Forum Polityka, aktualnościKraj

Dodatek 500 zł na dziecko. "Niesłusznie demonizowany"

Dodatek 500 zł na dziecko. "Niesłusznie demonizowany"

Wyświetlaj:
Polski Ciemniak / 79.185.25.* / 2015-12-04 14:46
Aleście się rozgadali poniżej. Słusznie, niesłusznie... Zacznijmy od tego, czy rzeczywiście ktoś ma zamiar w ogóle realizować takie obiecanki. A jeżeli już, to kto i skąd na to weźmie. Polska to jednak średniowieczny zabobonny ciemnogród.
ertdy / 109.76.239.* / 2015-12-29 23:31
mieszkam z dala od Polski.lecz inwestuje w Polsce i wlasnie dlatego orietuje sie znacznie lepiej niz nasz Polski Ciemniak.zaczynamy
PO i PSL nie byli ww stanie nawet domyslec sie takiego planu
za to skrzetnie ukrywali zmiane o podwyzszeniu podatkow i podwyzszeniu wieku emerytalnego,temu problemowi,tej sprawie stawwi czola kaczor i jego zaloga
skaad na to wwezma???
POLSKI CIEMNIAKU CCIEKAWY JESTEM KIEDY ZLOZYSZ FORME O 5 STOWEK
Super123456 / 78.8.9.* / 2015-12-04 02:18
"Jest to rozwiązanie bardzo często stosowane w Europie Zachodniej" - Aha, czyli dzięki temu pomysłowi, podobnie jak na Zachodzie, zaczniemy obserwować najazd przybyszów wyznania islamskiego, tak?
Mati150 / 5.60.209.* / 2015-12-03 18:46
Zarabiamy z żoną wspólnie około 7000zł netto. Mamy już 2 dzieci i te 500zł naprawdę się przyda np. Na zmianę furmanki na większą i nowszą bo nasza ma już 6 lat. Dobry pomysł PIS.
esu / 78.8.108.* / 2015-12-01 16:16
Wywalanie pieniędzy w błoto. Na zachodzie dotują niby te rodziny, a też jest zapaść demograficzna. Gdyby nie imigranci dzietność kobiet była by na tym samym poziomie co w Polsce. Ten system to patologia. Dzieci nie można robić dla kasy, trzeba brać jakąś odpowiedzialność za nie. Poza tym żeby dawać pieniądze trzeba skądś je brać. Brać od tych co dzieci nie mają, a pewnie chcieliby, tylko ich nie stać.
ojoj / 88.199.88.* / 2015-11-27 15:37
Mówcie za siebie. mam 5 dzieci, ciąże stanowiły dla mnie zagrożenie życia a mimo to ich nie usunęłam. Becikowe dostałam dopiero przy ostatnim dziecku i wydałam je na lepsze szczepionki niż refundowane...Nie jestem pijaczką, narkomanką, mam cały czas jednego męża. Nikt mnie jednak nie chce zatrudnić na uczciwych zasadach, dzieci staramy się wychować jak najlepiej i wykształcić, mąż pracuje i nie jest nam lekko. Nie uważam się jednak za patologię i nie życzę sobie takich porównań. A z Waszych komentarzy wynika, że kto zostaje ojcem, matką ten jest degeneratem jakimś...Nie chcecie mieć dzieci, wolicie całe życie stosować antykoncepcję - wasza sprawa. Ale nie rozumiem tej zawiści z powodu śmiesznych 500 zł na dziecko. Sprawdźcie sobie zarobki i odprawy, przywileje dla prezesów spółek państwowych i urzędników wyższego szczebla...
ejeje / 83.23.251.* / 2015-12-01 09:30
jestem tego samego zdania za te śmieszne 500 zł rodziny z dziećmi są nazywani rodzinami patologicznymi chore to nasze społeczeństwo
Ewka33 / 194.29.154.* / 2015-11-27 14:08
Zamiast dawać 500zł, mogliby zrobic darmowe przedszkola, darmowe obiady w szkołach, podreczniki i np. przejazdy komunikacją miejska dla dzieci do lat 18tu.
aby dorównać równowartości 500zł można dodac np. jakieś zajecia dodatkowe lub raz w roku tygodniowy wyjazd i wtedy dzieci by skorzystały na pewno, a pieniądze nie poszłyby na alkohol czy inne zachcianki rodziców.
Rodzice na pewno odczuliby ze zostaje im w kieszeni po prostu.
betii / 95.49.156.* / 2015-12-01 18:16
większość tych komentarzy chyba piszą osoby które nie mają dzieci i nie mają pojęcia ile kosztuje w naszym kraju wychowanie dziecka, ja nie dostanę tych 500 zł bo jestem za bogata 4tyś , ale na zajęcia dodtkowe dla 2 dzieci wydaję ponad 1000 zl miesięcznie ,poza tym nieraz mam wrażenie że media wciskają nam teorię że wszystkie rodziny które mają dzieci to patologia ! takie myślenie jest chore pozdrawiam
heh / 79.190.250.* / 2015-11-27 10:47
powinny być ulgi na wszystko co wiąże się z wydatkami na dzieci - w ten sposób można wspierać pracujących i chcących mieć więcej dzieci a dając do ręki pieniądze rzeczywiście wspiera się patologię...
Piotr710 / 91.235.19.* / 2015-11-27 12:15
mam 2 dzieci i chce mieć 3, pracuje jako nauczyciel, czy jestem patologiczny?weź się człowieku zastanów zanim napiszesz posta
bi bi es / 212.106.8.* / 2015-11-28 18:48

pracuje jako nauczyciel, czy jestem patologiczny?

Dokładnie tak. Środowisko belferskie to jest patologia w czystej postaci. 5 tys. zł miesięcznie, przywileje, trzynastki, wakacje i jeszcze 500 zł chce?! To jest hiperpatologia!
Kasia.38 / 145.237.2.* / 2015-12-01 15:38
Piotrze710 Nie ma się co denerwować, chociaż kiedy czytam te komentarze to czuję gniew...większość wpisów to prowokacje albo treści osób wewnętrznie zawistnych. Trzymam kciuki za rodzinkę. Zawsze pracująca mama trójki aktualnie nastolatków:) Ja się cieszę z tego wsparcia a chociaż nie piję i nie palę, tym razem wypiję kieliszek wina w toaście dla zawistnych:) Kasia
Linquist1220 / 85.14.97.* / 2015-11-27 09:48
500 złotych na dziecko będzie jedną z największych porażek społecznych tego rządu.
Moja sąsiadka która ma 4 dzieci , kiedy dostanie do reki 1500 złotych to od razu wyda je na papierosy, piwo i grę w automacie , gdzie regularnie przegrywa cała pensję. Dzieci i tak chodzą niedojedzone i nieubrane. Sytuację ratują dziadkowie
Demograficzne problemy w duże mierze rozwiązało by ustawowe zagwarantowanie miejsca w żłobku i przedszkolu. A po cofnięciu 6 latków do przedszkola z dostaniem tam miesca będzie naprawdę problem.
knsnr / 185.58.50.* / 2015-11-27 09:39
Nigdzie w Europie nie ma świadczenia, które stanowi ekwiwalent dla pracy (płacy minimalnej). A ta relacja decyduje o tym czy praca jest "atrakcyjna" dla rodzica czy nie. Tym samym ratując rzekomo przyszły system emerytalny odsuwamy pracowników od pracy i płacenia składek. Wprowadzamy również nierówność społeczną w kontekście pracy: pracujący będzie miał takie same środki jak niepracujący z dwójką dzieci, co temu pierwszemu może wyraźnie jawić się jako "jałowość pracy". Zabijanie skłonności do pracy jest sprzeczne z elementarnymi zasadami polityki społecznej: uczestnictwa jednostek w społeczeństwie, zapobieganiu marginalizacji, przywracaniu na rynek pracy. Do tej pory na te działania szły miliardy z EFS, zastepowalność wynagrodzeniowa jest działaniem w odwrotną stronę, więc sami znosimy skutki swoich działań za pieniądze nierzadko ciężko pracujących podatników.
Wisimieto / 88.199.81.* / 2015-11-27 13:29
Zawsze mnie zastanawia, skad takie pacany biora te swoje "mądrości'? "lepszy 1000zł za free niz 2000zł z pracy +1000zł za free"? Gdzie wy zescie sie matematyki uczyli? Jesli ktos teraz nie pracuje to i pozniej nie bedzie, tak samo w druga strone, jesli ktos pracuje i zacznie dostawac dodatkowe fundusze, to niby dlaczego mialby przestac pracowac?? Przy takim podejsciu w tym kraju zawsze bedzie bieda smrod i ubostwo. Jak sie komus wydaje, ze wie lepiej, to prosze, kandyduj i potem zmieniaj przepisy a nie bazgrzesz bzdury wyssane z palca. "jałowość pracy" hahaha, dobre! sam jestes jalowy jak pustynia po stu latach suszy. Jesli dla Ciebie 1000zl jest powodem do porzucenia pracy, to gratuluje. Moje rachunki co miesieczne (stale) sa wyzsze, wiec na pewno od razu rzuce prace, bo bede mial 1000zl (za free), glupki jedne, a wydatki na dzieci to z powietrza teraz oplacam co? Barany...
dada895 / 78.11.184.* / 2015-11-27 09:20
hm .. to w europie zachodniej tez daja 500 PLN na dziecko ?
Agata..... / 77.253.217.* / 2015-11-27 08:22
Jeśli PIS-owi zależy na dobru dzieci, to powinni dać po 500 zł. tylko na pierwsze troje dzieci bez względu na dochody. Ktoś kto chce mieć więcej dzieci to będzie je miał i kochał. A nieroby i wynikająca z nieróbstwa patologia nie będzie się mnożyła dla kasy. Pomyślcie o tych biednych dzieciach, które narodzą się dla tych 500 zł. Będą chodzić głodne i obdarte.
Patologią dla mnie nie są rodziny wielodzietne, ale nieroby z lenistwa mnożące się na potęgę.Współczuję ich dzieciom.....
ana00 / 83.12.195.* / 2015-11-27 07:36
oszuści, przed wyborami krzyczeli 500zł na KAŻDE dziecko, a teraz? kim lub czym jest to pierwsze dziecko? nie dziecko ? albo równo albo wcale, burzą sami naród , w Polsce nie będzie się opłacało pracować byleby dzieci rodzić a i tak nie na dzieci pójdą te pieniądze tylko na rodziców ( większości dla rodzin patologicznych ) będzie w Polsce ciemnogród, dzieci brudasy niedożywione a rodzice bez pracy - bo po co pracować? - pijacy i narkomani . Do każdego dodatku powinno podejść się indywidualnie, Najpierw Praca , słuszna praca a potem ewentualne dodatki i to np. na naukę , dodatkowe kursy, na kształcenie dzieci, każde 500zł, które rodzic dostanie powinien móc udokumentować na co te pieniądze wydał czy aby na dziecko , czy na swoje zachcianki i wtedy te miliardy, z których i ja będę musiała dopłacić (a nie dostanę nic bo mam 1 dziecko i ja i mąż pracujemy) będzie można rozliczyć czy słusznie zostały spożytkowane , może lepiej by było dać te miliardy od razu do ZUS aby ludzie uczciwie pracujący mogli potem godnie jeszcze trochę pożyć!!!
MATKA, ZATROSKANA / 89.230.32.* / 2015-11-27 06:18
Czy nie można w nocy tej gotowej ustawy wprowadzić w życie, wszak szydło tak nią machała i wrzeszczał, że ma gotową,TO CO Z GĘBY CHOLEWA, Na zadymy i Smoleńsk kasa jest na głodne dzieci nie. Ważniejsze zaspokojenie urojeń kaczora jak POLSKIE DZIECI !!!!!!!
szekspir / 77.254.33.* / 2015-11-27 00:13
kryterium dochodowe jest do bani. Promuje tych którzy najmniej wnoszą do budżetu. Druga sprawa, że spora częśc dzieci nawet 10% z tego dobrodziejstwa nie zobaczy. To juz lepiej niech lokaty dzieciom pozakładają, takie nie do ruszenia przez nikogo aż do pełnoletności. Wtedy same zdecydują na co wydać odłozone w ten sposób pieniądze - na studia czy na co innego.
gerni / 83.20.244.* / 2015-11-26 23:26
Bezsens tej propozycji widać gołym okiem.... 3 osobowa rodzina...facet pracuje ma 2500 na rękę to ledwie koniec z koncem wiążą i nie dostaną grosza od państwa...a rodzina z dwójką dzieci i dochodem 5000 dostaną ekstra 500 zł co miesiąc... gdzie tu rozum???? Ci z jednym na pewno o drugie nie będą się starali za 500 zł a ci z dwójką tym bardziej bo po co
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy