Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Coraz więcej mieszkania za średnią krajową

Coraz więcej mieszkania za średnią krajową

Money.pl / 2010-01-21 09:36
Wyświetlaj:
Garand / 2010-01-26 12:03 / portfel / Bywalec forum
http://www.homebroker.pl/7/297/news/Nieznaczny-wzrost-cen-mieszkan-w-2010-roku

Wieszczycie spadek cen, a jak odniesiecie się do tych danych?
kaczordonald / 86.140.169.* / 2010-01-26 12:13
Czytalem.Przeciez to prognozy doradcow Home Broker.
Nic nowego nie napisali jak to co serwuja regularnie deweloperzy w sponsorowanych artykulach na money od wielu tygodni.

Jezeli twoj zarobek jest tak jak ich zalezny od rynku nieruchomosci, to niby co maja pisac, prawde?
nersika** / 91.94.246.* / 2010-01-25 14:46
chciałabym kupic mieszkanie ale jestem samoztrudniona i boje sie ze bedzie to problem dla banku?? nie wiecie gdzie iść by było dobrze?
Hiacyn257 / 90.156.33.* / 2010-01-27 01:58
wiem ze ludzie na samozatrudnieniu dostawali kredyty w dombanku, sprawdz
kaczordonald / 86.166.150.* / 2010-01-25 22:27
chalupnictwo sierotko ?
-idz do DOMbanku.Ostatnio na forum mozna bylo sie dowiedziec ze tam kazdemu naciagaja.

A tak na serio;
-jak jestes samozatrudniona i nie udowodnisz od przynajmniej 5 lat 10 000 brutto miesiecznie to lepiej idz na spacer i ochlon a nie do banku.A jak masz tyle kasy to nie sciemniaj.....
EkspertRynkuNieruchomościWWA7777777 / 87.207.201.* / 2010-01-25 18:11
Polecam coś tymczasowo wynająć i poczekać na znaczne spadki cen na rynku nieruchomości, które są nie uniknione. Kiedy nieruchomości potanieją kupisz sobie większą i bardziej luksusową nieruchomość lub w lepszej lokalizacji. Twoja zdolność kredytowa, będzie większa. Na tą chwilę zakup nieruchomości moim zdaniem jest nie opłacalny, a wzięcie kredytu w twojej sytuacji prawie nie możliwe i nie rentowne. Cierpliwości, polecam poczekać na spadki cen nieruchomości. Lecz muszę też wspomnieć o rekomendacji T, która spowoduje ,że trzeba będzie posiadać 20% wartości nieruchomości, żeby móc ubiegać się o kredyt hipoteczny. Marża raczej nie powinna znacząco wzrosnąć, ponieważ już teraz jest bardzo wysoka. Pozdrawiam
EkspertRynkuNieruchomościWWA7777777 / 87.207.201.* / 2010-01-23 00:25
Mieszkania jak i inne nieruchomości. Tanieją i będą
tanieć. Wpływa na to tyle czynników.Podam kilkanaście;
1.Bezrobocie w Polsce, będzie rosło, co przełoży się na spadek cen nieruchomości
2.Nadchodzi niż demograficzny, przez co nieruchomości nie są dobrą inwestycją na
lata. Będą tracić na wartości.
3.Nie nastąpiła znacząca korekta po wzroście cen z okresu boomu budowlanego!!!
Średnio potaniały tylko o 10%.
4.Jest trudno o kredyt hipoteczny i będzie trudniej. Banki od nowego roku
zaostrzają jeszcze bardziej warunki uzyskania kredytu i mają podwyższyć jeszcze
marżę. Marżę, która teraz jest na wysokim poziomie nawet 5%(Rekomendacja T)!!!
5.Ceny wynajmu mieszkań potaniały, a kredyty hipoteczne wzrosły. Przez co
kupowanie na kredyt mieszkań na wynajem przestało być rentowną inwestycją
6.Zakup nieruchomości za gotówkę na wynajem też nie jest rentowną inwestycją,
ponieważ ceny mieszkań są z boomu budowlanego i gospodarczego + spekulacji na nim
7.Wyprzedaż mieszkań pakietowych(kupowanych podczas hossy przez zagranicznych
inwestorów to 35% rynku)
8.Paszport energetyczny
9.Oddanie do użytku przez deweloperów wielu projektów rozpoczętych w
latach (06-07,07-08,08-09!!!)
10.Przesycony rynek w mieszkania kupowane podczas boomu gospodarczego,
budowlanego tzw. hossie. Które są wystawione po cenach, po jakich były
kupowane w tamtych latach!!!
11.Jest masa nieruchomości zawyżonych, przez spekulantów, ale także przez
ludzi nie kompetentnych w wycenie. Przez co ceny średnie są zawyżone.
12.Bardzo drogie apartamenty budowane w dodatku w czasie hossy, są
wielokrotnie przewartościowane. Ich cena wbrew temu, co mówią analitycy
też spadnie i to najbardziej. Ponieważ na rynku wciąż powstają nowe
apartamentowce, które są budowane na tym samym poziomie, lecz taniej.
Kiedy pojawia się na rynku nastąpi korekta rynku. To dobrze, ponieważ
cena średnia też ulegnie korekcie!!!
13.Odrolnienie gruntów w obrębie miast spowoduje drastyczny spadek
ziemi!!!
14.Agencie nieruchomości w ofertach ogłoszeniowych nie zmieniają cen,
ponieważ mają marżę od ceny sprzedaży.
15.Upadek firm; budowlanych, deweloperów, agencji nieruchomości, firm usługowo-wykończeniowych ze
skierowaną ofertą na rynek nieruchomości
16.Marża deweloperów podczas hossy wynosiła od 50% do 60% WARTOŚCI NIERUCHOMOŚCI!!! Teraz to jest
nawet 20%,ale jest to wciąż o 10% więcej niż Np. w Niemczech. I trzeba dodać, że to najniższa marża,
o jakiej słyszałem wśród deweloperów. Musiałbym jeszcze zobaczyć nieruchomość(podejrzewam, że coś
tam musiało być zepsute Np. słaba konstrukcja nośna)
17.Dziura budżetowa
18.Kryzys, który jeszcze do Polski nie dotarł, ale dotrze!!!
19.Inflacja,która powoduje spadek ceny nieruchomości.
…………….
1000000.Polska ma trudności z wejściem do strefy rm2, żeby przyjąć walutę euro
……………
Itd………
Można tak pisać i pisać. I nie zdziwię Się jak za tydzień znów napiszą, że mieszkania, będą rosły.
Przecież żyją z zamieszczania artykułów sponsorowanych!!!
martanbm / 77.252.231.* / 2010-01-22 09:12
Warto obejrzeć do końca i przesłać dalej aby wszyscy się dowiedzieli:
http://bankier.tv/video/Na-nieruchomosci-mozna-stracic-51629.html
kaczordonald / 86.140.149.* / 2010-01-22 11:53
Oby kazdy "leszcz" zdazyl to obeirzec zanim kupi 2,5 celi dostajac za to jedna.

Polecam.Powinni to puscic zamiast glownych wydan dziennikow, moze to jedyny sposob aby tepaki zrozumialy na czym polega wynajem od banku.

Jak rowniez to ze nie ma zadnej mowy aby przez nastepne kilka lat mieszkania zaczely drozec,
bo dzisiejsze ceny sa sztuczne i nie maja w niczym oparcia.
stotrnola / 89.75.85.* / 2010-01-21 20:22
Już lecę się zadłużyć. Tylko idiota i niepełnosprawny ekonomicznie bierze obecnie kredyt. Ale takich jest już coraz mniej drodzy deweloperzy.

PS. Może się ujawnisz tajemniczy "MM" skoro już się podpisujesz pod artykułem.
steciak / 2010-01-21 18:23 / portfel
Od kiedy 1m2 przeliczamy na miesięczną średnią krajową. Na zachodzie porównuje się do minimalnej krajowej. U nas też tak powinno być.
lord vader mochico / 217.98.20.* / 2010-01-21 16:23
Fajnie, w innym artykule na tym portalu minister pracy ostrzega, że z pracą w 2010 będzie krucho i bezrobocie wzrośnie, a Panowie z Open Finance dalej swoją śpiewkę zapodają: stać nas na coraz więcej metrów! Kupuj bo taniej nie będzie!
residenzpalast / 83.5.174.* / 2010-01-21 15:41
OPEN FAJANS - kuznia macherow od pustych liczb i udawadniania ze " tylko bedzie drozej"
A moze by tak zbojkotowac wszelkie art sygnowane przez OF?.... faktycznie jak napisal jeden z forumowiczow- wystarczy pare groszy i mozna sie zaszmacic..nie na darmo mowi sie ze jeden z najbardziej sprostytuowanych zawodow to pismaki.........
kloon / 84.201.216.* / 2010-01-21 14:31
NIe no teraz to se jaja robią:):) Ktoś naprawde mógł w ten sposób zinterpretować dane GUSu?

Ok zatem mam inne przykłady

Wybudowano 3 km autostrad - wniosek zrobiło się luźniej na drogach możemy kupować samochody

sprzedano 10% więcej telewizorów - następił gwałtowny wzrost ilości programów telewizyjnych.

Wiecie Panowie ja naprawde lubie się pośmiać, ale za takie artykuły to powinno się wizerunek autora obok powiesić. Ja wiem że pieniądze placą i wogóle ale tak nisko zejsć??

Teraz poważnie... nie wiem jak możecie po takich artykułach spojrzeć w lustro... Być może przez to, że ktoś mało się zna na ekonomii i statystyce uwierzy, że zaraz ludzie rzucą się na mieszkania bo więcej zarabiają i im wykupią. Pamiętaj jeden z drugim, że jeśli ktos na skutek Twojej opini dokonuje wyboru to odpowiadasz za niego!! Jeśli wyrządzisz mu krzywdę radą - odpowiadasz za niego.

Można sie zeszmacić... ale czy warto...
kaczordonald / 86.140.169.* / 2010-01-21 11:59
Zmasowany atak deweloperow przybiera w ostatnim czasie forme spamu.
Oznacza to ze jezeli w pierwszym kwartale sprzedaz nie wzrosnie beda dalej musieli cenowo popuszczac.CZEKAMY.

Do szanownych ekspertow z Open Finance !!!

Podazajac za inna analiza Glownego Urzedu Statystycznego okazalo sie ze srednie wynagrodzenie osiaga zaleswie 20% pracujacych Polakow.
magdalenaokick / 77.252.231.* / 2010-01-21 11:27
3600 brutto!?! W niektórych miejscowościach nadal zarabiają najniższą krajową. O czym my mówimy. Mieszkania nadal drogie i będą spadać, to są fakty. A OBECNIE NIE OPŁACA SIĘ BRAĆ KREDYTU. Polecam opinie prawdziwych ekspertów:
http://bankier.tv/video/Na-nieruchomosci-mozna-stracic-51629.html
G-Majk / 95.50.107.* / 2010-01-21 13:06
Pokazcie mi prosze, kto zarabia 3600pln ?? Ja osobiscie nie mam zadnych znajomych, ktorzy oboje tyle zarabiaja, ewentualnie jedna z dwoch osob ma tyle, a druga pracuje w kiosku czy warzywniaku i ma 1000pln. Patologia!
WWWWW / 193.111.166.* / 2010-01-21 09:37
"W grudniu najwięcej dodatkowej powierzchni zyskali mieszkańcy Gdańska."'
MOŻE MORZE SIĘ COFNEŁO I ODDDAŁO TROCHĘ METRÓW ??
ddfas / 84.201.216.* / 2010-01-21 14:06
rzeczywiście to jedyny właściwy komentarz do tego artykułu :):)

pozdrawiam
gliceryd / 83.24.73.* / 2010-01-21 09:36
dobra, dobra. nie czarować, tylko uwalniać te środki, które się nazbierały w trakcie szału na lokaty i wtedy będziemy rozmawiać. na razie, to jest pobożne życzenie, a dobrze, to jeszcze nie jest.

Najnowsze wpisy