Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Czy opłaca się otworzyć własny biznes?

Czy opłaca się otworzyć własny biznes?

Ratatuj12 / 2012-01-30 15:47
Pracuje dla kogoś odkąd pamiętam. Na pomysł założenia własnej firmy wpadłem dwa lata temu, układałem sobie biznes plan, szukałem lokalu...miałem postanowienie noworoczne że ten rok , będzie tym rokiem gdzie wystartuje z własną działalnością... tylko że patrząc na to co się dzieje, obawiam się że zostanę od razu przyciśniety podatkami i że nie będę nawet wychodził na zero... powiedzcie mi czy warto w ogóle otworzyć własną firmę?
Wyświetlaj:
Pomysł / 79.185.94.* / 2012-01-31 14:27
Zawsze jest Warto, jeśli wejdziesz w odpowiednią branże.
Rynek trzeba przeanalizować, pod jakim kontem warto jest wejść w biznes, przykład Pana Palikota który po prostu chciał wejść do Sejmu
Mógł uderzyć w kierunku Prawicy(jak wiemy kiedyś tak był ukierunkowany) a znalazł się tak gdzie widział możliwości, przebadał rynek stwierdził że jest potencjał i wszedł z takim poparciem jaki oczekiwał.
Podobnie robi się w biznesie, trzeba spokojnie i racjonalnie obserwować by uderzyć w taką branże którą w danej okolicy brakuje.
Ja jestem przedstawicielem jednej z największych firm odzieżowych w Polsce i właśnie w takim sposób szukamy możliwości przeliczenia i analizy by stwierdzić czy dany rynek jest na tyle chłonny by można było razem z naszym partnerem w niego wejść.
[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
Pigmej12 / 2012-01-31 14:37
Ja bym się obawiała założyć własny biznes, a raczej tego że sam bym go zakładał. Moim zdaniem lepiej wejść z kimś w jakąś spółkę wtedy obowiązki są dzielone. Jedna osoba w tym kraju może sobie nie poradzić...
paulina363 / 2015-05-18 11:38
Dobrym pomysłem może być sklep internetowy. Najpierw zastanów się jaką działalność chciałbyś otworzyć, w jakiej branży i dopiero wtedy można ocenić, czy to się opłaca. Myślisz o lokalnej firmie, czy raczej działalności w internecie?
3 4 5 6 7 8
na koniec starsze

Najnowsze wpisy