Forum Forum prawneKarne

Czy Adwokat ma racje?

Czy Adwokat ma racje?

Kamilooo / 193.19.165.* / 2009-02-07 16:28
Przybliżałem już w wcześniejszym poscie sytuacje mojego syna:

"Mój syn(25 lat) miał kilka wyroków w zawieszeniu za "małe rzeczy"(żaden więcej jak rok). Zostały mu one jednak odwieszone i w sumie dostał 4.5roku odsiadki. Rok temu dostał wezwanie do ZK próbował popełnić samobójstwo. W końcu "uciekł za granicę". W grudniu tego roku po sygnałach od jego znajomych "ściągnęliśmy" go do Polski w ciężkim stanie. Po miesiącu w domu trafił do szpitala psychiatrycznego gdzie spędził kilka tygodni na obserwacji. Lekarze postawili diagnozę Psychoza Paraoidalna czyli Schizofrenia F20 i zalecili dalsze leczenie na oddziale dziennym lub poradni zdrowie psychicznego. Kiedy syn przebywał w szpitalu zożyliśmy wniosek o odroczenie wykoniania kary i o cofnięcie nakazu aresztowania(czego sąd nie uczynił) posiedzenie wyznaczono na 15 lutego br. Musze ukrywać chore dziecko w domu nie może wyjść normalnie się rozwijać, a tylko tak można wyleczyć tą chorobę."


Mamy kartę informacyjną z stwierdzeniem choroby ze szpitala i zaświadczenie od lekarza prowadzącego o aktualnym stanie zdrowia, ze syn jest chory i leczy się w poradni.
15 lutego ma posiedzenie w przedmiocie odroczenia. Jednak sąd do tej pory nie nakazał badania biegłego.
Pani adwokat przedstawiła sprawe tak, że na posiedzeniu sąd powoła biegłego...
Niestety poinformowła także, że NIE MA MOŻLIWOŚCI ZNIESIENIA NAKAZU DOPROWADZENIA, że prawo tego nie przewiduje i że syn będzie musiał czekać kilka tygodni (będąc poszukiwany) na badanie biegłego i potem następnie na kolejne posiedzenie i wtedy dopiero ewentualnie mu odroczą.
Teraz moje pytania:
Czy nie ma możliwości jakoś znieść ten nakaz doprowadzenia, policja chodzi do domu musimy ukrywać dziecko nie możemy go leczyc wychodzic itd.
Adwokat przekonuje ze Nie Powinni go zabrac, ak nie powinni to w jakim celu przychodza...

O co wnosić na tym posiedzeniu i na jakie paragrafy się powolywać?
O zniesienie nakazau doprowadzenia? O odroczenie wykonania kary do czasu wydania opinii?
Jestesmy zrozpaczeni bo zapowiadają się kolejne 2-3 miesiące ukrywania psychicznie chorego dziecka. Chodzi nam o to żeby od 15 lutego mógł chodzić wolno! Do czasu zbadania przez biegłego i wydania decyzji!


PROSZĘ O POMOC
ZWRACAM SIĘ DO PAŃSTWA SKORO ADWOKAT KTÓREMU SIĘ PŁACI NIE POTRAFI POMÓC!
Mam wrażenie, że ta osoba prowadzi taki typ sprawy pierwszy raz!


Dodam jeszcze, ze biegły prawdopodobnie nie został powołany ponieważ adwokat napisał pismo o odroczenie Kary art 151 par 1 na podstawie przebywania syna w szpitalu a nie na podstawie 150 pat 1 Choroby psychicznej....

Mam pytanie gdyby zbadac go prywatnie u bieglego sadowego i poprosic o odroczenie wykonania kary do czasu zbadania syna przez biegłego wyznaczonego przez sad lub do czasu kolejnego posiedzenia, czy to ma sens?
Wyświetlaj:
bertero / 2023-08-18 12:02
Ja udałem się do http://uiklik.pl/?p=70 szczerze polecam.
tufyosilta / 2023-08-31 11:29
Polecam http://duzerodziny.pl/dzieki-poradom-prawnym-mozemy-wiele-zyskac/ jestem zadowolony.
Radosław Piorun / 83.23.101.* / 2019-10-24 16:06
Moim zdaniem świetnym adwokatem, który dodatkowo jest bardzo biegły w prawie karnym jest doktor Mariusz Olężałek z Łodzi. Osobiście bierze udział we wszystkich rozprawach, nikogo nie oddelegowuje, a przy tym jest bardzo zaangażowany.
wamdo / 83.11.202.* / 2023-06-30 13:09
Udaj się do http://4sight.pl/najlepsze-porady-prawne/ wszystko Ci wyjaśni.
kw0164 / 89.69.57.* / 2018-03-08 18:38
jak potrzebujesz dodatkowej porady to polecam z czystym sumieniem www.piotrbanczyk.pl

Najnowsze wpisy