Forum Polityka, aktualnościKraj

Czy Komorowski przeciwstawi się Tuskowi?

Czy Komorowski przeciwstawi się Tuskowi?

Money.pl / 2010-08-06 07:34
Komentarze do wiadomości: Czy Komorowski przeciwstawi się Tuskowi?.
Wyświetlaj:
plok / 79.189.235.* / 2010-08-06 08:15
tia - pan hrabia pokaże - zamiast drapać się za lewym uchem będzie drapał się za prawym.
maxymili / 2010-08-06 08:47 / Tysiącznik na forum
Mogłeś sobie mówić o nim jak chciałeś, teraz mów Pan Prezydent chyba, że nie przyznajesz się do Polski.
Patrioci ich mać.
@@@ / 89.77.200.* / 2010-08-06 15:18
Ty to chyba z domu jestes Kali.
Gdybys o Lechu Kaczynskim pisal Pan Prezydent to bys mial prawo teraz wymagac aby Komorowskiego tak nazywano.
A tak to jestes zwykly obszymorek.
a345667 / 83.11.197.* / 2010-08-06 14:28
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
ździcho / 87.205.199.* / 2010-08-06 10:28

Mogłeś sobie mówić o nim jak chciałeś, teraz mów Pan Prezydent

Eee tam...Dopiero po południu. Do momentu zaprzysiężenia można jeszcze tyrana obalać.
: ) / 194.213.1.* / 2010-08-06 08:01
Na Facebooku założyli grupę "Chcemy przywrócenia 50 proc. zniżki na przejazdy PKP dla studentów"
dgen / 2010-08-06 08:43 / Tysiącznik na forum
wyślijcie linka do bronka
maxymili / 2010-08-06 08:40 / Tysiącznik na forum
Wkurza mnie rozdawnictwo kasy z podatków szczególnie kiedy równocześnie podnosi się podatki. PO strzela we własny elektorat.
jasiuuu / 80.55.158.* / 2010-08-06 07:34
Ludzie zaufali PLATFORMIE,dali jej cala wladze.Ale zostali oszukani.Jeszcze miesiac temu bylem przekonany ,ze cos sie zmieni,a tu zongg, podwyzka podatkow,tyle samo kasy zosaloby wstrzymujac waloryzacje wszystkiego,konczac z trzynastkami,w swerze prywatnej znikly juz 20 lat temu.Redukujac administracje,dokladajac nauczyciea choc do30 godzin tygodniowo,50%mozna by zwolnic!!!!!!!To i tak mniej niz wszyscy pracuja,jak sie komus nie podoba moze isc do fabryki ja mam wyzsze, a pracuje przy prasie, bo lubie,nie musze uzerac sie z debilami w biurze,wykonywanie glupich polecen,hamstwa.Moze czas skonczyc z przywilejami mundurowki,to poprostu niemoralne ab schorowany 60 latek w przemysle ciezkim pracowal na zdrowego 35-letniego byczka !!
maxymili / 2010-08-06 08:45 / Tysiącznik na forum
Waloryzacja jest zapisana w ustawie a prawo nie działa wstecz. Nawet gdyby wstrzymali waloryzację i tak trybunał musiał by wydać wyrok przywracający ją.
Co innego szukanie dochodów gdzie indziej.
Opodatkowanie marihuany łącznie 10 miliardów, obniżenie CIT co daje szybko wzrost dochodu (tak już było w Polsce kiedy obniżono CIT z 27 na 19% dochody wzrosły już w pierwszym roku). Poparł bym tez niewielki podatek pogłówny od deficytu. Każdy obywatel płacił by niewielki procent aktualnego deficytu co sprawiło by, że wszyscy od razu wiedzieli by, że zadłużenie państwa rośnie i sprzeciwiali by się temu.
Podwyżka Vatu to faktycznie błąd.
Bodek_ / 2010-08-06 10:10 / Bywalec forum
Co ciekawe, o ile pamiętam, obniżkę CITu wprowadził... lewicowy rząd Millera.
Podwyżka VATu nie jest najgorszym, co może nas spotkać. Co więcej, lekko spadnie na żywność przetworzoną, więc biednym ludziom nieco to złagodzi.
Jeśli telewizor będzie o 1% droższy, to nikomu korona z głowy nie spadnie. A jeśli ktoś zamiast go kupować, odłoży pieniążki do banku, to wszyscy na tym skorzystają.
Co do innych źródeł - maryha to lekkie przegięcie, ale zabijanie hazardu to był błąd...

Pozdrawiam
jon_bon_jovi / 20.133.40.* / 2010-08-06 13:35

Co więcej, lekko spadnie na żywność
przetworzoną

to tak ale o tym ze wzrosnie na zywnosci nieprzetworzona i to o 2% to juz nie wspomniales. Wiec sila rzeczy wzrost VATu od 2% przelozy sie na ceny zywnosci przetworzonej. Nie wiem czy takich rzeczy nie wiesz, czy celowo o nich nie mowisz.
Bodek_ / 2010-08-06 15:41 / Bywalec forum
Przecież ugólnie piszę o podwyżce i zauważam, że wśród podwyżki jest jedna obniżka. Czy uważasz, że prawidłoka konstrukcja wypowiedzi powinna być taka:
- będzie podwyżka vatu, ale w jednym miejscu obniżka, ale w innym podwyżka
??
Co do tematu przełożenia się podwyżki vatu na żywność nieprzetworzoną, to o ile znasz konstrukcję rozliczania vatu, to wiesz, że to tak nie zadziała.

Pozdrawiam
zbyszek52 / 109.243.134.* / 2010-08-06 10:49
Bodek_ nie namawiaj ludzi na odkladanie pieniędzy w banku. Są lepsze pomysly. Natomiast obniżanie podatków powinny wynikać z możliwości a podnoszenie z konieczności niezależnie od opcji politycznych. Myślę, że tu się zgodzimy, podobnie jak ogólnie z tym co napisaleś.

Też pozdrawiam
Bodek_ / 2010-08-06 15:42 / Bywalec forum
Zgadzam się nawet z tym pierwszym. Napisałem o banku, bo jak zostanie Ci kilka zł z pensji, to nie lecisz szukać dobrego miejsca na zainwestowanie, tylko zostaje to w banku na inflacja+trochę i jest git.
Pozdrawiam
ździcho / 87.205.199.* / 2010-08-06 13:35

Bodek_ nie namawiaj ludzi na odkladanie pieniędzy w banku.

He, he! A może Bodek_ namawia do odkładania pieniędzy w banku BODEK_ .S.A. który właśnie jest w budowie.
zbyszek52 / 188.33.66.* / 2010-08-06 14:49
Jak fajny chlop to można się zastanowić. A jak jeszcze na zbożny cel.
ździcho / 87.205.153.* / 2010-08-06 21:00

A jak jeszcze na zbożny cel.

Eee, tam zaraz zbożny. Dziś mało kto inwestuje w pszenicę, owies, żyto itp. To ryzykowne.
ewa5987 / 83.15.120.* / 2010-08-06 07:55
Nie no może podwyzkę vatu możnaby przeboleć gdyby razem z tym weszły cięcia wydatków i oszczędnosci to sprawiłoby że z trudnej sytuacji wyszlibyśmy szybciej, a w tej sytuacji to poprostu wegetacja a nawet agonia. Ale tak jest w Polsce!!! Wszyscy na około wiedzą jak to robić, jak niepotrafią sami dojść do takich wniosków to niech robią chociasz to co inni!
Też miałam nadzieję że się zmieni i jak jest jedna partia rządzaca to nie bedzie robić wymówek.....
zbyszek52 / 109.243.134.* / 2010-08-06 11:10
Na razie byla mowa o vacie. Reszty dowiemy się z ustawy budżetowej. Cięcia będą z pewnością. I nie będą to wiadomości mile. Dlatego może lepiej po wakacjach?
Elendir / 2010-08-06 07:46 / Łowca czarownic

Ludzie zaufali PLATFORMIE,dali jej cala wladze.

