Forum Polityka, aktualnościKraj

Czy polski rzad znowu nas zaskoczy?

Czy polski rzad znowu nas zaskoczy?

aleksander_22 / 2009-04-01 10:38
Polska ma szanse na największy wzrost PKB w Europie w obecnym roku lub stać się jedynym państwem, który w ogóle go odnotuje – donosi Onet.pl (biznes.onet.pl/0,1943210,wiadomosci.html).Rząd wychodząc naprzeciw tym doniesieniom poinformował o nowym planie inwestycyjnym dla naszego kraju.
Z ostatnich informacji wynika, że w związku ze stworzeniem nowego planu Rządu na czas kryzysu, Polska zamierza rozpocząć inwestowanie na Świecie. Jednym z projektów, które ostatnio wypłynęły na światło dzienne jest inwestycja w nieruchomości a konkretnie zakup wyspy Great Hans Lollik
(en.wikipedia.org/wiki/Hans_Lollik_Island ).
Spośród wielu propozycji Rząd wybrał najlepszą, przygotowaną przez specjalistów z Pressiton Estate.
Nasza firma, jako członek międzynarodowej grupy Pressiton, posiada doświadczenie zdobyte na wielu rynkach, które z powodzeniem wykorzystaliśmy przy tworzeniu oferty. - wyjaśnia Piotr Pawlikowski, Specjalista ds Nieruchomości Zagranicznych w Pressiton Estate.

Great Hans Lollik znajduje się u wybrzeży Zatoki Meksykańskiej a jej wartość jest szacowana na ok. 45 mln $. Inwestycja ta w całości ma być pokryta z rezerwy na inwestycje w turystykę.
Decyzja w tej sprawie zapadła na wczorajszym posiedzeniu Sejmu (421 posłów głosowało za, 1 wstrzymał się od głosu, a 38 głosowało przeciwko tej inwestycji). O pozytywnej decyzji zdecydowało kilka argumentów, takich jak: chęć powiększenia terytorium kraju o region w ciepłym klimacie, a także szansa na zwiększenie atrakcyjności Polski w rankingach krajów popularnych pod względem turystycznym.

W związku z tą informacja wiele firm upatruje swojej szansy na zysk. Jedną z nich jest biuro turystyczne Interclub z Ukrainy, które jako jedno z pierwszych złożyło zapytanie o możliwość zaoferowania uroków wyspy swoim klientom. W przetargu na te usługi firma ta rywalizuje m.in. z jednym z najpopularniejszych internetowych biur podróży Tourispol.com.

Wyspa nie ma jeszcze rozbudowanej infrastruktury w czym również upatrują szanse dla siebie firmy
z branży budowlanej i deweloperskiej. Nasza firma ma już plany zagospodarowania terenu oraz przybrzeża. – poinformował nas przedstawiciel firmy Polconstruct - Pani Aleksandra Pasek.
Finalizacja zakupu oraz ogłoszenie zwycięzców poszczególnych przetargów nastąpi do końca tego tygodnia.

Źródło : www.pressitonestate.com/articles

Najnowsze wpisy