Forum Forum prawnePracy

czy po stazu, pracodawca musi mnie przyjac do pracy?

czy po stazu, pracodawca musi mnie przyjac do pracy?

tradzikowa9382 / 2012-03-29 09:41
chce sie starac o staz z urzedu pracy, poniewaz mam problemy ze znalezieniem pracy, wiec stwierdzilam, ze to dobra opcja, mam jednak pytanie czy po takim stazu np polrocznym mam szanse zostac w miejscu gdzie odbywalam staz i pracowac juz tam normalnie na etat?czy pracodawcy maja obowiazek pozniej zatrudnic takie osoby?
Wyświetlaj:
A88 / 188.47.229.* / 2013-01-07 16:29
byłam na stażu 4 miesiace i mnie też niezatrudnili,nawet głupie dziękuje nie usłyszałam.jak się nie ma znajomości to jest ciezko oprace,dla mnie pieniedzy nie było chociaz zarobili na mnie,a dla innej są bo miała znajomości
molendziorka / 2012-03-30 11:14 / Bywalec forum
ja sie wykazywalam, wszystko robilam, i nie przyjeli mnie, bo nie mieli wolnego etatu, ale za 2 tygodnie po moim odejsciu przyjeli kolege kolegi po znajomosci...
borett88 / 2012-03-29 10:52 / Bywalec forum
nie ma obowiazku przyjmowac po stazu do pracy
szklarek / 2012-03-29 10:31
Ustawowego- tj. wynikającego z Ustawy o promocji zatrudnienia- nie ma.
Ale klauzula taka może być zawarta w umowie, którą w celu przeprowadzania stażu podpisuje z nim Starosta, jako organ prowadzący PUP.
Ale to chyba rzadkość i na pewno są dodatkowe warunki- trudno zmuszać pracodawcę do zatrudnienia nawet wyjątkowo "lewego" stażysty.

Szanse są tym większe, im poważniej do sprawy podchodzi stażysta i się wykazuje.

Najnowsze wpisy