Forum Forum inwestycyjneFundusze

Inwestowac czy czekac?

Inwestowac czy czekac?

Konrad22..... / 85.219.239.* / 2007-02-25 11:12
wtam mam na imie Konrad i od kilku miesiecy interesuje sie funduszami inwestycyjnymi. Mam w planach zainwestowanie kwoty ok 20.000 zł Mysle o funduszu akcyjnym,moje pytanie to czy inwestowac teraz (bo jak wiadomo dla zaczynajcych inwestowanie jest to o tyle niekorzystny okres-wartość jednostek jest bardzo wysoka)czy czekać na korekte i wtedy włożyc pieniądze w fundusz??
Wyświetlaj:
mick / 2007-02-25 13:17 / Uznany Gracz Giełdowy
im dluzej sie bedziesz wahal tym mniej zarobisz. im wiecej bedziesz myslal o korekcie tym bardziej sie zawiedziesz. gdzie jest powiedziane ze korekta znow bedzie nietypowa - i zwali sie wszystko o 30%?? a moze korekte juz przeszlismy 1-2 tygodnie temu?? dla przykladu i na przemyslenie tematu: rok temu arka akcji byla po 32zl i tez wszyscy piali ze to za drogo (pewnie w porowaniu do 10zl kilka lat wczesniej to rzeczywiscie drozyzna). w maju 2006 przy wig20 na poziomie 3300 byla po 39zł. zobacz po ile jest teraz (przy podobnym poziomie w20). ile mozna bylo stracic inwestujac w fundusze akcji(nawet na majowej gorce)?? chyba nic.
akcyjne to inwestycja na kilka lat. a po za tym to Ty powierzasz zarzadzajacym swoja kase i placisz im za wyniki.
no chyba ze masz zamiar tylko wskoczyc na chwilke - czekaj, moze Twooje zyczenie o solidnych spadkach sie spelni.
LBas / 2007-02-25 15:11 / Bywalec forum
mick czy robisz konwersje na górce czy raczej wpłacasz do TFI i tylko patrzysz jak rosnie ?
mick / 2007-02-25 16:18 / Uznany Gracz Giełdowy
w poprzednich latach bawilem sie w konwersje - z reguly trafialem - jak w kwietniu 2006. teraz nie mam tyle czasu na zabawe w gorki i dolki - w styczniu sie nie bardzo udalo (dobrze ze starcilem tylko 1,5%) i generalnie wplacam bez wiekszego ogladnania sie. z reguly rozbijam kwote na kilka wplat i usredniam w ciagu tygodnia.
a gorki i dolki lapie na gieldzie na ktorej mam kilka % kapitalu :)
LBas / 2007-02-25 21:00 / Bywalec forum
W zagraniczne fundusze też wchodzisz ? bo ja mam wszystko w naszych funduszach akcyjnych i tak sie zastanawiam czy nie wejść w jakiś zagraniczny w ramach dywersyfikacji
mick / 2007-02-26 06:27 / Uznany Gracz Giełdowy
jak na razie nie widze na ten rok alternatywy. japonia, usa, europa zachodnia - za stabilnie. chiny, rosja, tajlandia....- zyski jak narazie podobne do naszych, ale ryzyko wieksze. zastanawialem sie kiedys na BRIC-ami ale na razie nie wchodze.
a co do dywersyfikacji: puki w mojej okolicy ziemia i mieszaknia sa w miare tanie - zastanawiam sie nad nabyciem zimi ornej pod katem przeksztalcenia na budowlanke za kilka lat.
LBas / 2007-02-26 14:04 / Bywalec forum
Za niedługo trzeba będzie mieć uprawnienia rolnicze i pare lat być zameldowanym na wsi żeby kupić ziemie na wsi ,radze sie pośpieszyć ,osobiście mam już pare hektarów nawet nieżle sie na tym wychodzi >polecam
Konrad22..... / 85.219.239.* / 2007-02-25 14:01
Mysle o zainwestowaniu na 3-4 lata czy fundusz Arka-akcji bedzie odpowiedni a moze DWS Top-25 Malych Spolek bedzie lepszym rozwiazaniem??
LBas / 2007-02-25 15:00 / Bywalec forum
Jak masz 20 000 zł to nic nie stoi na przeszkodzie żebyś te środki podzielił . DWS MiŚ Spółki są niedostępne ,ale przez mBank możesz kupić PZU MiŚ Spółki i np; Idea Akcji lub wejść pod porasol AIG i nie zapłacisz prowizji za zakup ,jest w mBanku z czego wybrać ,a wybrać musisz sam . Pozdrawiam
Konrad22..... / 85.219.239.* / 2007-02-25 22:07
Zastanawialem sie nad podzialem tej gotowki i tak polowa na fundusz Arka-akcji lub Pioneer-akcyjny co Ty na to?? czy myslisz ze fundusze o ktorych pisales lepiej wypadna?
LBas / 2007-02-25 23:05 / Bywalec forum
Osobiście bym postawił na PZU MiŚ Spółki i na Idea Akcje ,albo bym wszedł pod Parasol AIG bo wiosna nadchodzi to deszcze częściej mogą padać to lepiej sie schować
Konrad22..... / 85.219.239.* / 2007-02-25 23:56
PZU MiS spolki mozna jeszcze kupic?bo jak zauwazylem to wiekszosc funduszy MiS jest juz nie dostepna-czemu? Myslisz ze Arka jest przereklamowana i wtym roku nie odniesie takich sukcesow jak we wczesniejszych latach?z tego co widze to stawiasz na fundusze MiS Spolki wydaje Ci sie ze to one w nastepnych latach beda najlepiej szly w gore?
mick / 2007-02-26 06:37 / Uznany Gracz Giełdowy
niedostepne sa bo w prospekcie emisyjnym zrobili zalozenie ze max ilosc aktywow w funduszu to 100 czy 200mln. szybko osiagneli ta wartosc i koniec. mniejszym kapitalem (z teorii) latwiej obracac i dostosowywac sie do zmieniajacej sie sytacji na rynku.
co do arki i innych tradycyjnych fund. akcji - wiekszosc nie ma gornego ograniczenia ilosci kapitalu. po majowej klesce wiekszosc z nich gruntownie przebudowalo portfele, angazujac sie bardziej w male i srednie spolki, kosztem surowcowki z wig20. Efekty sa widoczne juz od wczesnej jesieni.
Co do reklam - kto ma wiecej aktywow, ma wiecej kasy na reklame - proste. kto sie wiecej reklamuje - ma wiecej nowych klientow. od 2lat arka jest najbardziej widoczna w tv, a efekty - jest w gornej, lepszej polowce w gronie wszystkich fund akcji (a na podium wsrod tradycyjnych ogolno-akcyjnych).
MIS 2 rok rosna bez opamietania. one tez najelastyczniej zareaguja na ewentualne spadki - panika, gwaltowna sprzedaz pkc, umazanie jednostek na gwalt - tak jak w maju - bo duzo zapakowanego jest w nie kapitalu malo doswiadczonych inwestorow.
Jednak nie zaszkodzi rownoczesnie wejsc w fundusz typu mis i tradycyjny
Konrad22..... / 85.219.239.* / 2007-02-26 22:15
Mick mam do Ciebie pytanie Sa jeszcze dostepne w danych TFI fundusze MiS?? czy juz wszedzie sa nie dostepne?chodzi mi oczywiescie o te ktore teoretycznie maga przyniesc wieksze zyski Ty jak na ten moment w co bys zainwestowal?
mick / 2007-02-27 16:49 / Uznany Gracz Giełdowy
nie interesowalem sie ostatnio az tak szczegolowo - ale miesiac temu dostepne bylo pko, pzu i aig mis. musialbys posprawdzac na stronce kazdego z interesujacych cie funduszy. ja tak jak pisalem wyzej - pol kasy w tradycyjny akcyjny - arka, legg, moze fortis. reszta w mis - pko wyglada atrakcyjnie. wybor nalezy jednak do ciebie
Konrad22..... / 85.219.239.* / 2007-02-27 22:53
w PKO MiS juz jest zamkniety AiG tak za bardzo mnie nie przekonuje a co myslisz na pionner MiS ??
Didsbury / 81.190.106.* / 2007-02-27 23:54
A pionier MIS jest otwarty??

chyba tez juz poszedl do piachu.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy