Forum Forum inwestycyjneFundusze

czekac do wrzesnia czy kupowac dzis?

czekac do wrzesnia czy kupowac dzis?

trodatf / 2007-07-12 18:02
Jak widac w wielu postach szykuje sie korekta.
Mam do zainwestowania pare groszy na ok 10 lat.
zamierzam kupic:
Unikorona Akcje 20%
L Masson Akcji 15%
CU Polskich akcji 15%
Idea Akcji 20 %
Unikorona zrownowazony 10%
SEB4 - 20%

Pytanie co o tym skladzie sadzicie (nie znam sie na inwestowaniu) - zlozylem to na podstawie opinii na forum oraz czy kupowac juz czy poczekac do wrzesnia jak bedzie po korekcie. Z drugiej strony nawet jesli bedzie korekta to w ciagu 10 lat i tak sie odbije....

pozdrawiam
Wyświetlaj:
TaS / 2007-07-13 00:17 / Tysiącznik na forum

Pytanie co o tym skladzie sadzicie (nie znam sie na inwestowaniu)


proponuje bys najpierw zdobyl wiedze, a potem zaczął inwestować :) na to jest taki sposób wrzuć 80 procent kapitału w gotówkowy lub lokatę, a pozostałe lokuj jak Ci rozum podpowie :) nauczysz się czegos ciekawego :)

na taki okres faktycznie trza zaczac od akcji, ale skoncz na malej ich ilosci - obnizysz koncowe wachania :)
navi / 83.24.29.* / 2007-07-12 19:32
Jak na 10 lat to generalnie akcje. Ale widze że nie dywersyfikujesz swojego portfela. Wszystko w polskie akcje to nie najlepsza opcja. Zainwestuj ok 20% np w azję , ok 15% w metale szlachetne. Oczywiście pod warunkiem że masz dużo kasy. Jak chcesz ulokować 10000 zl takie rozdrobnienie kapitalu nie jest korzystne pozdrawiam
trodatf / 2007-07-13 11:57
Unikorona Akcje 10%
L Masson Akcji 10%
CU Polskich akcji 10%
AIG Parasol Podatkowy - Subfundusz Akcji Chińskich i Azjatyckich 20%
Idea Akcji 20 %
Unikorona zrownowazony 10%
SEB4 - 20%

Wiec moze tak?
TaS / 2007-07-13 12:21 / Tysiącznik na forum
a dlaczego nie wezmiesz nic z naszego regionu?

zamiast idei akcji bph rynków wschodzacych... :)

taka tylko syugestia.

co do azji nie powiem, bo nie wiem - nie interesuej mnie ten kierunek :)
trodatf / 2007-07-13 13:06
probuje zgodnie z Waszymi sygestiami zdywersyfikowac portfel.
Korzystam (a wlasciwie zaczynam) z SFI mbanku i na ich ofercie chcialbym sie oprzec, stad taki wybor.
L Masson Akcji 10%
CU Polskich akcji 10%
AIG Parasol Podatkowy - Subfundusz Akcji Chińskich i Azjatyckich 20%
BPH FIO Akcji Europy Wschodzącej 20 %
Unikorona zrownowazony 20%
SEB4 - 20%

Prosba o opinie, szczegolnie pod katem dywersyfikacji oczywiscie.

No i pozostaje glowne pytanie - czy poczekac do wrzesnia czy kupic dzis - jak czytam fora dyskusyjne to wszyscy mowia o korekcie
TaS / 2007-07-13 13:11 / Tysiącznik na forum
jak kupujesz na 10 lat to korekta Ci nic nie zmieni :)

co do kupowania - kupuj na raty usrednisz wynik :)
zacznij dziś, skończ w listopadzie :)
trodatf / 2007-07-13 13:33
a dywersyfikacja Twoim zdaniem ok?

Mam do wrzucenia ok 50k wiec sugerujesz co miesiac kupowac w powyzszych proporcjach jednostki za 10k?
TaS / 2007-07-13 13:45 / Tysiącznik na forum
hmm sam musialem tak inwestowac, ze mam kapital i musze cos z nim zrobic. ale to zla metoda niestety, lepiej latami odkladac po 200 zl miesiecznie...

dywersyfikacja moim zdaniem - może być, choc tylko w zakresie akcji, bo nie masz nic innego i ponosisz ogromne ryzyko :) za mało danych by pisać ocś więcej :)

sugeruje kupować za jak najmniejsza kwote co miesiąc :) a pieniądze jeszcze nie przeznaczone do zainwestowania w akcyjne trzymac na lokatach, czy innych gotówkowych :)

na koniec pytanie: wiesz jak wiele ryzykujesz, prawda?
trodatf / 2007-07-13 13:56
jak wiele? 50k.... nie wiecej ;-))))
a ile to zobaczymy za 10lat bo w zasadzie ta kase przeznaczylem na inwestycje i nie planuje jej wycofywac. A poza tym uwazam ze nie strace. Stracilbym jakbym te pieniadze trzymal na koncie przez 10 lat...

czyli co? zamias stabilnego wzrostu i zrownowazonych ktore sa w portfelu wrzucic w obligacji lub rynku pienieznego?
TaS / 2007-07-13 14:12 / Tysiącznik na forum
nie zrozumiałeś mnie :) napisze prościej :)

wrzuć wsio na gotówkowy, a następnie np raz w tygodniu umarzaj kwotę 1000 zł i wsadzaj je modelowo do swojego portfela :)

i tak co tydzień :)

oczywiscie umarzac musisz z wyprzedzeniem.
trodatf / 2007-07-13 14:20
Ale czy calosc kasy rozbijalbys na rozne pieniezne?
TaS / 2007-07-13 15:44 / Tysiącznik na forum
odpowiem szczerze: nie wiem :)

ja trzymałem/trzymam na samooszczedzajacym - dzieki temu wyciagam kaske tylko raz, a kilka procent zawsze pod reka na jakies zakupy nieprzewidziane :)
nowicjusz1982 / 2007-07-12 19:50 / Dzieciak *€* forum
a daj propozycje na 50000pln kapitalu z musla zaby je miec w funduszach akcji rok maximum 2 lata
jertom / 2007-07-13 16:04 / portfel / Bywalec forum
widac ostatnio wielki ped do kasy wszyscy wszystko ladują w akcje ale brakuje tu pędu do wiedzy jak inwestować ja np od miesiąca jestem w funduszach pieniężnych i tak radzę wszyskim niezdecydowanym i zaczynającym swoją przygodę z inwestycjami potem co miesiąc przerzucać jakiś tam procent w akcje gdy sie specjalnie nic nie bedzie dzialo gdy będzie większa korekta to przeczekac i dopiero w akcje
fundusze to inwestycja dla cierpliwych i nie nerwowych
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy