Forum Polityka, aktualnościKraj

Czy PO wycofuje się z ustawy ograniczającej palenie?

Czy PO wycofuje się z ustawy ograniczającej palenie?

Wyświetlaj:
illlllllooooooooo / 89.77.97.* / 2010-02-20 15:43
Skoro taki zakaz istnieje np. we Francji i działa to jaki problem jest zeby wprowadzic go w Polsce!? Dlaczego za kazdym razem gdy wyjde do baru, klubu, restauracji to musze wracac smierdzaca i od razu prac ciuchy??? Dlaczego idac chodnikiem musze dusic sie dymem papierosowym osoby wypuszczajacej go idacej przede mna?? Wyprzedzanie w butach na obacasach po nierownych chodnikach sczzegolnie w zimie np, jest uciazliwe! Problem ze zrobieniem miejsc dla palacych nie powinni miec -to jest najlepsze rozwiazanie, Kto chce smierdziec i sie truc niech idzie do takiej klitki i tam sie dusi w towarzystwie!
Zef / 83.16.102.* / 2010-02-20 17:27
Czemu chodzisz do baru, klubu, restauracji gdzie są palacze? Przecież nie ma przymusu? Jak osoby podobne Tobie nie chodziły do takich miejsc to właściciele sami by wprowadzili zakazy bo im by się to opłacało. Na tym polega wolność i prawo własności. WŁAŚCICIEL decyduje nie państwo.
@@@ / 89.76.138.* / 2010-02-20 18:25
Co on ma zrobic jak juz jest w tym barze i wchodzi do niego palacz i zaczyna smrodzic swoim kominem. Kto ma wyjsc?
@@@ / 89.76.138.* / 2010-02-20 18:54

To wolny kraj możesz zostać.

Ty chyba jednak jestes ograniczony przez te papierosy. Rozum sobie calkiem zaczadziles.
robi-k. / 87.96.90.* / 2010-02-20 14:30
Bułgaria właśnie zrezygnowała z wprowadzenia zakazu palenia:
Onet
Bułgaria rezygnuje z kontrowersyjnego zakazu W czasie kryzysu zakaz stwarza dodatkowe utrudnienia dla biznesu. Według posłów właścicielom lokali o powierzchni do 100 m kw. należy zostawić wybór, czy można palić, czy nie. W większych lokalach palacze powinni mieć wydzielone oddzielne pomieszczenia.

A w Polsce jaki zgubny wpływ na biernych palaczy ma mieć możliwość tworzenia w restauracjach sal dla palących?
Obecna propozycja ustawy wyklucza taką możliwość Szwajcaria już 'odbiła się od ściany' i po początkowej tendencji zakazowej na lotniska wracają strefy dla palących itd, itp.

Wszystko rozumiem - należy chronić niepalących ale bez tego fundamentalistycznego zaparcia i 'gnojenia' dorosłych ludzi mających ochotę zapalić.

Rozsądku odrobinę proszę
zeppelin_nielogo / 149.156.37.* / 2010-02-20 15:15
Odrobinę rozsadku to powinni mieć palacze. Najwyższy czas nie używać tego g ó w n a!
Śmierdzi, truje i powoduje raka ... typowa używka dla rozsądnych :P
palacz kotlowy / 91.215.33.* / 2010-02-20 16:34
To czemu obżerasz się jedzeniem faszerowanym chemią i chlasz z plastikowych butelek Coca-Cole?
Twój wybór i nie zamierzam wystepować o uchwalenie ustawy dla grubasów więc odwal sie ode mnie.
specjalista pr / 213.77.81.* / 2010-02-20 14:24
odpływ potencjalnych wyborców. Można też dostrzec zmianę techniki rządzenia PO, zamiast forsować projekty wolą udawać że coś robią i zmieniać zdanie. Tworzy to wrażenie że ważny jest dla nich głos ludu. BARDZO dobra technika PR. POLECAM
asdert6 / 195.116.98.* / 2010-02-20 13:01
Palenie powinno byc legalne tylko w domu palacza przy zamkniętych oknach
...
www.nokaut.pl/turystyka/#pid=38177
mdab / 82.177.199.* / 2010-02-20 15:17
dokladnie i to pod warunkiem ze w domu nie ma osob ktore nie pala
maminsynek / 2010-02-20 14:07 / Bywalec forum
A komentowanie w internecie tylko za pozwoleniem psychologa. Jesteś za? Można by taki projekt ustawy zrobić co?
@@@ / 89.76.138.* / 2010-02-20 15:49
Ja jestem za. Nie musialbym czytac twoich bzdur
palacz kotłowy / 91.215.33.* / 2010-02-20 16:37
Jak widać jesteś za wszystkim co pachnie faszyzmem.
maminsynek / 2010-02-20 17:52 / Bywalec forum
Dokładnie to chciałem napisać ale zrobiłem to troszkę mniej dosłownie;)
@@@ / 89.76.138.* / 2010-02-20 18:17
W tym watku juz dales dowod na to ze nie potrafisz zrozumiec ironii.

Pradopodobnie jak bym napisal ze piszesz bzdury to bys zrozumial.
Chocaz tego tez nie jestem pewny.
maminsynek / 2010-02-20 18:46 / Bywalec forum
Nie wiem kto nie potrafi zrozumieć ironii ja czy Ty przyjrzyj się miśku lepiej, z mojej wypowiedzi wyraźnie wynikało, że odpowiedziałem ironią na ironię. Chyba nie trudno wpaść na to, że skoro ja płacę to wszyscy muszą i nic się nie zmieniło. Dlatego dzieciaku zanim zaczniesz się wypowiadać zastanów się o co Ci tak naprawdę chodzi o wymianę zdań czy o bitwę na komentarze w której jak widać raczej nie wygrasz. I nie cwaniakuj jak pryszczaty nastolatek bo to jest zwyczajnie żałosne.
@@@ / 89.76.138.* / 2010-02-20 18:55
Widzisz niemoto, wysylasz innych do psychiatry a sam potrzebujesz jego pomocy stad moj komentasz na twoje bzdury.
maminsynek / 2010-02-20 19:47 / Bywalec forum
No i kto tu nie rozumie tego co czyta?! Napisałem ironiczny komentarz z postulatem równie absurdalnym co ten z zakazem palenia w barach. Jednak Tobie to miśku trzeba dosłownie napisać co?
@@@ / 89.76.138.* / 2010-02-20 19:54
To nie byl ironiczny tylko chamski komentarz.
Jednak nie spodziewam sie abys to rozumial.
maminsynek / 2010-02-20 20:05 / Bywalec forum
Masz racje Twój komentarz był chamski;) Mój ironiczny i chamski tak samo chamski jak to co robią niepalący przyznając sobie prawo do szkalowania palących tak jakby byli jakąś gorszą rasą, podczas gdy tak samo jak niepalący są częścią społeczeństwa a społeczeństwo powinno działać na zasadzie umowy społecznej. Umowa taka natomiast może powstać jedynie za porozumieniem stron palacej i niepalącej. Zgadzam się z tym, że palenie jest szkodliwe dla otoczenia ale rozwiązać to można przez oddzielanie gości baru czy jakiegoś lokalu, palący w miejscach dla palących i niepalący równie odpowiednich. Porozumienia nie można osiągnąć przez narzucanie swoich warunków, karaniem za palenie we własnym samochodzie czy w pubach. To jest już czyste chamstwo, hipokryzja i faszyzm. Jak widzisz moje argumenty przewyższają argumenty niepalących, którzy najchętniej obcinaliby języki każdemu kto zapalił papierosa bliżej niż 2 metry od niepalącego. A jeśli chcecie zrobić coś dobre dla świata przy pomocy siłowych rozwiązań to proszę bardzo do łopat i budować autostrady w czynie społecznym poprę Was a może nawet pomogę pod warunkiem, że w czasie odpoczynku dacie mi zapalić bo to akurat kwestia mojej prywatności. Ja w Waszą się nie pcham Wy nie pchajcie się w moją. Jak powiedział artysta "moja wolność to nie Twój grzech". Pozdrawiam
@@@ / 89.76.138.* / 2010-02-20 22:14

gorszą rasą

Slusznie jestescie palacy gorsza rasa bo trujecie wszystkich wokol.
maminsynek / 2010-02-20 22:45 / Bywalec forum
Dobra szkoda słów zostaw lepiej komentarze we własnej głowie bo jak czytam taką odpowiedź na próbę racjonalnego podejścia do sprawy to zachodzę w głowę gdzie Wy się miśki rodzicie? Powodzenia życzę i zdrowia ale tego chyba życzyć nie trzeba bo skoro nie palisz na pewno będziesz żył 100 lat.
@@@ / 89.76.138.* / 2010-02-20 23:52
Widze ze nic nie rozumiesz wiec napisze powoli i duzymi literami.
Napisales:

Czemu chodzisz do baru, klubu, restauracji gdzie są palacze?

Na co ja ci napisalem:

Co on ma zrobic jak juz jest w tym barze i wchodzi do niego palacz i zaczyna
smrodzic swoim kominem. Kto ma wyjsc?

Ty w odpowiedzi napisales:

To wolny kraj możesz zostać.

Tym wlasnie dales popis swojego chamstwa i niezrozumienia sytuacji, misku.
Kiedy on wchodzil do tego baru palaczy tam nie bylo, wiec wszedl. Nastepnie wchodzisz ty i masz w nosie ze tam nikt nie pali wyciagasz swojego papierosa i zaczynasz smrodzic.
Masz nawet czelnosc napisac ze on moze zostac bo to wolny kraj.
Ja na jego miejscu wziol bym gasnice i zgasil byl ten twoj komin na twojej gebie jako ze nie jest to tylko zagrozenie zdrowia ale i pozarowe.
Uwazacie siebie palacze za ludzi normalnych ale sie tylko oszukujecie.
Nie ma nic normalnego w truciu wszystkich wokol tylko dla waszej smierdzacej przyjemnosci.
maminsynek / 2010-02-21 00:29 / Bywalec forum
Przecież to był jawny żart, chamski owszem ale żart!!!! Zresztą koniec tematu aha pierwsze zdanie przez Ciebie cytowane nie było pisane przeze mnie, gratuluję czytania ze zrozumieniem!
@@@ / 89.76.138.* / 2010-02-21 00:46

nie było pisane przeze mnie

Ale piszac swoj komentarz sie z nim zgodziles.

Przecież to był jawny żart, chamski owszem ale żart!!!!

Dla was palaczy to wszystko zart.
Dla niepalacych to jest jawne chamstwo.
niewierzący ateusz / 83.10.84.* / 2010-02-20 12:15
średnio oryginalnymi wyzwiskami, a potem platforma się wycofuje i rzuca kolejnego POmysła. mnie to już nuży i męczy
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-02-20 10:17
Spokojnie Partia Okrągłostołowa, swój cel osiągnie i sprawi, dziką satysfakcję niepalącym - bo podniesie paczkę najtańszych papierosów do 25 zł.
dgen / 2010-02-20 09:43 / Tysiącznik na forum
dobrze, że chociaż znieśli podatek belki
maminsynek / 2010-02-20 09:57 / Bywalec forum
Jak to kurde znieśli? Kiedy? Gdzie? To dlaczego ja płacę!!!!?
niewierzący ateusz / 83.10.84.* / 2010-02-20 12:18
ironia kolego ironia
ojro / 91.193.208.* / 2010-02-20 09:17
PO najpierw ogłasza swój wielki sukces, a potem po cichu wycofuje się z ustawy? Który to już raz mamy do czynienia z taką sytuacją?
Mam wrażenie, że poza kolejnymi podwyżkami w naszym kraju nic się nie dzieje.
maaacias / 86.63.142.* / 2010-02-20 09:02
jak zwykle zabrakło odwagi:( wielu wyborców to palacze...
Zef / 83.16.102.* / 2010-02-20 08:51
bary, puby, dyskoteki nie są miejscami publicznymi. Są miejscami prywatnymi właściciela tych miejsc
mak35 / 89.229.40.* / 2010-02-20 11:30
Czy Ty nie rozumiesz ze chodzi tu o zdrowie ludzi, (poniekad tez o
ich dobre samopoczucie podczas zabawy i po niej), Nalezy w kazdym wiekszym lokalu wydzielic odseparowane miejsce do a jesli lokale beda
za małe to po prostu palacy moga wyjsc na dymka na zewnatrz -tyle
kultury chyba posiadaja czy niebrdzo??, palenia. Pal sobie ale nie zmuszaj innych do
wdychania tego swinstwa .Musza być jakies granice: Chcialabys aby do
małych (a najcześciej sa to fajne lokale, puby) przychodzili ludzie
którzy noszą przez miesiac te same niewyprane skarpety (taki mniej
więcej fetor wydziela się podczas palenia papierosów). pozdro
Zef / 83.16.102.* / 2010-02-20 17:29
Skoro chodzi o zdrowie to należy zakazać sprzedaży papierosów i karać tak jak za posiadanie narkotyków. W innym wypadku to czysta hipokryzja... Nikt nie zmusza do przebywania w miejscach gdzie palą. Bary, puby restauracje nie są obowiązkowe.
@@@ / 89.76.138.* / 2010-02-20 18:18

Nikt nie zmusza do przebywania w miejscach gdzie palą.

Proponuje kazdego ktory wejdzie do baru i zapali papierosa potraktowac gasnica.
niepalący / 80.239.242.* / 2010-02-20 12:14
WŁAŚCICIEL określa co jest w obrębie własności dozwolone lub nie. Inaczej nie jest właścicielem tylko niewolnikiem biurokratów. Chodzi o zdrowie ? Nie ma przymusu chodzenia do lokali, gdzie są obecni palacze. Nie podoba się ? Proszę założyć własny pub, restaurację, dyskotekę gdzie nie będzie dozwolone palenie. I to jest wolnościowe rozwiązanie. Łatwo jest podpierać się bandyckim przymusem państwa by obarczać innych kosztami swoich fobii. Trudniej zrobić coś na własną rękę. Skoro jest taki popyt na lokale dla niepalących-życzę powodzenia i zarobienia milionów. RYNEK CZEKA
cobithree / 2010-02-20 14:13
łatwo się podpierać swoim egoizmem. Spróbuj przejsć przez miasto, żeby tego nie wdychać. Przed każdym budynkiem stoi zgraja "chuchaczy", na każdym chodniku i przejściu. Generalnie gdzie się nie znajdę, zawsze ktoś za mną lub przede mną chucha tym gównem.
A z drugiej strony jak już ktoś napomknął, dlaczego papierosy nie budzą w was niesmaku? A jak ktoś śmierdziałby kupą, to jest od razu śmierdzielem i brudasem. Powiem wam szczerze, że śmierdzicie tak samo albo i gorzej. A już nie wspomne o znieczulającycm odorku z jamy ustnej... Dlatego mam do was niesmak, śmierdziele egoiści
Zef / 83.16.102.* / 2010-02-20 17:35
Idąc chodnikiem dużo bardziej przeszkadza smród z rur wydechowych samochodów niż papierosy. Ale jakoś nikt nie nawołuje do nie smrodzenia... czy zakazu jazdy po mieście.
ojacie / 85.221.129.* / 2010-02-20 20:24
Tobie przeszkadza smród z rur, walcz o zakaz pojazdów w mieście. Mi przeszkadza smrod papierosów i wierzę, ze to już ostatnie takie niemiłe chwile
@@@ / 89.76.138.* / 2010-02-20 18:22

...czy zakazu jazdy po mieście.

Jak myslisz dlaczego w niektorych miastach jest zakaz wjazdu do ich centrum?
@@@ / 89.76.138.* / 2010-02-20 13:59
Prezentujesz tutaj pomylenie pojec chrakterystyczne dla ludzi myslacych tylko o sobie.

...obarczać innych kosztami swoich fobii.

To palacze maja fobie na swoim punkcie i wydaje im sie ze wszystko im wolno a to oni powinni sie dostosowac do niepalacej wiekszosci.

Skoro jest taki popyt na lokale dla niepalących-życzę powodzenia....

Znowu cos ci sie pomylilo.
To lokale dopuszczajace palenie powinny byc wyraznie oznakowane aby ludzie niepalacy zanim wejda do srodka byli uprzedzeni na co sie narazaja.
Zef / 83.16.102.* / 2010-02-20 17:33
Widzę, że jest przynajmniej jedna rzecz, z której możemy być dumni z Hitlera. Wszak to on pierwszy zaczął wprowadzać takie właśnie prawo odnośnie palenia. Europa dumnie podąża ta drogą. Nie dało się siłą, więc będzie w imię "postępu"
@@@ / 89.76.138.* / 2010-02-20 18:20

Nie dało się siłą, więc będzie w imię "postępu"

Czyzbys sugerowal ze Hitler wywolal II wojne swiatowa bo zwalczal palaczy?!?!
maminsynek / 2010-02-20 09:58 / Bywalec forum
Dokładnie i to on decydować powinien czy się pali czy nie.

Najnowsze wpisy