Forum Forum prawneKarne

znęcanie psychiczne po rozwodzie

znęcanie psychiczne po rozwodzie

nesty / 84.10.43.* / 2009-01-11 14:28
Witam,
bardzo proszę o radę, bo nie wiem co powinnam robić...
Jestem ponad 2 lata po rozwodzie, a mój były mąż nie daje mi spokoju. Mamy dziecko i dlatego muszę utrzymywać z nim kontakty. On wyjechał z kraju, ale przyjeżdża raz w miesiącu i wtedy spotyka się z dzieckiem (nie ograniczam mu tych kontaktów, mimo, że z reguły kiedy tu jest, to nie są akurat terminy wizyt przyznane sądownie). Często dzwoni (zdarza się że w weekendy - czyżby mnie kontrolował?) i pyta o syna, ale gdy coś jest nie po jego myśli (np. akurat kiedy wychodzę ze znajomymi na spotkanie) przesyła mi maila, w którym wypomina mi że jestem złą matką i ze zamiast zajmować się dzieckiem "imprezuję". Czasami przesyłam też sms'y obraźliwe. Do tego pisze, że mam się zastanowić czy najbliższe 30-lat chcę przeżyć w spokoju czy też wolę konfrontację... Czy to nie jest straszenie? Groźby? Czy powinnam założyć mu sprawę o znęcanie? Jakie dowody powinnam zgromadzić, żeby założyć ewent. sprawę w sądzie (gdzie się zgłosić żeby to zrobić?)
Dodam, że rozwiązałam małżeństwo za porozumieniem stron, ale rozwiodłam się bo znęcał się nade mną fizycznie i psychicznie. Jednak nie chciałam w sądzie przechodzić przez ciągnące się zeznania i wyciąganie brudów, więc zdecydowałam się na inne rozwiązanie. Czy teraz po takim okresie mogę wrócić do tego tematu? z góry dziękuję za odpowiedź
Wyświetlaj:
Mariola Plock / 78.154.88.* / 2013-06-26 08:47
Przez 28 lat i nie moglam dac sobie z tym rady po rozwodzie tez ale nikt do kogo sie zglosilam mi nie pomogł nawet przestal przysylac zasądzone pieniądze mimo spotykania sie z innymi kobietami to mnie wyzywal zastraszal i wypytywał dziecko wszedzie psuje moj autorytet jestem zastraszana nie mam dużych dochodow depresje i syna 9 lat oraz 3 doroslych byliśmy przyjaciolmi ale synowie sie zmienili nie wspieraja mnie bo psychologowie twierdza ze to moj problem.Jutro sprawa o alimenty mam 51 lat i czuje sie nic nie warta.
Przezylam na prawde koszmar.
anastazjazrosji / 78.88.62.* / 2013-02-17 23:55
mam podobnie i szukam faceta z jajami
Ma77 / 62.143.186.* / 2009-07-11 01:20
to zachowanie nie wypelnia znamion przestpstwa znecania sie. Ewentualnie te obrazliwe sms wypelniaja znamiona przstepstwa zniewazania i jezeli sie powtarzaja bardzo czesto to wtedy ewentualnie mozna mowic o znecaniu sie ale musi to byc czesto a nie raz na pol roku np. w kazdym razie proces o zniewazenie mozna juz zrobic tj. skarga prywatna natomiast o znecanie mozna sprobowac ale trzeba udowodnic ze sie mialo np. zle poczucie psychiczne tj. trzeba opinii bieglego lekarza psychiatry na temat swojego stanu zdrowia po sms. Nalezy rowniez opisac lekarzowi prawdziwy swoj stan psychiczny to takich zdarzeniach.
leon1111 / 89.74.134.* / 2009-01-23 02:50
Wydaje mi się, że prawo ci nie pomorze. Ale warto spróbować. Nie kasuj tych e-maili, smsów, nagrań na pocztę i innych dowodów. Jak ich trochę nazbierasz. Zgłoś się na komendę policji. Powiedz, że czujesz się zastraszana. Koniecznie wspomnij o tym, czemu się rozwiodłaś
rozwiodłam się bo znęcał się
nade mną fizycznie i psychicznie. Jednak nie chciałam w sądzie przechodzić przez ciągnące
się zeznania i wyciąganie brudów, więc zdecydowałam się na inne rozwiązanie

Dzięki temu policja nie powinna cię zlekceważyć, a niestety często tak bywa. Możesz zażądać zakaz zbliżania się do ciebie i nękania. Lecz dziecko mieszka z tobą i to,będzie utrudnieniem dla dziecka i dla ciebie. Jest też inny sposób. Zmień numer telefonu, e-mail, gadu gadu i inne. Nie podawaj kontaktu do siebie. Kup dziecku komórkę. Kiedy ojciec, będzie chciał zobaczyć się z dzieckiem zadzwoni do dziecka. Koniecznie ustal z dzieckiem, że musi ci zawsze powiedzieć, kiedy wychodzi do tatusia. W przypadku porwania przez ojca, będziesz wiedzieć,że to ojciec, a nie pedofil czy jakiś psychol. Jest też trzecie wyjście. Zamieszkaj z facetem, który ma jaja. Wtedy to go uczyni nieśmiałym i nie,będzie się już tak woził. Tylko wytłumacz wszystko dziecku, że tatuś i mamusia kiedyś się kochali, lecz niestety uczucia mijają i musieli się rozstać. Teraz mama kocha innego pana i tatuś też kocha inną panią. Jak dorośniesz to zrozumiesz. Pamiętaj tylko, że mama i tatuś bardzo cię kochają i przytul dziecko. Najlepiej jak byś pokoleji zrobiła wszystko to, co napisałem i jak potrafisz to wytłumacz to swojemu ex, że to jest koniec i,że nigdy już nic z tego nie będzie. Powiedz,że nie życzysz sobie jego kontaktów z tobą. Jak to nic nie da wtedy idź na policję. Pamiętaj, że najważniejsze jest dobro dziecka i nie może dojść do tego, że dziecko jest wykorzystywane do robienia sobie na złość. Spróbuj najpierw pogadać z nim o dziecku, że potrzebuje mamy i taty, a poza tym nie chcesz mieć żadnych kontaktów z nim. Powodzenia.

Najnowsze wpisy