Forum Forum podatkowePIT

czy moge otrzymac zwrot podatku dziecka na swoje konto?

czy moge otrzymac zwrot podatku dziecka na swoje konto?

skomentuj
m1k@wp.pl / 2009-03-16 19:20
witam
dziecko ma 13 miesiecy i dostalo wynagrodzenie za reklame tv. ma takze zwrot podatku z tego tytulu.rozliczylam je na pit-37 poniewaz ma swoj nip. w us nie chcieli mi przyjac do tego zeznania nip-3 z moim nr konta tylko stwierdzili,ze zwrot zostanie wyslany na adres domowy.chcialam sie dowiedziec czy zrobili to zgodnie z prawem czy jest taka mozliwosc,ze mozna ten zwrot przelac na konto opiekuna,czyli matki
Wyświetlaj:
belladonna / 2009-03-16 21:03 / Tysiącznik profesjonalny
Zwroty z PIT mogą iść tylko na rachunek bankowy wykazany wcześniej w NIP-3 lub NIP-1.
Jak sobie przeczytasz informacje w NIP-3 dotyczące części B 7, czyli tej gdzie się podaje rach. bankowy, to jest tam napisane, iż można podać jedynie taki rachunek bankowy, którego właścicielem lub współwłaścicielem jest składający. No a, że dziecko jest małoletnie, więc ten NIP nie może podpisać składający, a jedynie osoba reprezentująca składającego, czyli w Twoim przypadku rodzic. Jak widzisz nie ma mowy o tym, że można podać rachunek, którego właścicielem lub współwłaścicielem jest osoba reprezentująca składającego. Koło się zamyka i nie ma takiej możliwości, aby rodzic przy danych dziecka podał swoje konto. A praca osób z US jest o tyle wredna, że codziennie "dostają" za przepisy, których w żaden sposób nie wymyślają, tylko które muszą egzekwować i też się do nich stosować :-))
m1k@wp.pl / 2009-03-16 21:39
dziekuje ci za odpowiedz, nie wiedzialam jak to jest z przepisami, dlatego pytam bo u nas mala miescina i generalnie sie znaja. juz niezle zamieszanie bylo ze skladaniem tego pitu ;-)
a z drugiej strony chory ten przepis lub to, ze go nie ma, ze nie mozna na konto rodzica. pozdrawiam
skomentuj

Najnowsze wpisy