Forum Forum prawneGospodarcze

czy mogę umieść na mojej stronie link do innej strony bez zgody właściciela tej strony?

czy mogę umieść na mojej stronie link do innej strony bez zgody właściciela tej strony?

pieeecia / 2007-11-09 16:49
czy mogę umieść na mojej stronie link do innej strony bez zgody właściciela tej strony?
Wyświetlaj:
Krzysiek19876543 / 80.5.88.* / 2023-02-20 13:58
England - Ludzie z zatracona swiadomoscia poprzez opetanie spirytualistyczne wywodzace sie z Anglikanskich kosciolow ekspansja rozpowszechnila sie na pierwotne placowki takie jak McDonald, Przejscia dla pieszych (przejscie miedzy dwoma slupkami), wejscia do parkow publicznych, wejscia na trybiny boiska do pilki noznej i wszedzie tam gdzie gromadzi sie tlum ludzi ktorzy postanowili spedzic wlasnie czas w tym miejscu. Nie trzeba zgadywac, ze Lotniska wejscia i wyjscia dla przylatujacych ludzi z innych krajow na samym wstepie wejscia przylatujacych i po wyjsciu z samolotu kto wie byc moze zwykle wejscia do samolotow takze sa zabite spirytualistycznymi pulapkami tak jak wszystkie drzwi i wejscia w UK. Czym to skutkuje? Nowo przyjezdni ludzie sporo wyruzniaja sie od tubylcow, ludzie zza Oceanu sa empatyczni pogodnie nastawieni do rzycia, uczuciowi i pelni radosci z mijajacych chwil podczas swojej podrozy po okolicach Londynu. Nie wiedza jednak, ze cala Wielka Brytania to pulapka specjalnie dla tych ludzi ktorzy sa nie ochszczeni u przykladowo wyzszej w hierarchi odlamu Chrzescijanstwa ktorym jest np Baptyzm. Moja siostra Katarzyna Baranowska mlodsza odemnie o 3 lata absolwentka wyzszej uczelni ukonczonej w Liverpoolu padla ofiara reklam o Anglikanskich kosciolach Typu, ze ludzie zaczynaja zyc dopiero wtedy kiedy odwiedza kosciol typu Anglikanski :) Oczywiscie, ze tak nie jest i oczywiscie, ze Marketingowcy wyzszego szczebla ktorzy uknuli caly Resident oglaszaja w Telewizji Gazetach i internecie jakoby ich Koscioly w stylu Gotyckim z sredniowiecza mialy by byc ich najlepszym wyborem w wyszukiwaniu wiary i poszerzania duchowienstwa. Jednakze tak nie jest. Otoz te koscioly Anglikanskie Sa Pulapkami spirytualistycznymi to znaczy Co sie dzieje po odwiedzeniu takiego sredniowiecznego Gotyckiego kosciola? Pomijajac fakt, ze kazdemu przybylemu wyrosna Vampirystyczne KLY ? Doslownie tak sie dzieje. Czlowiek pierw ma mleczaki pozniej zeby stale. Nie ma mozliwosci zeby w wieku 30 lat doroslego czlowieka byly odczuwalne przyrosty uzebienia w okolicach klow ktore kielkuja o setne milimetra xD Dzieje sie tak po powrocie do domu z takich kosciolow w odtepie 24-48 godzin od czasu przekroczenia progu kosciola xD Anglia nazywa to MLAMI, ze my mamy MLY hahaha :D. Jest to Vampirystyczna inwigilacja spoleczenstwa z poziomu czakr czlowieka. Takze Ja jestem przez nich opetany i zjawiska sa zadziwiajace. Slyszec szepty ktore mowia mi do ucha to nic nadzywaczjnego nie tylko szepty ale takze wrzaski dochodzace do mnie z glosu przejezdzajacych samochodow. Wydaje sie, ze Vampiry przeodnie atakuja mnie korzystajac z warkotu silnikow samochodowych i kazdego rodzaju dzwieku w przestrzeni czarnej materi otaczajacego mnie wszechswiata na plaszczyznie ziemnskiej xD Dobrze to pisze? Nie wiadomo czy ktos zrozumie Holokaust jaki staram sie wyjasnic ludzia ktorzy czegos takiego nie doswiaczyli xD Oni sa Vampirami i staraja sie wykrasc dusze kazdego przyjezdnego obywatela. Ludzie chetnie tu przyjezdzaja ze wzgledu na to, ze Anglia urzycza mieszkan i darmowych pieniedzy w postaci benefitow swoim obywatelom. Duzo nowo powstalych rodzin przyjezdza do Angli dlatego iz becikowe pieniadze przekraczaja kilka set funtow za jedno dziecko miesiecznie. Matki dostaja befity, maz ktory szuka pracy dostaje benefity i jednoczesnie pracuje na czarno. xD Pieniadze sa za darmo w tym kraju. However Jednakze Anglia skosi swoje zniwa z nawiazka w postaci zyc ludzkich i ich dusz i posmiertnie 60 milionow ludzi mieszkajacych w Angli pujdzie do Piekla bo gdzie indziej maja trafic skoro sa Okultystami i satanaistami. Ludzia rosna Vampirystyczne kly ludzie sa Profesjonalnie opetani xD Ogladales kiedys telewizje w domu bedac opetanym? Telewizja satelitarna to wytwor wyzszej cywilizacji ktora transmituje demonistycznie przefirtrowany sygnal do odbiornikow domowych ktorzy abonamenci kupili sobie wraz z pakietem odbiorczym z wieksza iloscia kanalow xD Wywiad miedzy ludzki i zycie w spoleczenstwie na otwartej przestrzeni od roku 2019 pomimo, ze swiadomie zrezygnowalem z ogladania telewizji
w polowie roku 2015 dlatego, ze ogladalem kilkanascie filmow o tak zwanych illuminatach udalo mi sie to zrozumiec poniewaz umiem kreowac filmy krotkometrazowe uzywajac takich programow jak Windows Movie Maker. Wiec wszystkie filmy to swego rodzadju klatwy xD Ogladajac sztucznie stworzone filmy ktore sa tworzone pod bacznym katem psychiatrow, psychologow i specjalistow mozna przezywac zycie nie wychodzac z domu ogladajac innych ludzi ktorzy robia to za nas w 24 godzinnej telewizji dostpenej dla wszystkich domownikow na calym swiecie. Ci ludzie spia na jawie. Illustracje, dialogi, muzyka + demoniczny filter wpajaja sie gleboko w pamiec mozgu czlowieka dlatego mamy takie kolorowe sny i wlasnie sny sa nasza pulapka bo sny kreuja nasza przyszlosc i sa sztucznie stumulowane przez tworzone ilustracje i filmy ktorzy wszyscy ludzie ogladaja w swoich domach xD To jest sczyt piramidy ktory udalo mi sie
sabinap / 188.146.135.* / 2021-05-13 23:00
https://sabinap.oferty-kredytowe.pl/o/salechannel.php?idSaleChannel=2211&idDistributor=474410
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
morielf / 2009-01-08 13:17 / portfel / Bywalec forum
Szczerze mowiac, nie spotkalem sie z nikim, kto by narzekal, ze ktos inny do niego linkuje. Dzieki linkom rosnie page rank, dzieki czemu strona sie lepiej pozycjonuje, ma wiecej wejsc, wiecej kasy z reklam ;)
I gdyby grozila za linkowanie jakas konkretna kara, to nikt by nie bral udzialu w akcjach typu pozycjonowanie strony Leppera pod slowem "debil".
Ravae111 / 2009-01-07 23:40
Nie powinieneś tego robić bez zgody właściciela, ale moim zdaniem wcale nie grozi Ci w tym wypadku odpowiedzialność karna z art 269 b kodeksu karnego. Pojęcie udostępniania, o którym pisze mój przedmówca traktować trzeba bardzo wąsko, a więc są to tylko takie zachowania, gdzie dane te nie są dostępne dla szerokiego grona odbiorców, a ja, wbrew woli właściciela danych, udostępniam te dane czyniąc innym możliwość dostępu do danych. W przeciwnym razie gdybym np. na swoje stronie umieści link do strony money.pl, która przecież jest ogólnie dostępna, groziłaby mi odpowiedzialność karna, a to byłaby bzdura. Nie jest to przecież czyn przeciwko ochronie informacji, bo portal money.pl w tym zakresie nie chroni dostępu do własnej strony, wręcz przeciwnie, pewnie zależy mu aby odwiedzało go jak najszersze grono odbiorców. Tak więc przepis art. 269b kodeksu karnego nie chroni linków do stron powszechnie dostępnych. Celem uchwalenia tego przepisu była ochrona przed udostępnianiem danych, mających charakter haseł komputerowych lub kodów dostępu. To są dane, których udostępnienie może czynić możliwym dostęp do strony chronionej i których udostępnienie bez wiedzy i zgody właściciela danych jest karalne. Zresztą wprowadzenie przepisu art. 269b k.k. wynikało z zaleceń Konwencji o cyberprzestępczości, a w niej w art. 6 stanowi właśnie o "hasłach, kodach dostępu lub innych PODOBNYCH danych". Umówmy się, że link do strony do tego typu "tajnych" danych nie należy.
Natomiast moim zdaniem mamy tu do czynienia z tzw. linkingiem, który może być rozważany w kategoriach naruszenia cudzych praw autorskich. Załóżmy, np że masz stronę promującą komunizm i zwalczającą kapitalistyczne spojrzenie na gospodarkę. Można się domyślać, że portal money.pl nie chciałby być kojarzony z taka stroną. Można to też zakwalifikować jako czyn nieuczciwej konkurencji. I z tych powodów powinieneś najpierw uzyskać zgodę właściciela strony. Polecam komentarz Barty i Markiewicza do prawa autorskiego. Kiedyś o tym sporo czytałem bo pisałem prace magisterską z podobnych zagadnień. Ale, jak to bywa, z czasem wszystka wiedza z głowy ulatuje jak człowiek w czyms nie siedzi na codzień. Pozdrawiam
Obstruktor / 213.158.196.* / 2008-12-14 14:11
art. 269b par.1 KK:
"Kto (...) udostępnia innym (...) dane umożliwiające dostęp do informacji przechowywanych w systemie komputerowym lub sieci teleinformatycznej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3"
link to dane umożliwiające dostęp - nie ma co do tego wątpliwości. Zatem nie możesz bez względu na to, czy zgodę masz, czy jej nie masz.
climbus / 80.52.177.* / 2009-01-09 09:43
Strona internetowa jest materiałem opublikowanym czyli udostępniona publicznie. Linkowanie do części publicznej strony internetowej jest jak cytowanie książki, nie potrzebna jest zgoda autora.

Co innego by było gdyby ktoś dawał dostęp do danych niepublicznych. Wystarczy przed podlinkowniem sprawdzić czy strona jest dostępna w wyszukiwarkach internetowch.

Aczkolwiek przepisów szczegółowo nie znam.
61 / 195.94.209.* / 2009-01-09 07:28
Chyba nie masz racji. Ten art. odnosi się do włamań do systemów komputerowych. Strona www nie ma z tym nic wspólnego.
jjkj / 83.25.250.* / 2009-01-08 14:17
pitolicie hipolicie to caly internet tym sposobem trzeba bylo by zamknac
pomysl nim cokolwiek napiszesz.

zenek
-s / 217.113.228.* / 2009-01-08 18:23
Ale on napisał prawdę, takie prawo uchwaliły nasze drogie osły.
soq / 87.205.183.* / 2009-01-08 19:31
prawo prawem, ale kaktus mi wyrośnie, jak jakikolwiek sąd orzeknie winę za podlinkowanie strony...
Adam222 / 77.88.137.* / 2009-01-08 20:43
To zależy kto będzie sądzony. Takie dzisiaj czasy, że układa się drakońskie prawo, które stosuje się tylko wobec wybranych.
przypadkowy_gosc / 195.42.249.* / 2009-01-09 13:56
Pierwsza musiałaby się zgłosić do sądu Kancelaria Sejmu:
http://www.sejm.gov.pl/linki/linki.html
Wojciech Urbańczyk / 83.12.163.* / 2010-06-22 10:33
A ja się spotkałem z przypadkiem nakazu usunięcia linka, otóż Wójt Gminy Koszęcin ( Grzegorz Ziaja ) nakazał usunięcie linka ze strony www.koszecin.info do BIP ponieważ on stwierdził że to jest Baza Danych i jest jego i nie mogę mieć linka do tej bazy na mojej stronie, czyli wnioskując Wójt chce ograniczyć dostęp do BIP Koszęcin :) Pozdrawiam

Najnowsze wpisy