Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Czekamy na przejrzyste reguły gry

Czekamy na przejrzyste reguły gry

Xporferus / .* / 2005-01-21 10:16
Komentarze do wiadomości: Czekamy na przejrzyste reguły gry.
Wyświetlaj:
Bin-Laden / .* / 2005-02-01 01:58
Ludze prosze powiedzcie mi jedno czytam juz sporo czasu te wszystkie wypowiedzi i widze jak wszyscy ten SYF ale dlaczego Polacy tylko gadają dlaczego nic nie można zmienić dlaczego ciągle te same de*ile popychają nasze tyłki i zyja jak panowie a my gniamy za chlebem dlaczego nikt żadnej incjatywy nie ruszy na przykład parti przedsięborcówwystarczy troche podpisów i program pienadze tez sie na ten cel znajdą niech dopcha sie tam ekipa która poprostu chce ich udupić ja juz po 4 latach własne firmy mam dosyć albo coś ktoś zacznie albo ja jak moi znajomi i ruwieśnicy znikam z tąd .zainteresowanych zaołzeniem parti prosze o kontakt na mail 4s4sin@gazeta.plPomyślimy wymyslimySmieszy cie ta koncepcja pomyśl ilu masz kilientów ilu znajomych ilu jest ludzi takich jak ty ile potrwa zebranie podpisów , kazdy właściciel firmy ma garnitur i auto mamy radców prawnych to nie jest nie realne. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Jaki elektorat zbierze partia pro przedsiębiorcza ilu ludzi zagłosuje sa miedzy nami różni fachowcy z rużnych dziedzin osobno słabi ale razem mozemy podziałąć
Xporferus / .* / 2005-02-01 11:30
Przepraszam, ale czy tworzenie partii przedsiębiorców to nie ten sam sposób myślenia, który widzimy w takich formacjach jak np. PSL (prochłopska)? Parti prourzędnicza mogłaby, na przykład, liczyć na około 600 tys głosów bezpośrednio zainteresowanych, o ich rodzinach nie wspominając. Proszę zadać sobie pytanie czy przedsiębiorców nie ma Pan w elektoracie, np. SLD, innych partii, które do tej pory brały udział w rządzeniu krajem?...i co z tego wyniknęło i wynika.Wydaje się, że jeżeli w ogóle uczestniczymy w d***kracji, to lepiej chyba decydować w oparciu o bardziej podstawowe kryteria podczas głosowania. Dajmy na to zwrócić uwagę na stosunek do: własności, ingerencji państwa w gospodarkę, jego funkcji socjalnych, podatków, itd. Proszę zauważyć, że nawet na tym forum wypowiadają się przedsiębiorcy wierzący w nieuchronność ZUS-u, gwarancje opieki ze strony państwa, itd. Osobiście polecam wszystkim odwiedzenie strony UPR (www.upr.org.pl), na której od wielu lat porusza się patologie, o których tu się rozpisujemy. Pozdrawim
WOLFGANG / .* / 2005-01-30 12:00
Drodzy przyjaciele w naszym kraju punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Czy zagłosujecie na tą partię czy na inna to i tak zmierzamy ku samozagładzie. Nawet czytając komentarze poniżej widzę, że nikt nie jest w stanie dogadać się ze sobą, a co dopiero zorganizować by uprościc sobie funkcjonowanie w naszym wolnym kraju. Może lepiej byłoby trzymać to wszystko za pysk. Tylko dyktatura, ale nie komuchów, raczej gospodarczego liberała.
Obywatel Polak / .* / 2005-01-24 13:48
dla zaczynających działalność gospodorczą. nawał bym to "sitem" przez jakie każy chętny jeśli nie da rady przejść, to znaczy że i tak rady by sobie nie dał.....zaraz po rozpoczęciu, kubłem zimnej wody jest składka na ZUS !!! wysokość tej składki jest główna przyczyną upadłości wiekrzości mikro firm, budowlanych, ze względu na sezonowość, w szczególności
dern / .* / 2005-01-23 07:58
1/2 x A4 = A5. A co się robiłow Holandii? Przy tulipanch?
armia / .* / 2005-01-31 20:08
Widzę że dla pana mądrali ważniejsze są cyferki niż sedno. A tak nawiasem : co to są t u l i p a n c h y przy których się r o b i ł o w ???
silver / .* / 2005-01-24 14:32
Tulipany juz dawno pojechaly do Ameryki Poludniowej. Tam gdzie tania sila robocza.To samo zagranie, jak w przypadku bajek animowanych. 90% produkowanych jest na Filipinach, na rynek wypuszczanych pod marka Disney.Koszt zamyka sie w 130tys. USD, w Stanach byloby to 500tys. USD.
srx / .* / 2005-01-23 07:52
To już prawie jesteśmy u celu: dekalog i prawo kanoniczne. Niemcy i Holandia zaczynały od odrzucenia tych "uniwersalnych wartości".
bosak / .* / 2005-01-26 08:38
szanowny srx, chyba coś ci się pomerdało z tymodrzucenem tych uniwersalnych wartości przez Holandię i Niemcy
Wiechs / .* / 2005-01-23 01:10
Dopuki ludzie nie zgozumieją , że czym mniej Państwa w ich życiu prywatnym tym szybszy rozwój gospodarczy to nic się nie zmieni.Jeżeli tak zwany dzień wolności podatkowej oscyluję około końca czerwca to znaczy ,że kupując np.: samochód , drugi samochód kupujesz komuś . Kupujesz bochenek chleba drugi kupujesz komuś itd itd . Państwo za nas myśli o tym żeby nas wyleczyć , wykształcić , dać naszemu dziecku szklankę mleka , dowieźć je do szkoły itd. Faktycznie jednak ok 50% żyje za to co wypracuje drugie 50% . Trzeba głosować za takimi partiami które nic nie obiecują i nic nie chcą zabierać.Państwo powinno zadbać o bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnątrzne i nic więcej. Pozdrawiam .
R-2oor! / .* / 2005-01-24 01:04
UPR = Unia Polityki Realnej mówi o tym od lat. Nikt nie potrafi do dziś tego pojąć. Mniej Państwa w gospodarce = lepsza gospodarka
Michał Wolski / .* / 2005-01-22 21:19
Polecam zapoznanie się z dekalogiem. Nie ma tam niczego bezpośredno przeciw gwałcie, 7 z nich nie ma uzasadnienia w prawie karnym, a co najmniej 3 są sprzeczne z naszą konstytucją.
kalafior / .* / 2005-01-26 13:30
Że coś nie ma uzasadnienia w prawie karnym wcale nie oznacza, że nie jest słuszne. Osobiście uważam, że nic mądrzejszego od Dekalogu na razie nie powstało i gdyby tylko wszyscy go przestrzegali, to byłby raj na Ziemi: zero przemocy, zero zdrady, zero kradzieży itp. itd.
Michał Wolski / .* / 2005-01-27 10:47
Gdyby wszystkim podobały się idee komunistyczne i wszyscy stosowali się do jego założeń, to też byłby raj na ziemi.
Michał Wolski / .* / 2005-01-27 10:44
Przykazanie pierwsze: "Jam jest pan Bóg twój, nie będziesz miał innych bogów obok mnie" - raj na ziemi - nie ma już miejsca dla innowierców czy ateistów. Taki raj już powstał kalafiorze. Można go znaleźć w np. w Iranie. Daj znać to zorganizuję Ci gratis bilet w jedną stronę.
Xporferus / .* / 2005-01-22 23:00
...ciekawe co było pierwsze (np. konstytucja czy dekalog). W którą stronę powinno pójść zatem Pana wnioskowanie? A te wymienianki to podejrzewam z sufitu, bo chyba nie z Nieba?
MW / .* / 2005-01-23 21:53
Taaa... Kolega jest widzę wielbicielem prawd objawionych (unikający ich poznania w dodatku)... Ciągnąc dalej pana rozumowanie, należałoby przestrzegać praw starotestamentowych (oko za oko) ponieważ pojawiły się w biblii jeszcze przed dekalogiem... żenada i tyle.
Xporferus / .* / 2005-01-24 00:31
...według Pana, oczywiście. A ja po prostu zwracam Panu uwagę, że zdanie, np.,,...7 z nich nie ma uzasadnienia w prawie karnym..." jest bez sensu ponieważ nasze prawo karne (no chyba, że o innym Pan myśli) bezsprzecznie powstało po objawieniu Dekalogu, a nie odwrotnie; innymi słowy ,,Objawienie Dekalogu" nie mogło brać pod uwagę czegoś co wówczas nie istniało, natomiast odwrotnie być mogło. Rozumiem też, że wyraz ,,żenada" w tym miejscu i zwrot ,,przeciw gwałcie" to przypadki... Tak optymistycznie należy przyjąć...
MW / .* / 2005-01-25 10:22
Po prostu bez sensu chrzanisz kolego. To że coś powstało później, musi oznaczać że wzorowało się na tym wcześniejszym??? Nie mam zamiaru przytaczać brzmienia przykazań, gdyż jest to dla mnie czysta propaganda religijna - jeśli chcesz dyskutować, to znajdź przykład w prawie karnym na poparcie przykazań o numerach: 1, 2, 3, 4, 6, 9, 10.
A.H.H. / .* / 2005-01-25 15:07
Jeszcze raz przeczytqaj komentrz Xporferusa. Potem pomyśl.Potem jeszcze raz przeczytajJak nie pomaga z powrotem do początku
MW / .* / 2005-01-26 00:53
Ja rozumiem, ale czy ja za ciężko piszę żeby ktoś zrozumiał? Jak można mówić o pozostawieniu tylko dekalogu, skoro dekalog nie jest częścią integralną naszego systemu prawnego, wręcz jest z nim sprzeczny? Należy od razu powiedzieć, ze trzeba stworzyć Taliban.
wood / .* / 2005-01-29 18:18
Dekalog nie jest sprzeczny z naszym systemem prawnym, nie może być sprzeczny z żadnym systemem, który nie jest zbrodniczy. Ba, wszystkie porządki prawne czerpią całymi garściami z Dekalogu. Zakaz gwałcenia wynika choćby z 6 i 9 przykazania, a nade wszystko z przykazania miłości, które spina wszystkie 10 przykazań, choć samo w nich nie jest zawarte. Jesli Pan tego nie rozumie, oznacza to, że Pana inteligencja wybrała się na spacer. W głowie mi się nie mieści, że ktoś może być tak ograniczony.
xx / .* / 2005-02-01 12:45
"Zakaz gwałcenia wynika choćby z 6 i 9 przykazania" W taki sam sposób wynika z tych przykazań zakaz noszenia czerwonych skarpetek.
Michał Wolski / .* / 2005-02-01 09:53
Oto co indoktrynacja robi z ludźmi... Z tego czym własnie się pan popisal, rozumiem, że jeżeli kawaler zgwałci pannę, to nie jest gwałt. Pana wypowiedź jest podobna o wypowiedzi agenta Amway'a zapewniającego, że wszyscy producenci proszku wykorzystują do tego celu proszek firmy Amway.
MW / .* / 2005-01-22 21:21
Liczby dotyczyły oczywiście przykazań.
Janek / .* / 2005-01-22 18:56
Na nic się zda to,że firmę będziemy mogli zarejestrowaćw ciągu godziny i na formularzu 1/2 kartki A4.Już obecnie firm jest tak dużo, że sa one bardzo słabe i ledwo sobie dają radę. Jedyną radą jest w obecnej chwili pobudzenie popytu wewnętrznego. Dokonać można to jedynie przez podwyżkę emerytór, rent i pensji. To te grupy tworzą popyt wewnętrzny a tym samym pobudzą handel i produkcję co z kolei spowoduje wzrost zatrudnienia. Nie zachwytujmy się eksportem , on już większy nie będzie .Pamiętajmy, że burokracja będzie jeszcze rosła bo tak jest w UE. Powstaną nowe biura wypłacające emerytury z kilkunastu funduszy emerytalnych więc nie nowa rzesza urzedników.
dessaut / .* / 2005-01-23 08:10
"Jedyną radą jest w obecnej chwili pobudzenie popytu wewnętrznego. Dokonać można to jedynie przez podwyżkę emerytór, rent i pensji." ... i wykupienie w niemieckich supermakietach, niemieckich towarów. Taki wzrost popytu pobudzi gospodarkę... oczywiście niemiecką, W Polsce wzrośnie najwyżej inflacja. "To te grupy tworzą popyt wewnętrzny a tym samym pobudzą handel i produkcję co z kolei spowoduje wzrost zatrudnienia" Dokładnie tak, ale szkoda, że nie w Polsce, a tam skąd pochodzą towary i usługi. "Nie zachwytujmy się eksportem , on już większy nie będzie." Super!!! Import, likwidacja przedsiębiorstw, niski kurs €, rowna się Argentyna sprzed kilku lat."Pamiętajmy, że burokracja będzie jeszcze rosła bo tak jest w UE. Powstaną nowe biura wypłacające emerytury z kilkunastu funduszy emerytalnych więc nie nowa rzesza urzedników" Myślalem, że to prowokacja, ale to chyba głupota.
Baja / .* / 2005-01-23 00:45
Wiesz co...Myslalem, ze zartujesz, ale pod koniec Twojej wypowiedzi uswiadomilem sobie, ze Ty naprawde wierzysz w to, co piszesz. Czy byles kiedys w ktoryms kraju "starej" Unii? Czy wiesz jak tam dzialaja urzedy? Czy wiesz, ze pieniadze dla emerytow i rencistow ktos musi placic?
Xporferus / .* / 2005-01-22 22:57
....rozumiem, że podwyżki rent, emerytur, pensji urzędniczych itp. będą sfinansowane z podwyższonych podatków, składek zusowskich, również Pańskich. Jeżeli Pan przy tym pomyśle się upiera to proszę każdemu pańskiemu klientowi zaliczającemu się do wymienionych grup społecznych dać kilka złotych, co przynajmniej nie spowoduje wzrostu kosztu opłacania pośredników-urzedników państwowych.A co do wzrostu ,,klasy" urzedniczej, wymaganego przez UE, to wypada się tylko z Panem zgodzić; przypomnę, że oznacza to po prostu kolejne obciążenia podatkowo-składkowe. Ile można wytrzymać...?
WA Zdaniewski / .* / 2005-01-22 18:40
W 1989 roku. po przelomie, rzucilem swoja prace w USA i po 30-latach pobytu na Zachodzie powrocilem do kraju. Objalem tam stanowisko dyr. Departamentu Rozwoju Przedsiebiorczosci w Min. Przemyslu, u Syryjczyka. W ministerstwie przewijalo sie wielu doradcow z zachodu, z ktorymi wspolnie opracowywalismy zasady rozwoju prywatnej inicjatywy. Jednym z zalecen bylo uproszczenie procedur rejestracji dzialanosci gospodarczej, oraz program rownych szans dla wszystkich. Formalnosci mialo sie zalatwiac od reki, w jednym i tym samym okienku i tego samego dnia, tzw. "one stop". Nie mialo byc koncesji, specjalnych ministerialnych zezwolen, etc. Ale juz wtedy pojawiali sie cwaniaczkowie, ktorzy chcieli wprowadzac ograniczenia i dysponowac tymi ograniczeniami wedlug wlasnego widzimisie. Mysmy z nimi walczyli i gasili na odprawach.Do tej pory nie wyszlo?Mnie szybko wyrzucono z Ministerstwa, poniewaz wraz z Walesa przyszli madrzejsi ode mnie i mojego zespolu kolesie i pousuwali w pierwszym rzedzie ludzi Mazowieckiego, pozostawiajac na stanowiskach stara, czerwona, nomenklature.Teraz jak przyjezdzam do Polski to chodze sobie po Tatrach i gwizdze, pomimo spadku kursu dolara. Zycze zdrowia!
Xporferus / .* / 2005-01-22 23:09
...teraz już pewno nie da się tak prosto wrócić do ograniczonej ingerencji państwa w gospodarkę, tj. w 1988 roku, bo urzędnicy UE nie mają w tym raczej interesu i w dodatku wiedzą lepiej co dla nas dobre; ,,taki wicie trynd" inżynieryjno-społeczny. A na spadkach też można zarabiać i mogą nam pogwizdać...Pozdrawiam
Mariusz / .* / 2005-01-22 15:14
Tak mawiał mój ojciec jak roztaczałem nieralne plany. I dokładnie można tak pomarzyć jak pan Płaskiń wypisał tylko co z tego. Jest jedna partia która ma podobny program, ale na forum money - trudno ją znleźć gdzie indziej jest jeszcze gorzej bo to jest partia oszołomów. Mowa oczywiście o UPR.
SIWUCH / .* / 2005-01-22 18:35
TYCH OSZOŁOMÓW JEST WIĘCEJ - PRAWIE WSZYSCY MAJĄ PROGRAMY I WIZJE - ALE DOBRE TYLKO DLA SIEBIE A UPR - może dlatego że program CIĘŻKI do zrealizowania i ponoć polityka REALNA prze nich lansowana - przyniosła odwrotne skutki od zamierzonych. A może mieli za mało tzw wizjonerów i dla tego niem ich w SEJMIE.
Jaccky / .* / 2005-01-22 15:02
Tak na prawdę to nie wierzę w prostotę działalności gospodarczej w Polsce. Niedawno od znajomego księgowego dowiedziałem się o ciekawym wydarzeniu. Któryś raz z kolei został wezwany do ZUS-u celem wyjaśnienia tej samej "niezgodności w dokumentach", która oczywiście została już wyjaśniona w czasie pierwszej wizyty. Zapytał grzecznie pani urzędniczki dlaczego musi już trzeci raz fatygować się w tej samej, wyjaśnionej już od dawna sprawie. Otrzymał odpowiedź: "pan ma pracę i ja mam pracę, czego pan chce?" Kochani! Czy to pomaga rozwojowi polskiej przedsiębiorczości? Jeżeli urzędnicy nie zrozumieją, że dla producenta praca to jest wykonanie danego planu, opłacenie kosztów, wypłata pensji, sciągnięcie od dłużników pieniędzy, a nie tak jak dla urzędnika odbębnienie od 7-15-tej.... to nigdy nie będzie dobrze. Nie rozumię dlaczego firmom typu kapitał obcy wchodzą bez wazeliny w d.... a polskiego obywatela się kopie w powyższe i też bez wazeliny....
alx / .* / 2005-01-22 14:01
W bodajże 1988 czy 89 roku, gdy powstała sławetna ustawa o działalności gostpodarczej, przeczytałem ja i byłem mocno zaniepokojony - była krótka, zrozumiała i w żaden sposób nie mogłem w niej znaleść "haka"!Bardzo podejżane, ale poszedłem i w trzy dni za dajmy na to 50zł uruchomiłem z kuplem firme. I jedyne co musieliśmy robić, to płacić ryczałtem podatek dochodowy i ZUS. Jedynie obrotowy (był taki) trzeba było sobie policzyć i wpłacić odpowiednią kwotę. I to wszystko.Teraz mam też firmę, i obawiam się wymienić dowód osobisty, bo nie mam czasu oblecieć te wszystkie urzędy, banki, etc.Ale za to jest i śmiesznie i straszno :)ALX
friendly / .* / 2005-01-22 09:32
Jan Pietrzak kiedyś miał dobry pomysł, wypowiedzieć wojne Ameryce. Poddać sie na drugi dzień i byłby dobrobyt.
job / .* / 2005-01-21 22:23
Ja już nie czekam !Gdy założyłem działalność jednoosobową na początku lat 90-tych:-płaciłem podatek 7,5% (ryczałt) -szybko zmieniono na 8,5%-po roku musiałem przejść na 20,30,40%-po następnym roku dołożyli VAT 22%-po następnym roku doszło Zdrowotne ZUS (50ileś zł) -dzisiaj zdrowtne to już ponad 150 złAle to mnie już nie obchodzi bo od trzech lat jestem w szarej a nawet czarnej strefie i nareszcie mogę normalnie żyć.
wp / .* / 2005-01-21 21:31
Głupi, tępi, niewykształceni i niedouczeni urzędnicy tworzą głupie prawo. Urzędnicy, którzy nie widzą różnicy pomiędzy ceną netto a ceną brutto, pomiędzy zerową stawką VAT a zwolnieniem z VAT-u i nie wiedzą, jakie to pociąga za sobą skutki podatkowe. Wybierajmy dalej do parlamentu ludzi głupich i niewykształconych, typu Lepper czy Beger, którzy będą stanowić dla nas głupie prawo. A jeśli jest głupie prawo to jest również głupie postępowanie ludzi, aby to prawo ominąć. Np. samochody osobowe jako ciężarowe lub wywożenie przez Pana Kluskę komputerów za polską granicę i ponowne ich przywożenie, za co został oskarżony w procesie.
jewo / .* / 2005-01-21 22:23
to nie urzednicy, to USTAWODAWCA
SMYK / .* / 2005-01-22 10:52
To prawda, ale też jest prawdą, że wszystkie pomysły podsuwają Sejmowi wysocy urzędnicy państwowi.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy