Forum Forum prawneCywilne

Czy przysluguje mi zasiedzenie?

Czy przysluguje mi zasiedzenie?

GIPS / 91.18.232.* / 2009-02-07 10:00
Od 1962r wynajmowalam od UG nieruchomosc gosp. bedaca wlasnoscia Skarbu Panstwa -mieszkanie i budynki gosp.Do 2003r bylam najemca tej nieruchomosci na podstawie umowy najmu.Czy w przypadku sprzedazy,nalezy mi sie prawo pierwokupu i jak wyglada prawo zasiedzenia w moim wypadku?
Wyświetlaj:
indaflow / 5.173.176.* / 2022-12-29 14:33
W Gdańsku na Latarnianej jest dobra kancelaria adwokacka, na pewno uda im się odpowiedziec m.in. na takie pytanie.
tymiriusz / 5.173.168.* / 2020-11-23 18:09
W sprawie o zasiedzenie bardzo pomocni okazali się adwokaci z kancelarii Cejrowski z Gdańska. Mają siedzibę na Latarnianej. Specjalizują się w tym i w wielu innych dziedzinach prawa.
Michał Kubalski / 2009-02-17 19:02
Skoro jest Pan byłym najemcą, a nie aktualnym najemcą, to żadne prawo pierwokupu Panu nie przysługuje. Nie może też Pan wystąpić z wnioskiem o zasiedzenie nieruchomości (nawet jaki osoba w złej wierze), bo nie jest spełniony podstawowy warunek tj. nie był Pan posiadaczem samoistnym, tylko posiadaczem zależnym nieruchomości. Był Pan najemcą, płacił Pan czynsz, czyli swoje posiadania wywodził Pan z praw własności innej osoby.

Stowarzyszenie „Towarzystwo Lexus”
geoooo / 92.117.94.* / 2009-11-10 02:42
Witam,

i co teraz sie dzieje ?
A co z osadnictwem, czy uwlaszczeniem ?
Jak to wyglada w chwili obecnej ?
Czy napewno byl to najem dobrowlny ?
gips / 91.18.194.* / 2009-02-24 13:17
moze dokladniej-ja w dalszym ciagu zamieszkuje czesc tej nieruchomosci o ktorej mowa.Jestem repatriantem drugiego rzutu.W w/w nieruchomosci jako pozostalosci po bylych mieszkancach III-rzeszy mieszkam juz ponad 40 lat,miala byc nam przyznana za pozostawione mienie.W 2003 r,dowiedzialam sie,ze czesc nieruchomosci,ktora ja dzierzawilam przez ponad 40lat zostala po cichu sprzedana osobie innej bez wypowiedzenie nam umowy najmu juz 5 lat wczesniej.Nowi wlasciciele przy pomocy Policji wysiedlili nas z czesci zajmowanych przez nas pomieszczen i gdzie jest tu prawo.Nam sie przeciez nalezalo prawo pierwokupu i to bez zadnego przetargu , jezeli to wogole jakis byl.Do wykupu reszty zmusil nas wojt gminy,grozac nam, ze jezeli nie wykupimy,to komus innemu sprzeda.Teraz sytuacja mieszkalna jest bardzo ciezka bo dodatkowo UG zrobil nam droge gminna przez podworko prowadzaca do nikad.Jest ona wlasnscia wszystkich ale nie nas,strach wychodzic na podworko,bo tam zbieraja sie masowo osoby spozywajace alkohol.Przeciw gminie chce zalozyc sprawe do sadu ale nie wiem do jakiego.

Najnowsze wpisy