Forum Forum prawneKarne

czy to jest znęcanie się psychiczne???

czy to jest znęcanie się psychiczne???

najkaa / 2012-03-15 18:46
Witam. Mam 19lat. Od 2 lat znęca się nade mną mój były. Zostawił mnie 2 lata temu, lecz od tamtej pory nie daje o sobie zapomnieć. Niedawno miałam chłopaka, gdy tamten się o tym dowiedział, zaczął pisać do mnie okropne smsy. Np ''do ciebie nic nie mam ale niech ten śmieć się na mnie nie gapi bo go zabije''. Od tamtej pory nie daje mi spokoju. Jego sms dają mi do zrozumienia, że jest zazdrosny, ale przecież to on sam zakończył ten związek. Co jakiś czas albo do mnie wydzwania, albo pisze okropne smsy. 2 miesiące temu wydzwaniał co 2 dni, mówił żebyśmy się spotkali, żebym mu zrobiła loda, pytał kiedy się pobzykamy itd. Kiedyś zmieniłam nr telefonu, lecz ten na drugi dzień już go dostał od swojego kolegi i zaczął pisać teksty typu: ''nigdy od tego nie uciekniesz''. na gadu-gadu również zaczął do mnie pisać, lecz mu nigdy nie odpisywałam, więc pewnego razu napisał: ''Nie ignoruj mnie bo od tego i tak nie uciekniesz'' lub ''Zablokuj mnie na gg bo będę pisał do Ciebie i Cie w******* czemu tego nie zrobisz''. On się zachowuje tak, jakbym to ja mu zrobiła krzywdę!! Kocham go do tej pory, on na pewno się tego domyśla i doskonale to wykorzystuje znęcając się psychicznie! Ostatnio on zmienił nr i pisał po kolegi wymienione przeze mnie smsy: 1. ''skoro wszystkim dajesz dupy to czemu mi nie dasz'' 2.''no co jest Najeczka odezwij sie'' 3.'' pisz po wszystkich i tak nikt nie ma mojego nr w koncu bedziesz musiala sie odezwac'' 3. ''oj Natalia popisz ze mną znasz mnie lepiej niż Ci się to wydaje haha.. '' 4. ''a moze zadzwonie i sie przedstawie co Ty na to, dawno mnie nie słyszałas to się zdziwisz a może nie?'' 5. ''hehe tchórzysz wiedziałem ... No coż szkoda .. trzym się NAJECZKA dobranoc haha. Zrobiłas mi z zycia syf c*** juz nie pamietasz, teraz jestes zwyklym smietnikiem i zawsze bedziesz. Chcialem ci przypomnieć o sobie żebyś o mnie nie zapomniała haha. Nara! Teraz juz wiesz kim jestem, nie masz nawet odwagi odpisać co:) to narazie!''
Co ja mam zrobić? Powinnam iść z tym na policję? POMOCY..
Wyświetlaj:
annn / 83.17.124.* / 2012-04-02 20:35
Niezbyt rozsadnie z jego strony ze pozostawia za soba taki slad w postaci smsow, idz na policje i powiedz ze czujesz sie nekana.Masz smsy na dowod. moga do niego zadzwonic i powiedziec ze nie zyczysz sobie zeby naruszal Twoja prywatnosc.Nie ma prawa tego robic jak sobie nie zyczysz, pozatym nie ma prawa Cie obrazac.
Doświadczona / 195.22.99.* / 2012-09-27 21:06
To jest stalking. Karalny w Polsce od 2010 roku. Zbieraj dowody - i pójdź na policję. Moim zdaniem jeśli go kochasz to jesteś uzależniona od toksycznej miłości. Pomocy w uwolnieniu umysłu od tej chorej relacji możesz uzyskać w Fundacji Kobiece Serca z Krakowa (rówież przez skype).

Najnowsze wpisy