Forum Forum dla firmKadry

Delegowanie pracowników za granicę

Delegowanie pracowników za granicę

Money.pl / 2009-05-12 20:33
Komentarze do wiadomości: Delegowanie pracowników za granicę.
Wyświetlaj:
fifi313 / 2009-05-12 20:33
Przestrzegam przed oszustwem ZUS, ostatni akapit! Jeżeli jesteś oddelegowany do kraju unijnego, tam pracujesz i płacisz składki emerytalne i stamtąd za te lata pracy dostaniesz emeryturę. Składek polskich nie wliczą do emerytury za lata pracy za granicą. W latach 2000-2004 oddelegowana pracowałam za granicą, tam i w Polsce płaciłam składki emerytalno-rentowe. W Polsce w 2004r dostałam emeryturę proporcjonalną zaniżoną, lata pracy w Polsce do lat pracy w Polsce+lata pracy za granicą. Do emerytury nie wliczono mi składek płaconych w Polsce, bo obowiązkowe są potrącane od pensji za granicą. ZUS nazywa te składki nienależnie płaconymi i nie chce ich oddać, wpłaciłam 15 tyś., 5 lat trwa sprawa w sądzie, czekam na apelację. Emeryturę zagraniczną za te cztery lata pracy dostanę w 2016r, bo tam kobiety przechodzą na emeryturę w wieku 62 lat. Jeżeli chcesz płacić składki emerytalno-rentowe w Polsce, to zawżyj z ZUSem indywidualną umowę, co te składki Ci zapewnią, nie wpłacaj ot tak sobie na DRA pieniędzy do ZUSu!!!!!!!!!!!
_Bartol_ / 212.76.37.* / 2009-06-11 21:15
Od 2004 r. jesteśmy w Unii i jest dokładnie tak jak jest napisane w artykule. Placi się w miesjcu wykonywania pracy, chyba, że jest formularz E101.

Najnowsze wpisy