Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Diamenty to nie wszystko. Jak inwestować w kamienie szlachetne?

Diamenty to nie wszystko. Jak inwestować w kamienie szlachetne?

Wyświetlaj:
żuczek / 31.135.192.* / 2015-02-07 20:40
co wy tu wypisujecie naciągacie ludzi na bitikony złoto i inne cudowności a po kilku miesiącach okazuje się to wielką klapą
qazi / 94.251.135.* / 2015-02-07 19:08
diamenty to psi interes jak mawiał idol GG.
są nie wycenialne, nie zmierzalne, nie posiadają podstawowych parametrów wagowych. ich podaż jest sztuczna popyta tylko jako element biżuteri. popyt ograniczony, możliwość wyjścia z inwestycji żadna. to psi interes!!!
Pulpecja / 31.61.131.* / 2015-02-07 18:06
Hmm....artykuł poświęcony jest kamieniom szlachetnym a słowo diament pada w nim tylko na początku - raz, a widzę że specjalistów od diamentów jest tu jak "mrówków".....

Osobiście uważam, że inwestycja w diament się opłaca, ponieważ zadaniem diamentu jest ochrona kapitału. Roczne stopy zwrotu diamentów przeznaczonych do inwestycji(czyli najbardziej cennych) są dwucyfrowe i jakoś nikogo to nie dziwi. Wiem bo mam, bo zirytowały mnie oprocentowania lokat bankowych. Gram na forexie i mam dwa dwa produkty oparte na dosyć stabilnych funduszach inwestycyjnych - stabilnych o tyle o ile się da. I jak autor słusznie zauważył - kamienie szlachetne mają być elementem "zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego". Jeśli ktoś go sobie jeszcze nie zbudował to niech w diamenty nie inwestuje, proste!
Ja osobiście mam gdzie sprzedać swój kamień - mam to na piśmie, ale gdyby firma już nie istniała to znalazłam 3 miejsca w Warszawie które odkupią mi kamień do 500tyś pln. Mój wart jest tylko 150 tyś;)

Dla zainteresowanych tak bardzo diamentami - ze wszystkich kamieni szlachetnych tylko diamenty sa "sparametryzowane" czyli mają system wyceny (tzw. 4 c - które określają wagę/carat, szlif/cut, czystość/clarity, kolor/colour. Do tego wydawany jest do nich cerytfikat niezależnego, międzynarodowego instytutu gemologicznego, który potwierdza autentyczność i pochodzenie diamentów- tylko z takim certyfikatem diamenty dopuszczone są do obrotu na giełdzie diamentowej.
W przypadku diamentu zaświadczenie od rzeczoznawcy, krajowego instutu gemologicznego czy cokolwiek od producenta np.biżuterii w której osadzony jest diament czyni go zwykłym kamykiem wartym niewiele, a właściwie jest to czarny rynek czyli 1/3 wartości giełdowej kamienia.

Wszystkie inne kamienie szlachetne NIE posiadają takiego systemu oceny ich jakości i tak jak autor napisał - trzeba się po prostu na nich znać!
max3max / 190.90.102.* / 2015-02-08 05:40
jak ktos sledzil rynek diamentow w 2008 (zalamanie rynku finansow) to wie ze to kiepska inwestycja, wteyd nie tylko nikt nie chcial kupowac duzych na aukcjach Sothesby i Christie po calkowicie zanizonych cenach a do tego caly rynek diamentow padl np. w Suracie epicentrum diamnetowym Indii zamknieto wiekszosc szlifierni.
znafffca / 85.202.52.* / 2015-02-07 19:09
wyślij swoje złote myśli do ZUSu, zamiast zbankrutować za cały zgromadzony kapitał kupi kamyki i po roku będzie miał dwucyfrowy zysk procentowy, durni ludzie trzymają pieniądze na lokatach bankowych 4% a mogli by co roku pomnażać kapitał 20% bez ryzyka... ten kamyk w biżuterii może być czystszy i lepiej oszlifowany niż twój z koszernym certyfikatem, a to że twój jest coś wart a tamten nic wiele mówi o tym biznesie, kamienie które nie przechodzą przez koszerne ręce nie mają takiego certyfikatu choć jedne i drugie są pozyskiwane z tych samych miejsc i w tych samych okolicznościach opierających się na wyzysku jakiś biedaków w afrykańskich kopalniach, niech zgadnę sam na niczym się nie znasz i doradzają ci biedacy którzy mieszkają w wynajętych kawalerkach i nazywają się doradcami finansowymi, parę lat temu ci sami ludzi doradzali branie kredytów we franku teraz jak szczury się pochowali i nie ma już żadnego "eksperta" który tak doradzał klientom
qazi / 94.251.135.* / 2015-02-07 19:01
skoro jesteś takim inwestorem to dlaczego pisząc o brylantach ciągle używasz słowa diament? diamenty mają szlif?? kurcze nie wiedziałem....
twój post wzbudził mój szczery śmiech, kochamy na foreksie takich dostarczycieli kapitału
davidson73@tlen.pl / 82.132.219.* / 2015-02-07 18:13
a ja mam parę monet australijskich i gram na gieldzie codziennie od 5 lat, nie potrzebuję funduszy. Co piątek wypijam parę butelek wina i pewnie bawię się lepiej od Cibie.
golddiger / 87.206.167.* / 2015-02-07 17:10
Ludzie mysla ze jak kupią coś z brylantem w Aparcie to na tym zarobią. Błąd. W mojej pracowni kupisz taki sam pierścionek z takim samym brylantem nawet o 40% taniej a ja będę szczęśliwy. Dostaniesz dożywotnią gwarancje plus wycenę od rzeczoznawcy zaprzysięgłego. Radze sprawdzać ceny w sieciówkach a pote udać się do małej pracowni na uboczu.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
qazi / 94.251.135.* / 2015-02-07 19:03
a na co ta gwarancja?? że kamień nie wypadnie??
tyle w temacie / 85.202.52.* / 2015-02-07 15:24
inwestycja równie dobra jak ambergold... prawda jest taka że to zwykłe kamienie a właściwie skompresowany pod dużym ciśnieniem węgiel, ich wydobycie jest ściśle kontrolowane aby zachować cenę, o tym jak "dobry" to interes przekonał się każdy kto chciał sprzedać te kamienie i 50% wartości to był max jaki mógł za niego uzyskać, już nie wspomnę że całym tym biznesem rządzi grupka żydów z Antwerpii i całe te diamenty były bezwartościowe do póki Hollywood ich nie wypromował jako biżuterii zaręczynowej, wiadomo pierścionek zaręczynowy to nie jest coś co się sprzedaje, był o tym cały dokument nazywał się chyba "diamonds are forever" tak są na zawsze bo jak zechcesz sprzedać to ci się nie uda albo dostaniesz jakieś grosze, pewną wartość kolekcjonerską mają najczystsze i największe okazy, reszta to zwykły szmelc o ile złoto czy platynę da się jeszcze wykorzystać w elektronice to diamenty nadają się tylko jako materiał ścierny na tarcze do kątówek nie posiadają żadnych właściwości poza twardością
em231 / 37.24.144.* / 2015-02-07 15:16
a czy to takie wyzne czy ktos ma diament ,ja jako emeryt chce godnie zyc za przepracowane lata
asdfa / 195.116.88.* / 2015-02-07 14:50
bhahaha. diamenty to złoty biznes aż do czasu gdy będziesz chciał je sprzedać----pe wszystkie portale internetowe,telewizja,prasa radio to po prostu dla ludzi na siłę kit wciskają,, potem durne ludzie w to wierzą i kupują niepotrzebne im do niczego rzeczy.... do czego ci taki diament,,ani się nim nei najesz ani nei ogrzejesz.........jedynie do cięcią ale do cięcia daje się odpadki diamentów,,,,,,,,,,,,,,bhahahah wiwad mediom
plmko / 79.185.216.* / 2015-02-07 10:11
Naprawdę? Jest rok 2015 sprawdzaliście co potrafi dzisiejsza chemia? Jakie chcecie "kamyczki" ? Diamenty, szafiry? Jaki kolor?
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy