Forum Forum prawneKarne

Sprawa za komentarz na mojej stronie

Sprawa za komentarz na mojej stronie

artur_z / 2009-07-14 09:10
Witam

Proszę forumowiczów o radę.

Dostałem wezwanie z Sądu Rejonowego Wydział Grodzki o stawiennictwo obowiązkowe w rozprawie.
W kopercie dostałem kopię aktu oskarżenia - oskarża tam jeden pan jako Oskarżyciel prywatny trzech innych panów o czyn z Art. 212 par.1 i .2 kk; Art 216 par.1 i 2 kk; Art 18 par.1 i 3 kk (o naruszenie godności i moralną z następstwami materialnymi). Ja osobiście nie znam ani pana oskarżającego, ani panów oskarżonych.

W kopercie z sądu były też ksero materiałów dowodowych, jest tam wydruk z mojej strony internetowej. Ta moja strona jest prawie pusta i niedokończona, miałem ją w planach dokończyć za jakiś czas. Niemniej na tej niedokończonej stronie dałem możliwość umieszczania przez internautów linków do ciekawych stron oraz wpisów w księdze gości. Wpisów na mojej stronie dokonał jeden z Panów oskarżonych i umieścił w linkach oraz księdze gości odnośnik do strony zniesławiającej pana oskarżającego oraz kilka nieprzychylnych stwierdzeń na jego temat (dupek, kretyn roku, itp.)

W wezwaniu jakie otrzymałem jest napisane: " Sąd ... zawiadamia Pana jako oskarżonego o rozprawie ..."
Nie rozumiem dlaczego w wezwaniu jestem powiadamiany o rozprawie jako oskarżony. Proszę wyjaśnijcie mi o co z tym chodzi.

Inna kwestio, to że rozprawa odbędzie się ponad 500 km od mojego miejsca zamieszkania. Dla mnie taka podróż to spory wydatek i mnóstwo czasu na dojazd. Obecnie żona oddała mi urlop macierzyński i opiekuję się w domu bliźniakami. Czy taka sytuacja może zwolnić mnie od konieczności stawienia się na rozprawie ? Czy mogę wysłać jakieś oświadczenie lub inne pismo, tak abym nie musiał stawiać się na rozprawie ? Pomimo, że nie czuję się winny w tej sprawie, to jestem nawet skłonny dobrowolnie poddać się karze i przyjąć wyrok sądu, pod warunkiem tylko żebym nie musiał jechać taki kawał drogi do wyznaczonego sądu.

Proszę o radę, jak mogę postąpić w tej sprawie.
Wyświetlaj:
gue / 89.78.90.* / 2009-07-23 19:30
Masz status oskarzonego (oskarżenie prywatne). Pewnie wzywali cię na posiedzenie pojednawcze (sąd nakłania strony do pogodzenia się, jesli nie dochodzi ono do skutku, to wyznaczana jest normalna rozprawa na kolejnym terminie)
Napisz do Sądu usprawiedliwienie (dzieci, odległość, itp), załącz zaświadzcenia o wychowywaniu dzieci i złóż wniosek o przesłuchanie cię w drodze pomocy prawnej przez sąd w twojej miejscowości.
Napisz do sądu prowadzącego sprawę (tego dalekiego) odpowiedż na akt oskarżenia i zawrzyj w niej to, co napisałeś tutaj na forum (że jesteś niewinny i wytłumacz jak to wszystko powstało). Złóż też wniosek o dowód z opinii biegłego, na okoliczność, żeby potwierdził twoją linie obrony.
Możliwe, że oskarżyciel jak przeczyta odpowiedż na akt oskarżenia, to sam cofnie oskarżenie wobec ciebie, bo zrozumie, że cię mylnie posądził.
Jeśli to prawda wszysttko co piszesz, to powinieneś być uniewinniony, ale powinieneś podjąc obronę.
po / 93.105.86.* / 2009-07-14 20:31
Jako gospodarza .Przepraszam ale przytoczone przyklady nie odrażają udowonienie komuś że nie jest dupkiem jest trudne.W danej sutuacji ludzie zachowyją sie nieprzewidywalnie i w róznych sytuacjach reakcja jest skrajna.Potrzebne długie badania zachowań w warunkach stresowych .Nikt nie pokwapi się wydać opini że Pan X nigdy nie zachwwywał sie jak dupek lub w przyszłości zachownie będzie miało znamiona dupkowatości.Podobnie drugie i następne określenie odnośnie cech zachowanie .Inaczej odnosi się do pomówienia kogoś o złodziejstwo,cudzołożenie tutaj wchodzą w grę dowody materialne można rzec namacalne.Nie przejmować się.

Najnowsze wpisy