Forum Forum prawnePracy

Dodatek aktywizacyjny a prawo do jego uzyskania

Dodatek aktywizacyjny a prawo do jego uzyskania

sylka / 109.95.24.* / 2015-07-18 08:22
Witam ! Potrzebuję pomocy w rozwikłaniu kilku nurtujących mnie spraw.
Z dniem 30 czerwca, tego roku wygasła mi umowa o pracę na czas określony. Umowa była na 9 miesięcy. Od dnia 26 czerwca do 16 lipca byłam na L4. Nie otrzymałam jeszcze z Zus- u żadnego zasiłku chorobowego, dopiero dzisiaj wypełniłam druk Z-10 i go dostarczyłam. Chcę w poniedziałek 20.07 zarejestrować się w UP. Dodam tylko, że przed tą pracą, również pracowałam u innego pracodawcy, więc mam przepracowane ponad 365 dni, co jest niezbędne do otrzymania zasiłku dla bezrobotnych.
Z Zus-u pobrałam zaświadczenie o przedłożeniu wniosku o zasiłek chorobowy za dni 01.07. 2015 do 16.07.2015. Teraz sedno sprawy. Prawdopodobnie we wtorek 21.07 podpiszę nową umowę o pracę bo sama ją sobie znalazłam. Czy w takim razie przysługuje mi dodatek aktywizacyjny? Czy jest jakaś karencja. Czy przy tej rejestracji w UP od razu otrzymam status osoby bezrobotnej z prawem do zasiłku?
Czy bez zaświadczenia o kwocie jaką zapłacił mi Zus-za L4, otrzymam w ogóle status osoby bezrobotnej z prawem do zasiłku i co się z tym łączy ten dodatek? Przyznaje, że zależy mi na nim.
Czy np.: do momentu dostarczenia zaświadczenia z Zus-u o kwocie mi zapłaconej, prawo do zasiłku no i dodatek będą zamrożone? Na infolinii UP otrzymałam odpowiedź, że to zależy od UP w moim mieście i jak do tej sprawy podejdą.
Bardzo proszę o odpowiedź i pozdrawiam i dziękuję .
szklarek / 2015-07-20 13:02
1. do zasiłku jest niezbędne poza owymi min. 365 dniami to, by przypadły one w ciągu 18 miesięcy przed rejestracją i by podstawa ub. społecznych w tym czasie nie była niższa niż płaca minimalna.

2. jeśli prawo do zasiłku jest, to w Pani sytuacji jest ono od dnia rejestracji, chyba że były inne okoliczności wpływające na jego odroczenie- np. porozumienie stron, czy Pani wypowiedzenie w ciągu ostatniego pół roku.

3. formalnie (ustawa) nie ma żadnej karencji wpływającej na prawo do dodatku. Oczywiście nie może to być pracodawca za granicą ani ten, u którego wygasła ostatnio umowa.

4. bez zaświadczenia o zasiłku (kwocie i podstawie) moim zdaniem są dwie opcje:
- przyznanie zasiłku, jeśli bez uwzględniania zaświadczenia z ZUS warunek 365/18 i tak jest spełniony. A po dostarczeniu zaświadczenia- ewentualnie zmiana okresu pobierania/ stawki zasiłku dla bezrobotnych jeśli okres zasiłku chorobowego akurat na te parametry zasiłku dla bezrobotnych wpłynął.
- zamrożenie jak Pani napisała, jeśli bez zaświadczenia o zasiłku chorobowym warunek 365/18 nie jest spełniony.

Najnowsze wpisy