Forum Forum prawneBudowlane

domek letniskowo gospodarczy

domek letniskowo gospodarczy

marcuin / 79.184.84.* / 2010-08-30 21:47
Witam, posiadam domek letniskowo-gospodarczy na działce budowlanej, chciałbym teraz go rozbudować aby w nim zamieszać, ale tak naprawdę nie wiem co muszę zrobić, gdzie się udać od czego zacząć....ktoś wie?
szklarek / 2010-08-31 11:40
Procedura niemal taka jak przy...budowie.
Z netu:
"Konieczne więc będzie uzyskanie w urzędzie gminnym warunków przebudowy, sporządzenie projektu architektoniczno-budowlanego, a także ewentualnie dołączenie innych wymaganych przez urząd zezwoleń i uzgodnień.

Komplet dokumentów składa się w starostwie powiatowym i w ciągu 60 dni powinniśmy otrzymać decyzję w formie pozwolenia na prowadzenie projektowanych robót budowlanych. Przed ich rozpoczęciem trzeba będzie zatrudnić kierownika budowy, a niekiedy, zgodnie z wymaganiami decyzji, również inspektora nadzoru inwestorskiego.

Na niewielkich działkach miejskich może być konieczne uzyskanie pozwolenia na zajęcie pasa ulicy, jeśli nie będzie można zgromadzić materiałów budowlanych na własnej posesji. A jeśli na drodze dojazdowej obowiązuje zakaz ruchu samochodów ciężarowych, trzeba będzie uzyskać zezwolenie na ich dojazd na plac budowy"

Najnowsze wpisy