Forum Forum podatkoweInterpretacje

Doliczyłem VAT do usługi której wysokość wynagrodzenia nie była określona czy to brutto czy netto

Doliczyłem VAT do usługi której wysokość wynagrodzenia nie była określona czy to brutto czy netto

marpit / 62.179.20.* / 2007-06-23 21:34
Podpisałem umowę jako osoba prowadząca działalność gospodarczą w 2000 roku. Umowa mówiła o wypłacie wynagrodzenia w kwocie brutto. Ponieważ usługa ta była zwolniona z podatku VAT całośc wynagrodzenia stanowiła przychód. Następnie podpisałem aneks do umowy korygujący wysokość wynagrodzenie ale jego wysokość została okreslona na poziomie 3500zł bez informacji czy to jest kwotai netto czy brutto, poprostu wynagrodzenie wynosić będzie 3500zł i kropka. Za kilka miesięcy usługa została objęta 22% podatkiem VAT, który automatycznie doliczyłem na wystawianych fakturach do wskazanej w umowie kwoty. Obecnie toczę spór sądowy gdyż mój pracodawca twierdzi, że niesłusznie doliczyłem podatek VAT i twierdzi, że powinienem go uwzględnić w kwocie wynagrodzenia czyli obniżyć swój przychód o podatek VAT. Ja twierdzę, że skoro w umowie nie ma zapisu okreslającego wysokość wynagrodzenia na poziomie ani netto ani brutto to wymieniona kwota powinna być kwotą netto i do niej powinno się doliczyć podatek VAT. Kto ma rację w tym sporze?
www_kuba_waszkowiak_com_pl / 2008-02-14 15:16 / Bywalec forum
Jeśli chcesz przekazać 1% swojego podatku za 2007r. organizacji pożytku publicznego, a nie wiesz komu - dowiesz się na
www.kuba.waszkowiak.com.pl
zakładka "Jak wypełnić zeznanie podatkowe?".

Nie zmarnuj swoich pieniędzy! Możesz pomóc dziecku!

www.kuba.waszkowiak.com.pl

.

Najnowsze wpisy