Forum Forum inwestycyjneFundusze

czy jest sens robic kolejna konwersje??

czy jest sens robic kolejna konwersje??

dakaraa / 83.25.255.* / 2007-12-05 14:38
prosze o opinie, bo jestem nowa jesli chodzi fundusze inwestycujne i nie znam jeszcze pewnych ich zachowan. otóz ulokowalam sie w funduszu lukas-dymaiczny polski, poniewaz zaczal spadac jakis czas temu zrobilam konwersje na lokacyjny, tam kasa jest generalnie bezpieczna, zastanawiam sie nad powrotem do dynamicznego polski, tylko obawiam sie kolejnych strat... fakt ze ciut skoczyl do gory .myslicie ze jest sens powrocic znowu do dynamicznego polski zwlaszcza ze jego jednostki sa dosc tanie ??jak prognozujecie dalsze losy tych funduszy, prosze o rade.
Wyświetlaj:
jan kowalski / 2007-12-09 12:47 / Tysiącznik na forum
fundusze to nie giełda, tutaj częste konwersje mogą przynieść tylko straty, a to z powodu opóżnionych wycen, czy braku możliwości natychmiastowego reagowania na różne sytuacje rynkowe. Według mnie inwestowanie w fundusze powinno polegać na skonstruowaniu dobrze zdywersyfikowanego portfela, dopasowanego do swojego charakteru i usposobienia, oraz wykonywaniu tylko małych korekt w określonych sytuacjach.
dakaraa / 83.25.216.* / 2007-12-09 22:38
Według mnie inwestowanie w fundusze powinno polegać na skonstruowaniu dobrze
zdywersyfikowanego portfela

ok a jak w takim razie dobrze zdywersyfikowac portfel??
Idyll / 2007-12-09 22:45 / Bywalec forum
Jak dobrze zdywersyfikować portfel? Musisz to pytanie zadać sobie, masz kilka kryteriów, które powinieneś, albo możesz przestrzegać: inwestowanie w różnego rodzaju funudsze, o różnym położeniu geograficznym, o różnym horyzoncie czasowym, itd.
Na to, który portfel będzie dla ciebie najlepszy odpowiesz sobie na pewno po czasie, nabywając doświadczenia praktyczne.
Zawsze możesz pójść do doradcy lub poczytać portale dla inwestorów: fundi.pl, finanseosobiste.pl, unionklub.pl.
cortez / 2007-12-07 22:49 / Bywalec forum
Może być różnie, w sumie nikt CI nie zagwarantuje, że będą na 100% wzrosty lub na 100% w styczniu czekają nas spadki. Chociaż ja stawiam na spadki, lepiej być ostrożnym. Skoro chcesz wracać, to możesz wrócić tylko z częścią. Tak będzie rozsądniej, moim zdaniem:)
dakaraa / 83.25.250.* / 2007-12-05 23:01
z tym rajdem mikolaja bym byla ostrozna, wydaje mi sie ze wtym roku sie opuzni troche,a le to moje zdanie
J.S. / 2007-12-05 15:59 / Bywalec forum
no widzisz tak to jest z gielda jest nie przewidywana jak teraz patrzysz na wig20 to az boli że ciebie tam niema!! najlepiej podziel kase na lokate i lukasa dynamiczne w zaleznosci od sklonnosci ryzyka i nieruszaj bo takie wedrowanie to jak sama widzisz .... i jeszcze do tego prowizje:( aprognozy jedynie takie że nie bedzie takich "wynikow" jak byly.
zibiGO / 2007-12-05 14:42
Bioton,KGHM,TPSA ale dziś dają czadu na Wigu 20.Troszkę się odkujemy MIśki też fajnie.Pytanie :Mamy rajd?
kwosch / 2007-12-05 15:10
mysle ze mamy wrescie raj " MIKOŁAJA" - i ruszymy do przodu
zibiGO / 2007-12-05 15:14
Na Wigu 20 juz prawie 4%.Stany też nieżle się szykują.W takim razie pod koniec roku trzeba wiać-tak coś czuję a nie w styczniu?
kanizares / 83.145.161.* / 2007-12-05 23:53
tez uwazam ze wraz z koncem grudnia tzreba przeniesc sie do czegos bezpieczniejszego...teraz mamy rajd ..balonik peknie w styczniu
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy