Forum Forum prawnePracy

Czy należy mi się odprawa??

Czy należy mi się odprawa??

torax / 2009-06-09 21:11
Witam właśnie dostałem "Rozwiązanie umowy o pracę z wypowiedzeniem" Firma zatrudnia kilkadziesiąt osób, pracuje w niej od 2004r na czas nieokreślony, wypowiedzenie mam 3 miesiące. I mam pytanie czy należy mi się odprawa, jeśli tak to czy to ma być 2 miesięczna pensja z tego co mam na umowie (1200zł) czy średnia z tego co dostaje tak naprawdę na rękę (czyli 1200+premia) . I jeszcze jedno jak to jest z odprawami u tak zwanego prywaciarza co zrobić gdy mi nie będzie chciał wypłacić jeśli mi ona przysługuje?? Oraz kiedy ma ją wypłacić teraz czy ostatniego dnia wypowiedzenia?Proszę o szybka odpowiedz. Dziękuje Pozdrawiam
Wyświetlaj:
krzys590 / 91.149.206.* / 2013-04-16 13:57
Witam
Otrzymałem świadectwo pracy z adnotacją "rozwiązanie umowy o prace za wypowiedzeniem przez pracodawce w trybie art.30 § 1 pkt 2 KP.
wypowiedzenie bez podania przyczyny , umowa na czas określony do 31,12,14r,pracowników ponad 800. Gdy upomniałem się o odprawę to pani w kadrach stwierdziła ,że mi się nie należy bo roziązanie umowy nastąpiło z ustawy.
Jak mam to rozumieć ,i jak postąpić ?
szklarek / 2013-04-16 19:11
Odpowiedź w sąsiednim wątku:

http://www.money.pl/forum/kiedy-pracownikowi-przysluguje-odprawa-t1601951.html?_rfr=1

Warto też poza artykułem przewodnim do tamtego wątku przeczytać jeszcze (pod tym samym tytułem):

http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kiedy;pracownikowi;przysluguje;odprawa,59,0,549435.html
torax / 2009-06-09 21:15
Rozwiązanie umowy o pracę z wypowiedzeniem z powodu likwidacji stanowiska
przewodnick / 2009-06-17 01:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W Twoim przypadku odperawy nie będzie (likwidacja stanowiska).
Zosieńka / 83.31.29.* / 2009-06-17 14:33
Jeżeli pracodawca zatrudnia powyżej 20 pracowników to odprawa Ci się należy. Odprawa powinna być wypłacona ostatecznie z chwilą ostatniego dnia trwającego stosunku pracy. A jak nie Sąd Pracy, (na świadectwie będziesz mieć adres do jakiego Sadu możesz się odwołać).Odprawę liczy się ze średniej pensji z ostatnich 3 albo 6 albo 12 mcy, zależy czym sie zajmujesz, jeżeli od premii były odprowadzane składki to jest to również wliczane do odprawy
przewodnick / 2009-06-22 11:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Do: Zosieńka

Hmmm, a doczytała Pani o tym, że stanowisko jest likwidowane ?

Co oznacza termin "jeżeli od premii były odprowadzane składki" ? Zna Pani sposób na wypłacanie premii bez odporwadzania składek ?

Najnowsze wpisy