utrzymanie płynności cash flow i w wielu przypadkach potrafi uchronić przed narastającymi zadłużeniami i finansowymi trudnościami.
Banalnie / 2012-10-22 15:03
Tak właśnie działa polityka Platformy Obywatelskiej...a przypominam że mieli oni być przyjaźni dla poslkich przedsiębiorców... jak widac jest totalnie inaczej...ale czego można się było spodziewać...
dd2 / 87.99.21.* / 2012-09-28 22:04
Cała rzecz polega na tym , że u nas ruchem gospodarczym jest ruch papiera (czyli faktury) a nie ruch pieniądza .Wykonuję usługę , daje gościowi fakturę , gość nie daje pieniędzy ale fakturę wrzuca w koszty i odpisuje VAT .Ja nie mam pieniędzy bo gość mi nie płaci . Ale VAT i podatek dochodowy muszę odprowadzić - nie mając pieniędzy bo gość mi dalej nie płaci . TO JEST CHORY KRAJ . NAWET W CZECHACH TAK NIE JEST NIE MÓWIĄC O ZGNIŁYM ZACHODZIE . TO TEŻ PRZECIEŻ JEST UNIA JEWROPEJSKA . TO TRZEBA BARDZO SZYBKO ZMIENIĆ . Tylko kto ma zrobić : PO , PIS , PSL , PALIKOT , SOLIDARNA POLSKA ? Ja już mam tego dosyć .Kolega w sierpniu zamknął działalność gospodarczą i zwolnił 20 pracowników . Ja zatrudniam 16 osób i też to rozważam . Czy WAM Panie Posłanki i Panowie Posłowie o to chodzi ?
yeerry / 193.41.230.* / 2012-09-25 18:00
w moim odczuciu zbyt wiele firm upada tylko dlatego, że US albo ZUS zamiast skredytować podatek lub składki, wchodzi na konta bankowe firmy i wraz z bankami zwyczajnie ją dobija. Banki, jak widzą zajęcie z ZUS czy US automatycznie wypowiadają kredyty/limity a wtedy to już nie ma kto płacić podatków, bo firma "leży" i to na zawsze. Oczywiście zasiłki płacone z Budzetu wyrzuconym pracownikom i dotacje na ich aktywizację to dotatkowy rachunek płacony przez podatników za nadgorliwość durnych urzędasów.
pomo dore / 2012-09-25 09:14 / Tysiącznik na forum
może jakiś merytoryczny komentarz redakcyjny do powyższej wiadomości ale bez żadnej wzmianki o PIS?

Najnowsze wpisy