Jaką całą, jak PO musi uzgadniać reformy z PSL?

Ale zostali oszukani.Jeszcze miesiac temu bylem przekonany ,ze cos sie zmieni,a tu zongg, podwyzka podatkow,tyle samo kasy zosaloby wstrzymujac waloryzacje wszystkiego,

Zabawne jak ludzie najchętniej widzą oszczędności na innych. A przecież jak robota np. nauczyciela wydaje Ci się ak lukreatywna, to przecież mogłeś nim zostać. I może nawet nadal możesz...
jassss / 80.55.158.* / 2010-08-06 08:06
Nie chce byc nauczycielem ,nie wszyscy musza byc nimi,ale przyznasz ,ze te 18 godzin tygodniowo to troche przegiecie.Ja nie chce wynajdywac drugi raz kola,zobacz jak jest w innych krajach nie ma ,ze nauczyciel pracuje 18 godzin!!!!Nie pisz tyko o pensjach bo wszyscy zarabiaja wiecej niz w Polsce.Ja nie chce oszczednosci na nauczycielach chce aby uczciwie pracowali !!!
royy / 83.13.242.* / 2010-08-06 10:58
Do jassss: Jeżeli nie znasz charakteru pracy nauczyciela to proszę lepiej się nie wypowiadaj bo się po prostu kompromitujesz. Moja żona polonistka spędza w szkole 5,5h zegarowej (8:00 - 13:30), a w domu przynajmniej 4 do 5h (przygotowanie konspektu na każdą lekcję, poprawianie prac klasowych, sprawdzianów, wypracowań). Zapominasz także o lekcjach wyrównawczych dla słabych uczniów, przygotowywanie dzieci do wystąpień artystycznych, do różnych uroczystości, gazetka szkolna, koła zainteresowań, przygotowania do olimpiad, matury i ... mógłbym tak wymieniać bez końca. Ty idziesz do fabryki na 8h i wychodzisz zapominając o wszystkim. Nauczyciel (polonista przynajmniej) prawie nie ma wolnego czasu po pracy (łącznie z weekendami). Nagrodą są wakacje i ferie zimowe.
ździcho / 87.205.199.* / 2010-08-06 12:13

Zapominasz także o lekcjach wyrównawczych dla słabych
uczniów


przygotowania do olimpiad,
matury i ...

To leży w zakresie obowiązków nauczyciela.
przygotowywanie dzieci do wystąpień artystycznych, do różnych
uroczystości, gazetka szkolna, koła zainteresowań,

To są chore ambicje własne, samorealizacja z zaprzęganiem dzieci do galopu i eksploatacją młodych silnych organizmów. A komu później chwała? Oczywiście Pani! To się robi po to by błysnąć przed zawistnymi koleżankami - rywalkami. Pracuję w administracji szkolnej i codziennie to widzę. Na palcach jednej ręki policzę tych, których interesuje DOBRO DZIECI.
royy / 217.17.43.* / 2010-08-06 12:47

To leży w zakresie obowiązków nauczyciela.

tak, leży, ale nie w zakresie tych 18h (w rzeczywistości 27h), o których piszesz - czyli robione jest poza godzinami


To są chore ambicje własne, samorealizacja z zaprzęganiem dzieci do galopu

to nie są chore ambicje tylko realizacji programu przyjętego przez Radę Pedagogiczną - również po godzinach
ździcho / 87.205.199.* / 2010-08-06 13:08

programu przyjętego przez Radę
Pedagogiczną -

No właśnie, PRZYJĘTEGO. Najpierw zanim Rada Pedagogiczna przyjmie, to ktoś musi ten program najpierw zaprojektować. Kto to robi? Nauczyciel pomysłodawca. Przykład: Spektakl pt. "Niech się święci 3 Maja!" . A co rada pedagogiczna ma z tym zrobić, skoro nie ma o tym "pomarańczowego" pojęcia. Przecież tam są wuefiści, matematycy, przyrodnicy, fizycy, chemicy, geografowie. Przyjmuje. A co ma biedna zrobić, gdy obecny jest przy tym dyrektor. Poobserwuj swoje dziecko, jak wraca ze szkoły z worami pod oczami, powłócząc nogami i najpierw drzemka a potem dopiero obiad. A przyczyną są najczęściej kosmiczne projekty ambitnej pani Krysi, która nie dopuści do tego, żeby pani Basia błysnęła bardziej.
ździcho / 87.205.199.* / 2010-08-06 10:45

te 18
godzin tygodniowo to troche przegiecie.

Trochę??? Sposób utrzymania tej swołoczy, tych pasożytów (nie wspominając już o ich moralności) nie zmienił się od czasów Bieruta do dziś. Zmieniło się tylko to, że od początku lat 90 tych strajkują o podwyżki. Dlaczego dziś mamy tylu w społeczeństwie różnej maści degeneratów: sadystów, oszustów, pedolifów (a, i urzędników analfabetów, co nie potrafią poprawnie sklecić zdania w piśmie urzędowym)itp? Bo oni sami tacy są i te wartości siłą rzeczy przenoszą się na młodzież. Przepraszam, ale żadna inna grupa zawodowa nie jest tak zepsuta moralnie, tak leniwa, tak gnuśna (wakacje!) i tak obłudna. Więcej niż 18 godzin??? Nie! Obozy pracy w lipcu i sierpniu!
royy / 83.13.242.* / 2010-08-06 11:00
następny ćwierćinteligent oderwany granatem od pługa, załamka jacy ludzie chodzą po tym świecie
ździcho / 87.205.199.* / 2010-08-06 11:47

następny ćwierćinteligent oderwany granatem od pługa, załamka jacy ludzie
chodzą po tym świecie

A ty kim jesteś? Wżeniłeś się w inteligencką rodzinę i czujesz się uprawniony do wypowiadania się z punktu kogoś kto awansował społecznie? Sposób formułowania twoich wypowiedzi świadczy o tym, że czuć obornik, kiedy otwierasz usta. Szkoda mi tylko Twojej żony polonistki, która się za ciebie musi wstydzić. Ciekawe, czy wychodzi z tobą na miasto.
royy / 217.17.43.* / 2010-08-06 12:11
Ja jestem wysoko kwalifikowanym Project Managerem z certyfikatami PMI, Cap Gemini i wieloma innymi buraku jeden. A żona moja jest dumna ze mnie, że może pracować z zamiłowania a nie konieczności, bo ja zarabiam 8 razy tyle co ona.
Sklave / 83.2.33.* / 2010-08-06 12:59

Ja jestem wysoko kwalifikowanym Project Managerem z certyfikatami PMI

Nie widziała świnia nieba tak ty nie zobaczysz siebie jako Project Manager.
Wpuścić chłopa do biura to atrament wypije.
Nie wiem czy to zrozumiałeś dzieciaczku ale masz wierszyk.
Samochwała w kącie stała
i wciąż tak opowiadała:
- zdolna jestem niesłychanie
- najpiękniejsze mam ubranie
- moja buzia tryska zdrowiem
- jak coś powiem, to już powiem
- jak odpowiem to roztropnie
- w szkole mam najlepsze stopnie
- mój tato - do pieca sięga
- moja mama - taka tęga
- moja siostra - taka mała
A ja jestem - samochwała!
ździcho / 87.205.199.* / 2010-08-06 12:19

A żona moja jest dumna ze
mnie, że może pracować z zamiłowania

Przecież wcześniej napisałeś, że tyra:
Moja żona polonistka spędza w
szkole 5,5h zegarowej (8:00 - 13:30), a w domu przynajmniej 4 do 5h
(przygotowanie konspektu na każdą lekcję, poprawianie prac klasowych,
sprawdzianów, wypracowań).


Ja jestem wysoko kwalifikowanym

[
buraku jeden

A certyfikat tzw. "Dobrego Wychowania i Kultury Osobistej" posiadasz może?
royy / 217.17.43.* / 2010-08-06 12:40
moja żona tyra, ale kocha ten zawód, jest nauczycielem z powołania, wykonuje swój zawód nauczyciela i wychowawcy z pasją; natomiast to, że ta dyskusja poziomem sięgnęła dna zostało spowodowane twoją wypowiedzią na temat nauczycieli, sory, ale nie mogę zdzierżyć, jeżeli na jakiś temat wypowiada się ktoś, kto nie ma o tym pomarańczowego pojęcia i rozpowszechnia fałszywy, krzywdzący obraz, przez to się uniosłem i dostosowałem do tonu i poziomu twojej wypowiedzi
ździcho / 87.205.199.* / 2010-08-06 12:57

sory, ale nie mogę zdzierżyć, jeżeli na jakiś temat wypowiada
się ktoś, kto nie ma o tym pomarańczowego pojęcia

Wybierz się kiedyś do miejsca pracy swojej żony, poobserwuj. Nie twierdzę, że moje pojęcie jest pomarańczowe, ale jest przynajmniej ciemnożółte, bo ocieram się o temat codziennie (naliczam wypłaty) i widzę te wszystkie hece tj. zaprzęganie dzieci do wbijania szpilek aż do omdlenia rąk i zranienia opuszków palców, noszenia ciężkiego sprzętu nagłaśniającego na próby i występy zespołów artystycznych po kilometrach schodów, a pani niesie torebkę. Nieustanna krytyka pozbawiona odrobiny taktu, gdy tylko które zająknie się przy recytacji i szantaże emocjonalne (np. jak nie przyjdziesz na próbę, to zapomnij o piątce z polskiego). Efekt końcowy? Piedestały dla Pani Nauczycielki! Dyplomy, wyróżnienia na forum, podwyżki...A dzieciom? Oklaski (tzn.klaka), lizaki, kopa w dupę i do domu...O ich wkładzie i czasie, który mogły poświęcić na naukę nikt nie pamięta, od poniedziałku: "Do roboty, bo pała!" Przyjdź, poobserwuj...
royy / 217.17.43.* / 2010-08-06 13:10
przyjmijmy, że prawda leży po środku, na pewno masz rację, że są tacy nauczyciele, których opisujesz, ale nie można też generalizować i potępiać całego środowiska w czambuł, bo jest to po prostu dla wielu bardzo krzywdzące; twoje słowa:

Obozy pracy w lipcu i sierpniu!


po prostu mnie zagotowały (zaleciało mi faszyzmem, tudzież stalinizmem)
ździcho / 87.205.199.* / 2010-08-06 13:30

Obozy pracy w lipcu i sierpniu!

Przesadziłem, przepraszam. Jednak co do tego, co powyżej pozostanę uparty:
a) sadyzm - regularne znęcanie się słowne: "No mów! Co się gapisz jak sroka w gnat?!" + "odpowiedni" wyraz twarzy
b) oszustwo - "Poprzecie waszą koleżankę Gosię w wyborach do samorządu szkolnego, to zabiorę was na wycieczkę"
c) pedofilia - tu nie przyłapałem, ale coś o tym bąknęła 13 letnia córka kolegi, że wuefista gapi się w dekolty (nie musi dotykać, przecież wystarczy, że zażenuje dziewczyny)
d) analfabetyzm - układy typu: "Siedź cicho na moich lekcjach, a dam ci pozytywną ocenę na koniec roku" a potem promocje do następnych klas z brakiem wiadomości i umiejętności.
Pociągnij dziecko za język i słuchaj.
: ) / 194.213.1.* / 2010-08-06 07:40
Dzisiaj o 19 w TVP 2 "Ballada o Bronku" zapraszam do oglądania
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy