Forum Forum emerytalneOFE

czemu CU tak nisko zeszło ????

czemu CU tak nisko zeszło ????

Ania z Bydgoszczy / 85.232.233.* / 2009-02-05 16:42
było najlepsze a jest najgorsze jesli chodzi o ostatni rok ... robie transfer - gdzie przejść??
Wyświetlaj:
planerzyfinansowi.pl / 79.187.187.* / 2009-02-06 17:34
allianz:) dobre wyniki.....niskie prowizje:))
http://planerzyfinansowi.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=89&Itemid=78

tylko 4% wszyscy maja wiecej ;)))

sprawdz na money wyniki;))
www.bezpieczne-pieniadze.pl / 83.30.173.* / 2009-02-11 21:38
Wyniki finansowe bardzo dynamicznie się zmieniają.
Kiedyś CU miało bardzo dobrą zarabialność, natomiast teraz ma nieco gorsze wyniki. Dobrym przykładem jest tutaj OFE Allianz, kiedyś średnie wyniki a ostatnimi czasy czołówka.
edafton / 83.14.149.* / 2009-02-06 14:58
Jeśli Pani chcę się gdzieś przenieść,to proszę o kontakt email na adres gizmo.dandi@interia.pl (do niczego nie będę namawiał,tylko postaram się przedstawić Pani ofertę mojego funduszu,a wybór należy do Pani)
Fitka / 2009-02-05 19:48
Pani Aniu, zadając takie pytanie, wkłada Pani kij w mrowisko, bo zaraz powtórzy się kolejna dyskusja "znawców" i nienawidzących się akwizytorów różnych funduszy.
Ale odpowiem na Pani pytanie, za Panią Katarzyną Ostrowską, której artykuły o OFE i rynku finansowym może Pani znaleźć w internecie:
"COMMERCIAL UNION ≤ W ubiegłym roku na końcu zestawienia, podczas gdy w 2007 r. był pierwszy. W okresie głębokich spadków na giełdzie i do tego niskich obrotów funduszom o dużych aktywach trudno jest elastycznie reagować na zmiany. Niekorzystny okazał się też udział w portfelu kilku spółek z WIG20, które najmocniej odczuły kryzys. Fundusz dość słabo wypada też w dłuższych okresach. Najlepsza pozycja to ósma w zestawieniu obejmującym osiem i dziewięć lat inwestowania."
Jest to dość jasne, ale dodam, że ten "brak elastyczności" dotknął wszystkie największe fundusze; analitycy mówią o tym od paru lat i były nawet "pomysły", aby zakazać tym największym naboru nowych członków, bo nie wypracowują, "proporcjonalnie" do swoich aktywów, odpowiednio wysokich zysków dla swoich członków. Oczywiście pomysł nie mógł być zrealizowany, bo żyjemy w kraju demokratycznym, a pracującym Polakom dano do wyboru kilkanaście funduszy i w dodatku mogą je zmieniać bezkosztowo po 2 latach członkostwa.
Nie będę Pani doradzać, bo zaraz wywołam burzę błotną, ale proszę sobie uważnie przeczytać artykuł Pani Ostrowskiej. Po odrzuceniu 3. największych, zostanie Pani 11 funduszy, a po selekcji wg. wyników krótko- i długookresowych oraz innych czynników, które nie pozwalają na zdecydowane prognozy, na "placu boju" pozostaną 2 fundusze. No i z tych dwóch to już musi Pani wybrać sama.
Powodzenia i odwagi, bo powinna się Pani liczyć z niespodziewanym "nalotem" przedstawiciela CU, który zastosuje całą gamę "argumentów", aby Panią zatrzymać. Wiem co mówię, bo sama to przeżyłam;) Jedynym uzasadnionym argumentem, którego może użyć, jest niższa (4%) prowizja od składki, którą zapewne teraz Pani płaci. Zresztą, może nie - to zależy od tego, kiedy Pani przystąpiła do funduszu, ale to łatwo sprawdzić (powinno być na Pani wydruku). Większość funduszy pobiera 7% (do 2010 włącznie, potem każdego roku mniej). Sądzę jednak, że trudno będzie mu udowodnić, iż ta różnica pokryje Pani straty, bo tego nie da się udowodnić, a na jakieś rewolucyjne zmiany na naszym rynku zdaje się jeszcze długo poczekamy.
Raz jeszcze powodzenia i proszę się nie stresować!
planerzyfinansowi.pl / 79.187.187.* / 2009-02-06 17:35
CU pobiera nei od wszytskich 4% ale tylko od tych co wstapili do niego przed 2003!!
Fitka / 2009-02-06 22:08
Masz rację, dlatego napisałam "teraz". Zresztą, jakie to ma znaczenie;)
Ania z Bydgoszczy / 85.232.233.* / 2009-02-06 18:37
zrobilam transfer :) nie powiem gdzie, ale jest to 2 miejsce za ostatni rok wg money.pl
Narazie CU nie dzwoniło, i nie zadzwoni bo mam zastrzeżony numer, list wyrzucę ...a 4% mnie nie przekonają... bo wazniejszy jest zysk/strata od prowizji od składki - kazdy kto ma maturę łatwo to sobie wyjaśni.


internetowo by nie dac zarobić agentowi :) i by nie namawiał mnie przy okazji na polisę
lezdrub / 83.6.150.* / 2009-02-07 17:11
A podpis gdzie pani zlożyla na tej internetowej niby umowie.

A fundusz też mogla pani wybrać lepszy, ale z chytrossci pani rozum odebralo

O tym że mam rację przekona się pani za dwa lata.
jacus ww / 85.232.233.* / 2009-02-09 12:25
oj czlowieku skad żeś się urwał, że nie wiesz, że mozna na internecie zgłosić chęć podpisania umowy????
lezdrub / 79.185.84.* / 2009-02-17 16:18
Chęc mozna zglosić.
Ale umowę trzeba fizycznie podpisać.I jeszcze sobie wypelnić tą umowę a i tak prowizję to OFE bedzie pobieralo taką samą, jak gdyby tą umwę spisywal agent.

Róznica jest taka,że agent zrobilby parę zlotych od których by odprowadzil podatek dla państwa, a tak akcjonariusz odprowadzi jako dywidendę za granicę, bo większość akcjonariuszy OFE jest z kapitalem zagranicznym.

Glupota nie ma granic!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ania z Bydgoszczy / 85.232.233.* / 2009-02-09 11:08
przesłali mi umowę do domu - podpisałam załączylam kopie dowodu osobistego i czekam na transfer :) po 2 skąd Pan wie gdzie przepisałam ??? codziennie jest inny ranking.... a chytrzy są wyłacznie agenci a nie ja :)
edafton / 83.14.149.* / 2009-02-10 11:48
W pewnym sensie jest Pani chytra (a to taka nasza narodowa cecha nie dać drugiemu zarobić, choć mnie to nic nie kosztuje), bo skoro zdecydowała się Pani na jakiś fundusz, to mogła Pani dać komuś zarobić (to nie z Pani pieniędzy dostałby prowizję), ale świadomość,że ktoś dzięki Pani zarobiłby na swoje utrzymanie nie dałaby Pani pewnie spać spokojnie.
Ania z Bydgoszczy / 85.232.233.* / 2009-02-10 17:45
jak nie z moich pieniędzy - z Pana forsy ??? za przeproszeniem a na co daję 7% opłaty administracyjnej - chyba nie na cele harytatywne ... Towarzystwo się utrzymuje wlaśnie z tej oplaty i dość....
Tu nie chodzi o chciwość, ale o to że decyzje podjełam sama bez naciągaczy. Poczytałam fora na necie i mogę sie podpisać pod sloganem: " nie wiedziałam, że jest tylu udiotów na świecie dopóki nie stworzyli internet"....
a co do zarobku przez 10 lat dawalam CU opłate administracyjną i co ??? ano to ze w ostatnim roku najwiecej stracili mojego kapitału z wszystkich OFE. I na co poszła moja opłata administracyjna ??? wiadomo na prowizje dla agentów.

wiem ze by dostał agent fajną kase bo od 10 lat prawie byłam w CU i zarabiałam ponad 5000 brutto - łatwo wyliczyć moj kapitał.... prawda ??? ale nie dostanie - bo wystarczająco mnie okradli Panie Edafton ;)
lezdrub / 79.185.101.* / 2009-03-02 19:11
Ania. Ty jesteś typowa blondynka.

Podsumowalś się sama.

Oplatę wstępną ten fundusz który wybralaś będzie pobieral taką samą ;
_ czy umowa byla przez internet, czy przez agenta.

A jeżeli oplate traktuje pani jako kradzież.

To ja się pytam. PTE OFE z czego ma się utrzymywać????
Za friko ma pani budować ten kapital.

Prosty czlowiek po podstawówce wie, że za friko nie ma nic.

Ja się pytam, gdzie takie blondynki zatrudniają i placą 5 tys/ m??????
eme / 83.22.49.* / 2009-03-02 20:47
Lezdrub takie blondynki i takich jak ty zatrudniaja tylko w generali.
Czlowieku przestan ublizac bo chyba juz tego jest dosyc.
lezdrub / 79.185.101.* / 2009-03-02 21:09
eme. a tobie takie myślenie jak tej pani z czym sie kojarzy?????

A o Generali Eme jeszcze wiele dobrego uslyszysz.

Tylko dzisiaj skasowalem siedem OFE CU.
eme / 83.22.47.* / 2009-03-03 07:30
lezdrub nie interesuje mnie kogo i ile skasowałes, wisi i powiewa. Jestes denny.
edafton / 83.14.149.* / 2009-02-17 13:07
Pozazdrościć takich zarobków.A więc powinna Pani (o ile tego nie robi) odkładać co miesiąc pewną sumkę na swoją przyszłą emeryturę (bo na I i II filar o III nie ma co wogóle wspominać,po prostu nie mamy co liczyć). Ok. Od każdej wpływającej składki fundusz potrąca sobie 7%, ale agentowi wypłaca tylko raz prowizję. Przyjmując, że podstawa wymiaru Pani składki to 5000,00 zł, czyli do OFE wpływa 365,00 zł składki(7,3%), z tego fundusz potrąca sobie 25,55 zł (7%)a reszta zostaje na Pani indywidualnym koncie.Agent za Pani transfer dostałby znacznie więcej. Czyli idąc tokiem Pani myślenia te 25,55 zł prowizji pochodzi tak jakby z Pani "kieszeni", ale reszta pochodzi z pieniędzy pobranych od innych członków funduszu (a jest to fajna kasa). Podpisując umowę przez internet, fundusz i tak pobierze od Pani te 7% i być może pójdzie to na pokrycie kosztów akwizycji,a może na pensje dla prezesa albo inne wydatki.Także zwykła złość na CU Panią kierowała.Poza tym to nie akwizytorzy Panią okradli, tylko zarządzający funduszem,którzy nie przewidzieli kryzysu i teraz wszyscy za to płacimy.A gdyby Pani ponegocjowała z akwizytorem, to być może podzieliłby się z Panią ;)
Ania z Bydgoszczy / 85.232.233.* / 2009-02-17 15:14
nie skomentuje ostatniego zdania ... z ktorego jesteś funduszu, że cie tak nauczyli ????? po 2 jak byś nie zauważył człowieku na waciki mi starcza ... W ofe nie wierze w zus nie wierze dlatego zbieram na emeryturę. Koniec tematu
edafton / 83.14.149.* / 2009-02-18 14:08
Z tego który Pani wybrała
any / 2009-02-17 13:45 / portfel / Bywalec forum

365,00 zł składki(7,3%), z tego fundusz potrąca sobie 25,55 zł

14,60 zł - jeżeli jest w CU od 1999 roku, to ma 4% opłaty dystrybucyjnej.
Poza tym jest ok, tylko jedno pytanie - który z funduszy obecnie "nie okradł" swoich klientów?
lezdrub / 79.185.101.* / 2009-03-02 19:21
Monej podaje, że Skarbiec Emerytura jest na plusie za ostatnie 3 lata dla swioch klientów.

Ta blondynka tam się powinna zapisać przez internet.
any / 2009-03-03 08:41 / portfel / Bywalec forum
Ten sam "Monej" podaje że Generali jest lepsze niż CU. Wtedy jest OK, ale jak trzeba "blondynce" przywalić to jest be?

Dobry jesteś - demagog.
Ciekawe, które OFE będzie naj, jak się Generali wypnie na "multi" tak jak zrobiła to AXA?
lezdrub / 79.185.90.* / 2009-03-03 17:26
Jeżeli zaniedba tak jak CU, to oczywiście klienci też odejda.

Fundusze muszą wiedzieć, że klienci nie są ich wlasnością.
Klient jest wierny jak ma za co być wierny.

Taka jest moja domena.
edafton / 83.14.149.* / 2009-02-17 13:55
I tu się z Panem zgadzam. Który ???
Ania z Bydgoszczy / 85.232.233.* / 2009-02-10 17:46
przepraszam za literowkę CHARYTATYWNE
Fitka / 2009-02-06 22:57
Mam zgryza, bo szukam rankingu money.pl za rok 2008 i nijak nie mogę znaleźć. Znalazłam inny, ale przypuszczam, że musi być taki sam, bo przecież wszyscy obliczają według takich samych danych, no nie? Jest jeszcze strona www.analizy.pl ; tam jest najnowszy ranking za styczeń, który o ile się nie mylę potwierdzi Pani wybór.
Co do telefonu od CU, to w moim przypadku w ogóle go nie było, tylko miły Pan zjawił się o 10-tej wieczorem w drzwiach :) Swoją drogą, trochę mi go było szkoda, bo trafił na taką zołzę jak ja; powiedziałam mu, żeby najpierw się za mną umówił, w terminie, gdy będę miała czas, że chętnie posłucham jego argumentów; dałam mu nawet swój nr telefonu, ale... zjawił się pod drzwiami jeszcze raz w innym terminie. A potem to już nie zadzwonił.
A co do agenta - bywają też bardzo kompetentni i sporo można się od nich nauczyć. Ja nawet trochę "kolekcjonuję" agentów. Najbardziej pamiętną wizytę złożyła mi kiedyś Pani, oferująca zestaw szmatek w różnych rozmiarach i kolorach do czyszczenia wszystkiego. Nie powiem - były imponująco skuteczne, tylko że kosztowały "sporo", ale "mogłam" rozłożyć spłatę na raty!!! No i tu się pojawił problem, bo ja czytam umowy i się okazało, że ... właśnie zaciągnęłabym kredyt w jakimś banku niemieckim i wraz z odsetkami zapłaciłabym za szmatki ponad 2 tys.!!! Ciekawa jestem, czy ktokolwiek dał się na to nabrać. Trochę się obawiam, że tak :(
Ania z Bydgoszczy / 85.232.233.* / 2009-02-09 12:23
jak mi przyjdzie o 22 w nocy to go nieżle pogonie i napiszę skargę do samego prezesa - dużo mogę więc wara od moich drzwi.

Polacy nie czytają umów to prawda - dobrze, że nie podpisałas umowy na szmatki :)
Padre Alameda / 89.25.159.* / 2009-02-16 12:33
"Dużo mogę" hahahah no ja jestem przerażony , kobieto ile ty masz lat jeśli sadzisz że dużo możesz . ;)

Myślę że jeśli złożysz skargę do prezesa (długi piękny list) on go przeczyta , zacznie się bić w piersi upadnie na kolana , i rakarze rozstrzelać agenta który cie tak nachodził , (twoja moc jest zaiste wielka)
Ania z Bydgoszczy / 85.232.233.* / 2009-02-16 12:40
nie do prezesa ... on przeciez tworzy te głupie procedury - lepiej do KNF-u... znam taki przypadek z AXA - nachodził moja kolezankę z pracy wieczorami i w weekendy by zrobić transfer... Agent ma wpis w rejestr za nieetyczne postępowanie... fakt mało który klient tam zagląda, ale jak będzie gość chciał przejść do innego OFE pracować, to go nie zatrudnia...

Najnowsze wpisy