Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dlaczego opłaca się rzucić pracę, by dostać 500 zł na dziecko? [KOMENTARZ]

Dlaczego opłaca się rzucić pracę, by dostać 500 zł na dziecko? [KOMENTARZ]

Wyświetlaj:
tak sobie czytam / 5.172.235.* / 2016-02-12 11:31
i co z tego ,że będą się rodziły dzieci, przecież wiemy jak jest w Polsce z pracą, nie uważam,żeby w tej kwestii coś się zmieniło, najlepiej zebyśmy pracowali za miskę ryżu - te dzieci też za parę lat wyjadą za chlebem na zachód i tyle, nie będą płacić podatków w Polsce, składek na ZUS itd. - TAKA JEST TERAZ TENDENCJA-ludzie wyjeżdzają za lepszym życiem . Polki nie rodzą mniej dzieci - tylko problem polega na tym ,że te dzieci rodzą się za granicą,
Gagaaga / 109.95.206.* / 2016-02-12 11:23
Od połowy artykułu to już jest manipulacja i oszustwo, np. ulgę podatkową dostanie każda rodzina bez względu na to, czy "matka" zrezygnuje z pracy czy nie, więc uwzględnianie tego tylko w odniesieniu do matki rezygnującej z pracy jest nieuczciwe :-)
Wkurzony / 77.254.202.* / 2016-02-12 11:22
Niech Polacy godnie zarabiają a nie jak teraz po[ 1350 zł netto i śmieciowe umowy i pracują po 8 h -5 dni w tygodniu{ a nie po 10-12 h jak teraz } by mieć czas na bycie z dziećmi i będzie dobrze bez tych marnych 500 zł pomocy które tak ciężko przyznać swoim obywatelom ale łatwo dawać setki milionów na kler Ukrainę budowę centrów opatrzności Bożej itd ludzie ocknijcie się jest nas coraz mniej nie ma dzieci Polacy wymierają a miliony rodaków nie raca już do polski chyba że po resztę rzeczy i swoją rodzinę zabrać !!!!!
Edek316 / 31.179.210.* / 2016-02-12 11:19
Mieć 1500 lub 2000 zł za darmo, za siedzenie w domu, a zarobić je to dwie różne sprawy. To oczywiste, że większość, głównie słabo zarabiających kobiet, wybierze pierwszą opcję. Skoro wielu osobom bardziej opłaca się siedzieć na bezrobociu za 600 zł niż pracować za 1000 zł, to czego się tu spodziewać? Może komuś zależy na tym, by kobiety znowu wróciły do dzieci i do garów zamiast pracować? Tylko komu? ...
Wkurzony / 77.254.202.* / 2016-02-12 11:31
Edek słuchaj idź do pracy zarób 1000-1350 zł wydaj z tego na dojazd / paliwo 300-500zł do tego coś na jedzenie do pracy jakieś kanapki p******* i okazuje sie że na czysto masz jakieś 800-900zł to czy za to opłaca się wstawać do pracy tyrać cały miesiąc poświęcać czas i zdrowie hmm. Przecież lepiej mieć na czysto te 600 zł na bezrobociu które jak byś nie wiedział jest przyznawane jeśli spełnisz określone warunki warunki i zwykle na 6 miesięcy do max 12 miesięcy a potem nie masz nic ..
123nico / 83.28.134.* / 2016-02-12 11:16
Co do słuszności 500 zł na dziecko nie ma wątpliwości. Pytanie brzmi w jaki sposób zrobić tak aby pieniądze by na DZIECKO a nie np. na nowy zestaw kina domowego dla taty. (pomijam patologię gdzie pójdzie to na wódę). Bo obawiam się, że w większości rodzin dzieciom się nie poprawi natomiast będziemy z budżetu państwa finansować zachcianki rodziców. A dzieci dostaną tylko to co absolutnie niezbędne. No zawsze można powiedzieć, że nowy samochód na raty jest po to aby dziecko mogło zostać dowiezione w lepszych warunkach do szkoły, ale czy to wydatek niezbędny dla dziecka. Kolejna patologia która może rozpocząć sie to rodzenie dzieci w patologiach tylko dla kasy.
jiwohgty / 188.29.165.* / 2016-02-12 13:34
Zgadzam sie. Podobnie z doplatami dla rolnikow. WielU ludzi nie unowoczesnia gospodarstw tylko remote robia, kupuja nowy telewizor itp. Ten program zrobi wiesz a patologie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
JacekSz78 / 91.217.132.* / 2016-02-12 11:14
Tylko takie myślenie jest na kilka lat, Dzieci wyrosną skończą 18 lat i profity się kończą kobieta ma 40+ lat. Bez stażu, długa przerwa w pracy, po takim okresie trudno przestawić się z bezrobotnego na wydajnego pracownika. Kto później taka osobę będzie chciał zatrudnić. Przychodzi 67 lat emerytura brak lat pracy i z 500 zł emerytury które nasze pokolenie wypracuje zostaje 200 zł. Dla części osób jest to wyjście z trudnej sytuacji materialnej ale czy może to być celem życiowym. Siedzieć w domu i nic nie robić to można zwariować po np .18 latach
tak sobie czytam / 5.172.235.* / 2016-02-12 11:13
Mam mieszane uczucia , co do programu 500+; z jednej strony fajnie,że rodzice dostaną jakieś konkretne pieniądze na dziecko, w rodzinie 2+2 w skali roku to jest gwarantowane min. na drugie dziecko 6.000 zł ( nie tak mało uważam ) przy załozeniu ,że przeciętny Kowalski / Kowalska zarabia na etacie ok. 16.000 zł na rekę rocznie ( takie są realia w małych miejscowościach, wiem , bo mam wgląd w zarobki ludzi pracujących na produkcji)- możemy powiedzieć, że drugie dziecko zaczęło przynosić dochód rodzinie. Super, bo te pieniądze w normalnej rodzinie ( nie patologicznej, gdzie tylko wóda i papierosy) bedą na pewno wykorzystane na wychowanie i kształcenie dzieci. Nawet jeśli rząd wprowadzi kolejne podatki ,a te spowodują wzrost cen towarów i usług - taka rodzina nie straci,bo dodatkowe 500 zł miesięcznie będzie miała. Ale co z rodzinami 2+ 1 - 6.000 zł rocznie przejdzie im koło nosa, a do tego będą dokładać do tego programu, no bo wiemy,że te pienądze pójdą z naszych podatków i to nie jest już fajne, w przypadku rodzin z problemami finansowymi. "Nie dali ,a jeszcze każą dokładać."
.927 / 83.22.255.* / 2016-02-12 11:11
To tylko pokazuje, jak śmieciowy jest rynek pracy w Polsce. I jakimi złodziejami są tzw. "przedsiębiorcy".
diana z Pieniadzjestkobietą / 93.107.31.* / 2016-02-12 11:09
Co do rzucania pracy to ja bym taka pewna nie była, czy warto. Po pierwsze ten program stoi pod dużym znakiem zapytania w przyszłości (i to wcale nie tak dalekiej), po drugie z tymi zasiłkami nie jest wcale tak łatwo i przyjemnie - także są uzależnione od czyjejś woli czy niewoli. Natomiast z płaceniem "pod stołem" zgodzę się - jest to czasami bardzo chętnie wykorzystywana forma płatności (każdy o tym wie), która teraz może się stać co najwyżej jeszcze bardziej popularna...
JAKJOA / 213.180.137.* / 2016-02-12 11:05
Ale bzdury!! Wreszcie ktoś pomyślał o wsparciu rodzin!! Ale my się zastanawiamy co gdy szef da mi 200 zł podwyżki !! ha ha !!!! Ty Człowieku Nieogarnięty to kiedyś moje dzieci będą finansować twoje L4; emeryturę itp .... dlatego dziś to one potrzebują wsparcia!! Zawsze pracowałam i pracuję i mąż tez pracuje i czasem po opłaceniu niani (do pracy wracałam kiedy maleństwo miało 4 mieś!!!!) zostało mi 300 zł na paliwo!!! Zastanawia mnie co trzeba mieć w głowie by myśleć takimi kategoriami!!! Kretyn kretyna prześciga !! Nie wiem chyba jakąś PREMIĘ dostajesz .. bo takie artykuły tylko na money spotykam!!!
ania 746 / 80.53.237.* / 2016-02-12 10:57
i tak najgorsze jest w tym to, ze owe 500 zł po raz kolejny podzieli Polaków. dziecko jest dziecko i tyle. albo dostaja wzyscy albo nikt. Kto nie potrzebuje niech nie skalda wniosku i tyle w temacie. a tu wychodzi ze faktycznie spora częsc społeczeństwa jest gorszym sortem
smiech / 83.30.56.* / 2016-02-12 10:53
Dlaczego nikt nie napisze ze projekt jest tylko na 2 lata a co po 2 latach ? Ludzie zrobia sobie jeszcze po jednym dziecku a potem korytko od geby pis odstawi i co potem z tymi biednymi matkami co zrezygnowaly z pracy?

Cofamy sie do ery kamienia lupanego ale dobrze niech plebs sie cieszy z marnych 5 stowek za tyle to sie nawet dziecku fajnej kurtki nie kupi nie mowiac o innych przyjemnosciach
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jalady83 / 193.188.199.* / 2016-02-12 11:10
No sorry, ale ja za 500 zł jestem w stanie kupić dwie kurtki dla dzieci i jeszcze około 300 zł mi zostanie na inne ubrania bądź jedzenie Ale fakt są tacy, którzy ni czego nie doceniaja i ciągle jest im mało, maaało maaaaałoooo!!!!.
za tyle to sie nawet dziecku fajnej kurtki nie kupi nie mowiac o innych przyjemnosciach
--
xxc / 92.195.71.* / 2016-02-12 10:53
W niektorych krajach jest to cos normalne ze ridzic dostaje na dziecko.wydaje mi sie ze dobrze ze urzednicy daja chodź trochę na dzieci lepiej to jak by mualy trafic niewiadomo w czyja kieszen ale dla was nie daja beee daja beee wszystko wam sie nie podoba sknerusy
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kam891 / 92.195.71.* / 2016-02-12 10:51
Ale bzdury a co to jest 500zl w tych czasach.juz bez przesady!robicie szum jak by to bylo z 2000 no to wtedy faktycznie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
szwytyk / 83.3.174.* / 2016-02-12 10:47
kompletna bzdura, pomieszane pojęcia i możliwe (a częściej nie możliwe) do uzyskania dodatki. Ilość zmiennych do spełnienia jest absurdalna prawdopodobieństwo wystapienia takiej sytuacji jest takie jak w totolotku... ale wygrana duzo mniejsza...

Najnowsze wpisy