Forum Forum prawneZmiany w prawie

deklaracja śmieciowa

deklaracja śmieciowa

bebenka / 2013-05-15 10:32
Do kiedy trzeba rozwiązać swoj problem dotyczacy wywozu smieci. CHodzi o konkretna date do kiedy musze sie sprecyzowac kogo wybiore do odbierania smieci z mojej posesji.?
Wyświetlaj:
szklarek / 2013-05-15 11:15
W deklaracji NIE wybiera się firmy, bo ta jest/będzie wybrana przez Gminę.
W deklaracji zgłasza się sposób opłacania (liczbę osób, metraż i inne 'parametry wytwórcy odpadów'). Zależy on od metody, jaką Rada Gminy przyjęła w Uchwale.

Termin również zależy od ww Uchwały, siłą rzeczy tj. znowelizowanej ustawy nie może to być później niż 1 lipca.

Nie każdy zresztą ją składa- dotyczy np. wspólnota mających zarządcę, wtedy deklarację zbiorczą on przesyła, mieszkańcy podejmują wewnętrzną uchwałę lub składają 'wewnątrzwspólnotowe deklaracje'.
dzionka / 2013-05-15 11:00
dla mnie to jest jedna wielka glupota z ta deklaracja smieciowa, nie rozumiem tez czmeu wszyscy mosza ponosic odpowiedzialnosc np za blad jednej osoby
rurek / 2013-05-15 11:47
ale nie bardzo rozumiem o jakim bledzie mowisz ? blad kogo i jakie konsekwencje wynikaja z tego bledu i kto ma ponosci odpowiedzialnosc? cos pomieszalas chyba bo nie wiem o co chodiz
pytek. / 81.190.61.* / 2013-05-16 19:58
Chodzi o sortowanie.Czy to takie skomplikowane?
zawszechetna / 2013-05-16 11:36
chyba wlasnie chodzi o to ze cena jest wyznaczana od ilosci smieci a smieci sa liczone na mieszkanie chyba a nie na ilosc osob tam mieszkajacych czy jakos tak. nie wiem musilabyus poczytac dokladnie o co w tym wszystkim chodzi
Złoty Bażant / 2013-05-16 13:47
W sumie fajnie ze wprowadza się coś takiego , ale nie rozumiem dlaczego ldzie tak bardzo się czepiają do tego pomysłu rządu?
pytek. / 81.190.61.* / 2013-05-16 20:00
A najfajniejsze jest to ,że każdy w swoim domu będzie miał teraz trzy kible...
Za 10 lat na pewno dwa jeszcze dojdą.

Najnowsze wpisy