Forum Forum inwestycyjneFundusze

Czy konwertować portfel w Skandii i na co

Czy konwertować portfel w Skandii i na co

adams20go / 2009-05-16 15:18
Witam wszystkich.

Mam do Was pytanko. Mój obecny portfel wygląda następująco:

ARKA 3 ~18%
CU3 ~9%
KAHA2 ~28%
NB3 ~44%

Tak mi kiedyś doradzono w jednym z biur doradztwa finansowego. Jak każde doradztwo, chwyta klienta, wciska mu produkt a później ma go w d...... Nie znam się za bardzo na funduszach, ale chciałbym żeby odkładany kapitał był efektywnie wykorzystywany. Sytuacja na rynku się bardzo zmieniła a mój portfel od 2 lat wciąż bez zmian. Co zaproponujecie?? Dzięki
Wyświetlaj:
Pepe Nowicjusz / 212.59.248.* / 2009-05-19 20:21
"Jak każde doradztwo chwyta
klienta, wciska mu produkt a później ma go w d......"

Nie każde!

Nie będę się tu rozpisywał kto co i jak, bo to, czego na forach nie cierpię to wizytówek pseudocudotwórców, ale wierz mi, że nie każdy doradca w nie każdym doradztwie tak postępuje.

PS kinia trzymaj się, kiedyś każdemu "odbije" (jakkolwiek to interpretować ;)
PS modliszka w naszych wątkach? no no :)
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-05-17 20:21
i tak dobrze Ci doradzono - ja mialam podobnie z tym, ze na dzien dzisiejszy wtopilam okolo 60%. Jest to dla mnie olbrzymia strata bo samo odkladanie dla corci jest juz dla mnie wyrzeczeniem. Ale obecnie moj nastroj jest juz duzo lepszy bo trafilam na to forum. Co prawda nie odrobilam jeszcze ani zlotowki ale mam nadzieje, ze wkrotce to nastapi. Czytalam wlasnie statystyki maxa, i innego i mam szczera nadzieje, ze moze nawet szybciej niz mysle.
Wracajac do pytania uwazam , ze warto przerzucic calosc w rynek pieniezny i sledzic forum. Chlopaki napewno nie przepuszcza żadnej okazji i dadzą sygnal do wejścia we wlasciwym momencie. Sam fakt, że najlepsi z tego forum głównie czekaja w bezpiecznych funduszach świadczy o dużym ryzyku bycia teraz w akcjach. Ja na to ryzyko nie moge juz sobie pozwolic...
adams20go / 2009-05-19 23:49
Wielkie dzięki wszystkim za rady :)
Na razie czekam na aktywację SFI i też zabieram się do działania...może nie wpadnę do głębszej studni ;) I coś czuję, że będę stałym bywalcem tego forum...tu przynajmniej coś się dzieje...nie to co na innych...zadajesz pytanie i cisza....Wielkie dzięki...
Zeus52 / 2009-05-17 21:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeśli ma ten skład niezmiennie od 2 lat,to by znaczyło około 40%na minusie,gdyby to był wkład jednorazowy.Przy systematycznych składkach to wyjdzie inaczej,ale mimo to dużo. Lecz do odrobienia. Przy stracie 33%,trzeba mieć 50% zwrotu,żeby wyjść na zero. To przeraża,ale dla pocieszenia powiem,że zdarzają się okazje zrobić to,albo dwa razy tyle nawet w 3 miesiące. Tak było niedawno z ML5. Przy tym składzie z GPW od łutego też na pewno stan portfela się wydatnie poprawił..
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-05-18 18:54
no i wlasnie mnie uswiadomiles ze moja wtopa jest duzo wieksza buuuuu....
Zeus52 / 2009-05-19 13:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tylko nie to!!! Bo ja zaraz też zacznę...buuu...
adams20go / 2009-05-18 13:08
Na szczęście nie był to wkład jednorazowy....systematycznie wpłacam na TFI przez 2 lata, ale jak policzyłem mam około 30% w plecy w porównaniu do tego co wpłaciłem ze składek regularnych. Co wobec tego polecacie??
Rozpocząłem proces "doszkalania" poprzez czytanie różnych artykułow, forów, etc, ale jeszcze trochę czasu minie zanim trochę bardziej swobodnie będę się w tym poruszał..
Gdzie mogę znaleźć aktualny rating Forbes Investor-SEENDICATOR ???

Re kinia2006 - na czyje uwagi warto zwracać uwagę. Na forum jest mnóstwo użytkowników - masz może jakieś zaufane osoby ;)?
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-05-18 18:52
Na tym forum (fundusze) nie wydaje mi sie zeby byli naciągacze - jest bardzo przyjazne:)))
Chlopaki wymieniaja sie pogladami, wykresami, wiedzą... i jestem pewna, że niejeden zarządzający funduszami tu zagląda.
A więc: max, lukasz, zeus, privy i kazumi (wątek mbank) - mam nadzieje, że nikogo nie pominełam, z góry przepraszam.
Jeśli chodzi Ci o całe forum to bardzo sobie cenię wypowiedzi modliszki.
I napewno moge Ci powiedziec kogo nie sluchac - kinia2006 zawsze sie myli;-) przynajmniej jesli chodzi o przewidywane wzrosty i spadki
modliszka / 2009-05-19 18:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dziekuje za uznanie :-)

Pozdrawiam
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-05-19 21:31
upsss
aż mnie ciarki przeszły, nawet nie marzyłam, że to przeczytasz :)))))))))))))))

naprawde podziwiam - nie tylko ogrom wiedzy ale i klasa i styl
i szczypta humoru na dokładke

POZDRAWIAM
u2mart / 2009-05-19 19:55 / Tysiącznik na forum
O i specjalistka od KGHM tutaj )
Muszę przyznać że oglądająć twój portfel już nie raz chciałem nabyć troszkę miedziaka i zawsze mi się wydaję że już za pózno a tu cały czas up
To korzystając z okazji może spytam co do dywidendy ile ona może wynieść ( na akcje) i czy jest jakaś szansa określić kiedy to może nastąpić ???
Pzdr.
Maximus-999 / 212.160.172.* / 2009-05-19 11:16
W skandii mam podobny skład portfela ARKA 3 i KAHA-2 / ok. 95 %/od dłuższego już czasu , w lutym byłem na minusie ok. 47 % / ponieważ mój doradca zrejterował z firmy i mnie nie powiadomił , a ja sądziłem że sytuację kontroluje a indeksy giełdowe szły w dół. Od lutego zacząłem trochę kontrolować sytuację i bez zmiany portfela powoli odrabiam straty i już mam ok. 27 % na minusie . Myślę że dzięki temu forum i kontroli sytuacji portfela odrobię stratę .Pozdrawiam .
kurs110 / 80.55.210.* / 2009-05-21 18:51
Ja posiadam ARKE 3 i ML 5 i ML 6. na początku przynosily straty- inwestuje od roku- ale od pewnoego czasu idzie na plusie i zastanawiam sie jak dlugo sie to utrzyma. myslicie za na pewniem czas wszystko sie ustabilizuje, czy znowu poleci w dół
u2mart / 2009-05-21 19:06 / Tysiącznik na forum
Trudno obecnie przewidzieć co będzie jutro nie mówiąc o dłuższym czasie
Taki czeski film trochę się zrobił
Obserwuj forum na bieżącą to będziesz wiedział co robić żeby nie poplynąć
Pzdr
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy