Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dlaczego opłaca się rzucić pracę, by dostać 500 zł na dziecko? [KOMENTARZ]

Dlaczego opłaca się rzucić pracę, by dostać 500 zł na dziecko? [KOMENTARZ]

Wyświetlaj:
pk879 / 91.142.199.* / 2016-02-12 10:45
I dobrze. Maka (lub ojciec) posiedzi z dzieckiem w domu, to dziecko przynajmniej będzie lepiej wychowane i wyjdzie na ludzi.
Ponadto, gdy część ludzi zrezygnuje z pracy opłacanej gorzej niż praca niewolnicza przy zbiorach bawełny, to jest szansa, że pracodawcy pójdą po rozum do głowy i zaczną płacić godziwie gdy nie będzie rąk do pracy.
Adam156 / 217.99.112.* / 2016-02-12 11:10
Jak mają płacić godziwie, tzn podwyższyć płace jak wtedy rodzice stracą prawo do zasiłku. Nie będzie się opłacało dostać więcej, chyba że pod stołem albo jeśli będzie 800 albo 1000 zł podwyżki, co jest bardzo mało prawdopodobne.
Karol1979 / 81.210.69.* / 2016-02-12 10:43
Jasne, że rodacy mogą kombinować, ale wskazywanie na 6 miesięczy zasiłek dla bezrobotnych jako motywację do rzucania pracy jest raczej iluzoryczne. Sam mam 5 dzieci i uważam, że rodzice większej liczby dzieci będą raczej zastanawiali się jak ich poziom materialny poprawić, niż obnizyć. Co do matek, które rezygnują z pracy, by zostać z dziećmi to jest to raczej wyrzeczenie, niż przyjemność. W domu z dziećmi nie ma "siedzenia" jest ciężka, niezapłacona praca. Dobrą stroną artykułu jest pokazanie sensowności wprowadzenia zasady złotówka za złotówkę. I to powinno się w tej ustawie prędzej czy później znaleźć, nie powinien być tworzony zaden mechnizm, który promuje kombinowanie, to już i tak mamy w jakiś sposób we krwi ;-). Mimo, że 500+ nie jest idealne tak i tak jest najlepszym z rozwiązań jakie od 45 roku zostało w Polsce zaproponowane :-)
właśnie pełnoletnia i już nie musząca się uczyć / 83.23.241.* / 2016-02-12 10:41
500 plus ok. Obiecali to dali ok. pytanie mam tylko jedno. Jaka to przyszłość dla naszych dzieci skoro dziecko przestaje być dzieckiem w wieku 18 lat. Z tego wynika że my jako rodzice w tym momencie powinniśmy zakończyć lożenie na dziecko wg naszego szanownego rządu. Ciekawe bo o ile się orientuję to wiek 18 lat to jest etap drugiej klasy szkoły średniej. A co ze studiami ? Te pienoiądze to miała być przyszłość dzieci a przyszłość to chyba właśnie edukacja na uczelniach wyższych. Powiecie zaraz że przecież studia są bezpłatne. Akurat. Może kiedyś bo teraz za każdy egzamin każde zaliczenie się płaci i to na studiach dziennych. Jaka to więc przyszłość? żadna. Produkcja dzieci przez rodziny patologiczne i tyle. A potem jak rząd się wycofa z płacenia 500 to zostaną nam dzieci niczyje bo już będą niepotrzebne patologii i kto będzie je utrzymywał wtedy ? My czyli Ci co właśnie skończyli 18 lat teraz. Dziękuję w swoim imieniu i w imieniu wszystkich moich kolegów że na najbliższych wyborach będziemy już mogli podziękować obecnemu rządowi że w momencie gdy najbardziej potrzebne są te pieniądze rząd ma nas gdzieś bo powinniśmy porzucić szkołę i iść do pracy bo skończyliśmy 18 lat . Dziekujemy i na pewno nie zapomnimy o tym przy popieraniu Was !
jvffyj / 188.29.165.* / 2016-02-12 13:42
O jak ich uczelniach mowisz??? Ze sie placi za egxaminy. Za zaden egzamin ni zaplacilam a studiuje na UMCS
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Hajnisz / 37.47.1.* / 2016-02-12 10:35
Panie Sebastianie Ogórku! Trochę się Pan zapędził. Zasiłku stałego rodzina Kowalskich nie dostanie, bo nie ma tam osób niepełnosprawnych. Zasiłków nie przyznaje się uznaniowo, lecz zgodnie z postanowieniami Ustawy o Pomocy Społecznej. Jeśli ktoś kwalifikuje się do pomocy - musi ją otrzymać. Utrwala Pan legendę o omnipotencji urzędników. Często Ośrodki Pomocy Społecznej nie dysponują środkami na wypłaty świadczeń i czynią różne wygibasy, by usprawiedliwić brak świadczeń. Zwykle interwencja w SKO mityguje MOPS. Dobra zmiana będzie utrwalała postawy roszczeniowe - to fakt. Za dużo chleba z tej mąki nie będzie, ale głosy elektoratu są ważniejsze.
prawda0987 / 89.73.138.* / 2016-02-12 10:35
Początkowo byłem za tym żeby dawali te 500 złotych na dziecko ale teraz jestem przeciwny ponieważ nasi politycy zrobią tak że te 500 złotych będą dostawały rodziny patologiczne a uczciwi obywatele będą musieli kombinować jak tutaj dostać te dodatkowe 500 złotych.
Przecież wiadomo że nic nie ma za darmo rocznie te świadczenia będą kosztowały jakoś 44.5 mld złotych przeczytałem w pewnym artykule nie wiem czy to prawda ale jeśli to prawda to kolejne miliardy przepadną a to powinno być zrobione w ogóle inny sposób.
Moim zdaniem to powinno być zrobione w ten sposób że powiedzmy małżeństwo chce mieć na początku jedno dziecko i pracują w jakimś zakładzie pracy powiedzmy że ojciec wpadł na pomysł albo zrobił coś że firma tam gdzie on pracuje zarobiła w ciągu roku dodatkowe np 10 mln złotych to automatycznie powinno być tak że 10% idzie na niego i dzięki temu zarobiłby 1 mln złotych.
Dzięki temu każdy były zadowolony Polska nie musiałaby wydawać tyle kasy a dany Kowalski byłby o wiele zadowolony niż z tych 500 złotych.
alf11 / 46.112.2.* / 2016-02-12 10:28
...a gdy dziecko ukończy 18 lat mamusia zostanie z ręką w nocniku i w przyszłości bez emerytury,środków do życia,na utrzymaniu męża za 2004 zł.
a9b2 / 31.41.84.* / 2016-02-12 10:26
Jak państwo stweirdza że naniższa krajowa 1355zł to w hu j kasy to trzeba takie państwo dymać i tyle brawo dla wszytskich kombinatorów
beeeee / 37.47.47.* / 2016-02-12 10:22
ludziom to nigdy nie dogodzisz, cokolwiek byś nie zaproponował
mamcia z jednym dzieckiem / 5.172.247.* / 2016-02-12 10:22
A samotna matka musi zapier........za najniższą krajową a żeby dostac alimenty z Funduszu alimentacyjnego nawet za mnie,j bo jak przekroczy dochód 1450 zl na (na 2 osoby ) czyli 725zl na osobę to może zapomniec o pomocy Państwa. I jak taką zachęcic do zaufania kolejnemu facetowi i urodzenia kolejnych dzieci??
matka 1978 / 83.14.64.* / 2016-02-12 10:35
Ja mam ogromna nadzieje, że PiS po jakiś ( mam nadzieje szybkim) czasie zmieni ustawę jeśli chodzi o takie osoby jak Ty, ze pomoże, a bogatym dla których te 500 bedzie tylko kieszonkowym dla dzieci zabierze. Troszkę to niesprawiedliwe, choc popieram PiS to takie rozwiązanie jak jest teraz nie podoba mi się. Wierzę ze nastąpi zmiana.
Edek318 / 31.179.210.* / 2016-02-12 10:18
Wychodzi na to, że lepiej opłaca się być pasożytem społecznym i darmozjadem żyjącym z zasiłków niż uczciwym, legalnie pracującym naiwniakiem opłacającym składki i podatki. A się teraz zacznie kombinatorstwo ... Przybędzie rozwodów, wzrośnie bezrobocie, szara strefa i liczba osób niezaradnych życiowo. Tylko kto na to wszystko będzie pracował???
Juliiiiia / 79.188.169.* / 2016-02-12 10:17
Tylko ciekawe kto potem tej matce,która rzuci pracę dla 500 zł,da emeryturę?nie będzie na umowie,nie będą jej się liczyć lata..zresztą 500 zł w dzisiejszych czasach to 2 x dobre zakupy dla całej rodziny...chociaż dla 4 osobowej rodziny to pewnie nawet nie starczy
mamcia z jednym dzieckiem / 5.172.247.* / 2016-02-12 10:29
Wiesz,niektórym rodzinom zostaje po zrobieniu opłat 200-300 zł na skromne wyżywienie,wiec co tu myśleć o emeryturze jak ludzie niedojedzeni chodzą,a zanim przyjdzie ta emerytura to może w Polsce będzie już legalna eutanazja na życzenie tak jak w Belgii :) :) :) i po problemie. Musisz kombinować jak POlak haha
pxc / 213.48.16.* / 2016-02-12 10:27
A kto jej da nawet jak bedzie pracowac ? Po bankrutctwie zus, nastepne bedzie do bankructwa cale panstwo, Pakowac sie i wyjezdzac puki jest jeszcze miejsce za granica !
LUK888 / 31.183.121.* / 2016-02-12 10:16
Jedyny plus, że zmniejszy się bezrobocie bo matki zajmą się wychowaniem dzieci jak przed II wojną światową. Tylko mężczyzna będzie musiał więcej tyrać, zapewne dożyje do głodowej emerytury.
matka 1978 / 83.14.64.* / 2016-02-12 10:16
Dlaczego od razu się zakłada albo mówi ze patologia tylko skorzysta i wykorzysta? Zgadzam się częściowo bo jest patologia ale czy my wszyscy nią jesteśmy? Bo tak co niektórzy tu uważaja. Jest wiele fajnych rodzin, które cięzko pracuja w wiążą koniec z koncem. Sa świetnymi rodzicami kochającą się rodzina ale biedną. Czy Ci co tak żle oceniaja ten projekt pomysleli, że są rodziny gdzie dzieci marzą o fajnych wakacjach ale ich rodziców nie stać. Marzą o dodatkowych zajęciach dla dzieci np. z angielskiego ale ich nie stać. Kupuja najtansze jedzenie-syf, bo ich nie stać.
A.214 / 212.244.106.* / 2016-02-12 10:14
Tak, tak matka rzuci pracę, bo dostanie kilka zł. więcej. Będzie siedziała w domu gotowała, prała, sprzątała, oglądała teleturnieje, seriale może brazylijskie, tyła, czekała na męża a jak dojdzie do wieku emerytalnego to będzie żyła z emerytury męża, no bo swojej nie będzie miała bo przecież wybrała kilaka zł, pod warunkiem, że mąż nie odejdzie do kobiety, która w życiu się realizuje, pracuje, ma swoje zapracowane pieniądze. Czy naprawdę uważacie, że polskie kobiety są głupie.
Banksterek / 78.11.193.* / 2016-02-12 10:06
W 2016 roku skończyło sie w Polsce niewolnictwo za 800 zł netto na ręke.

Najnowsze wpisy