Forum Forum emerytalneZUS

Czas rozpatrywania wniosku o rentę

Czas rozpatrywania wniosku o rentę

reting1 / 2009-04-19 10:08
Witam Szanownych forumowiczów.Mam pytanie w związku ze złożeniem wniosku o rentę inwalidzką,jaki jest mniej więcej czas rozpatrywania wniosku o przyznanie lub odrzucenie,renty inwalidzkiej.Czy ZUS ma określony czas na rozpatrzenie wniosku?Może Szanowni forumowicze którzy już maja rentę,napiszą ile czekali na rozpatrzenie wniosku(od złożenia wniosku do otrzymania decyzji).Dziękuję za odpowiedzi.TED
Wyświetlaj:
xxx676 / 176.221.120.* / 2020-03-10 10:17
Ja czekam juz 4 miesiac i zadnej odpowiedzi, napisalem prosbe o przyspieszenie terminu ze wzgledu na stan zdrowia i dalej nic. Skandal malopolski zus.
tom85 / 37.248.28.* / 2018-03-26 23:02
ja czekam już 3 tygodnie zero zawiadomienia ,pozatym jesze jedna sprawa toczy się przed trybunałem konstytucyjnym chyba śmierci wcześniej się doczekam niż sprawiedliwości
Zbulwersowany / 77.236.2.* / 2009-09-11 16:01
4miesiąc czekam na decyzję o przyznaniu emerytury pomostowej! Czy jak za następne 4 miesiąće ZUS np.odpowie,ze mam uzupełnić załączniki,to dalej będzie miał 30 dni na odpowiedż? A co robil do tej pory? Papiery leżały w szafie,czy szufladzie?? Prawo do niczego ZUSU nie zobowiązuje! To skandal!
mimosa / 82.33.93.* / 2012-11-24 22:59
to jest wiecej niz skandal,zus powinien placic od setki za czas od daty urodzin osoby uprawnionej do otrzymania emerytury.skoro nie otrzymamy emerytury "przed czasem" ktory nas uprawnia do otrzymania swiadczen, to dlaczego nie wyplacaja od tej samej daty,tylko od czasu zatwierdzenia swiadczenia o decyzji przyznania? ZUS musi przeciez podlegac prawom administracyjnym i nalezy ich podac do sadu
wiwan / 2012-11-26 11:48
ZUS podlega takim przepisom. Wniosek o świadczenie można składać już miesiąc przed terminem, w którym zostaną spełnione warunki (wiekowe, stażowe) na jego uzyskanie.
jantar54 / 83.27.157.* / 2009-06-22 15:30
Ja złożyłem wniosek 30.04.2009r.( czyli w czwartym miesiącu zwolnienia lekarskiego, a 182 dni zwolnienia kończy się 10.07.2009r )i jak mnie poinformowano rozpatrzenie nastąpi w ciągu 30 dni od momentu złożenia wniosku. Po 15 dniach przysłano powiadomienie że brakuje kilku akt które są w innym oddziale ZUS i termin ulegnie przesunięciu. I wniosek zostanie rozpatrzony w terminie 30 dni od momentu dostarczenia tych akt przez tamten oddział ZUS. Pracownik ZUS-u zapewnił mnie że wniosek zostanie rozpatrzony jeszcze przed upływem terminu końca zwolnienia ponieważ obowiązują ich terminy . Niestety do dnia 22.06.2009r. nie dostałem jeszcze wezwania na komisję ponieważ wniosek jeszcze nie dotarł do orzecznika. W tej sytuacji wątpliwe jest aby ZUS zdążył orzec czy przysługuje mi renta przed 10.07.2009. Jeżeli po tym terminie nie podejmę pracy to pracodawca może mnie zwolnić a Zus nie przyzna renty to zostaje bez środków do życia. W tym przypadku trudno mówić o jakimś terminie.

Najnowsze wpisy