Forum W wolnym czasieLifestyle

Czym się kierować wybierając szkołę językową?

Czym się kierować wybierając szkołę językową?

Sobiesław / 78.8.108.* / 2012-10-08 13:58
Zastanawiam się nad wyborem specjalistycznej szkoły językowej. Zakres nauki będzie dotyczył technicznego języka branżowego
Niestety nie miałem wcześniej do czynienia z tego typu usługami. Nasi znajomi też za bardzo nie orientują się w temacie. Zależy mi głównie na opinii czym się kierować wybierając szkołę językową? Tzn, jakimi kategoriami, jak ją oceniać. Przecież słyszy się, że rynek nie jest stabilny i dość często upadają takie przedsięwzięcia, a ja nie chcę inwestować w coś co upadnie za msc. Z góry powiem, że nie chodzi mi o reklamę żadnej szkoły, lecz o merytoryczne, wartościowe wypowiedzi.
Wyświetlaj:
vegePaulina / 2018-02-28 12:12
Chyba najlepiej polegać na opinii innych, bo o ile możemy wybrać stopień nauki to nie mamy większego wpływu na lektora, zresztą nie jesteśmy też świadomi jego kompetencji. Nie warto też sugerować się ceną, bo ona zazwyczaj jest nieadekwatna.
marta963 / 2018-02-08 15:58
Ile lat są na rynku, opinie osób, które korzystały z ich zajęć (choć tu wiadomo, że nie każdy będzie zadowolony, bo nie każdy oczekuje tego samego).
vegePaulina / 2018-02-08 10:34
Wydaje mi się, że najlepszą opcja faktycznie będą opinii osób, które się tam uczą. Często opisy na stronie programów itp. nie odzwierciedlają wszystkiego tak jak powinny. Nie wiem, czy niektóre szkoły nie mają lekcji próbnych.
kw7 / 83.31.138.* / 2017-12-09 17:40
zwróć uwagę na opinie osób, ktore juz skonczyly kursy, na certyfikaty, metody itp. ja polecam szkołę Elsinore http://elsinore-angielski.katowice.pl/
KacperWams / 2012-10-11 11:14
Dzięki certyfikatom jakości klient widzi, że m.in. szkoła językowa ma płynność finansową, nie jest obciążona prawnymi sankcjami, działa etycznie i przestrzega praw konsumenta. Więc uważam, że może dzięki nim masz pewność na swój wybór. Poczytaj o Krajowej Grupie Certyfikacji
Sobiesław / 78.9.148.* / 2012-10-12 11:41
W wolnej chwili poczytam o nich, lecz myślisz, że może to mieć jakieś znaczenie? Zwracają ludzie uwagę na to?
KacperWams / 2012-10-15 11:06
Kuzyn posiada pensjonat w Kotlinie Kłodzkiej i mimo tego, że turystyka w tym roku przeżywała mały kryzys z uwagi na padające biura podróży, on de facto nie odczuł nic z tym związanego. Wydaje mi się, że jest to poniekąd związane z tym, że ludzie są wzrokowcami i chętniej mu ufają z uwagi na certyfikaty.
KacperWams / 2012-10-09 14:19
Moim zdaniem jak coś wybierać to skutecznie i trafnie. Niestety na rynku jest wielu oszustów i nieuczciwych placówek. Za bardzo nie mamy na to wpływu, lecz na swój wybór oczywiście. W moim przypadku niewiele osób zdaje sobie sprawę z pewnych certyfikatów jakościowych, które odgrywają znaczącą rolę. Służą ku temu, aby ograniczyć liczbę niewierzetelnych firm. Dzięki nim klient jest w stanie trafnie wybrać i nabrać zaufania dla firm. Dość istotna rzecz, ostatnio szeroko rozpoznawalna.
grzyb111 / 77.65.84.* / 2013-03-12 09:32
Sądzę, że raczej należy wybierać szkoły znane i renomowane. To najprostszy patent.
Sobiesław / 79.141.173.* / 2012-10-10 11:02
Nie słyszałem o czymś takim, myślisz, że może mieć wpływ na wiarygodność szkoły?
bossaa / 2012-10-09 11:20 / Bywalec forum
ja sie kierowalam opinia znajomych ktorzy do takiej szkoly uczeszczali badz uczeszczaja, ja poszlam ich sladme i wcale nie zaluje tego wyboru:)
WojtekM411 / 78.8.108.* / 2012-10-08 16:47
Myślę, że rynek szkół językowych jest o tyle duży, że bez problemu powinieneś coś znaleźć. Poszukaj dobrze w internecie, poczytaj opinie etc.
Eliasz / 95.141.28.* / 2012-10-09 11:12
Modna staje się nauka języka przez skypa, tylko jak na dzień dzisiejszy nie opłacalna.

Najnowsze wpisy