Forum Forum finansoweBanki

Czy można spłacając kredyt obciążyć taką ratą konto w innym banku?

Czy można spłacając kredyt obciążyć taką ratą konto w innym banku?

ppoo / 62.121.68.* / 2008-11-27 12:27
Witam mam pytanie jak w temacie i jak to wygląda od strony prawnej, jakie procedury musiałbym przejść jeżeli jest to w ogóle możliwe
Wyświetlaj:
asdfdsf / 81.168.143.* / 2008-11-29 10:14
sprecyzuj o co Ci chodzi? o zwykły przelew w którym obciążasz konto w banku X i spłacasz kwota ratę w Y czy też potrzebujesz zrobić polecenie zapłaty (gdzie bank będzie automatycznie ściągał z Twojego konta w innym banku odpowiednią wysokość raty).
cosmo / 89.76.201.* / 2008-12-02 16:50
Chodzi o to aby bank pobierał automatycznie z konta w innym banku, tak aby nie robić przelewu na konto w banku, w którym ma się kredyt. Np. nie chcę tego konta, bo muszę za nie płacić
Reynevan / 62.111.159.* / 2008-12-02 21:15
Wątpię aby bank się na takie coś zgodził. Zapewne w umowie kredytowej napisane jest konkretnie z jakiego rachunku będą pobierane raty. Ja jestem w takiej samej sytuacji, ale naprawdę te kilka złotych miesięcznie jestem w stanie przeboleć, kredyt udało mi się zdobyć na bardzo dobrych warunkach i nie narzekam :) Banki nie są głupie i specjalnie zmuszają klientów do otwierania rachunków "u siebie". Poza tym, nawet jeśli bank by się zgodził na coś takiego, to zapewne trzeba by robić aneks do umowy kredytowej, co już samo w sobie wiąże się ze sporymi kosztami.

Najnowsze wpisy

Konto firmowe - najlepsza oferta: