Forum Forum prawneCywilne

Umowa ze szkołą językową

Umowa ze szkołą językową

Ygawa / 212.87.240.* / 2010-12-08 19:33
Witam.
Zapisałam się na kurs języka niemieckiego, podpisałam umowę gdzie oplata jest regulowana w 4 ratach przez 4 miesiące. Byłam na 1 zajęciach, opłaty jeszcze nie wniosłam i z przyczyn ode mnie niezależnych nie mogę uczęszczać na ten kurs. Złożyłam odstąpienie od umowy w ciągu 6 dni od dnia podpisania umowy. Jednakże odrzucono moją odmowę i muszę opłacić ratę za kurs na który nie mogę uczęszczać.

Faktycznie jest w umowie napisane, że jeśli odstępuję od umowy w ciągu roku szkolnego ale ratę za miesiąc w którym zaczęłam muszę zapłacić.

Nie uchylam się od zapłacenia za ksiązkę oraz za te 1,5 godziny zajęć.

Fakt może zbyt pochopnie podjęłam tą decyzję o podpisaniu tej umowy...

Czy nie jest tak, że mam prawo odstąpić od jakiejkolwiek umowy w ciągu 10 dni???

Proszę o pomoc. Serdecznie dziękuję za odpowiedz!!
wiwan / 2010-12-09 11:32
Termin odstąpienia w ciągu 10 dni od podpisanej umowy dotyczy umowy podpisanej POZA lokalem przedsiębiorcy, w tym przypadku Szkoły Językowej. Ma to zastosowanie zwłaszcza w sytuacji podpisania umowy w czasie wizyty akwizytora, agenta w naszym domu lub umów zawartych na odległość tj. przez np. telefon czy mail.

Pewnych dziedzin to nie dotyczy ( np. ubezpieczeń - te bardzo często zawieramy właśnie w ubezpieczanym mieszkaniu- wyłączenia reguluje art.5 )

Reguluje to ( 10 dni) art. 2, ust. 1 Ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny.

Była ona parę razy nowelizowana, akurat w tej kwestii się nie zmieniła.

http://prawo.money.pl/akty-prawne/dziennik-ustaw/ustawa;z;dnia;2;marca,dziennik,ustaw,2000,022,271.html

Najnowsze wpisy