Forum Forum finansoweInne

dostałem w spadku pól miliona złotych.

dostałem w spadku pól miliona złotych.

skomentuj
niezorientowany / 85.222.68.* / 2010-04-04 11:50
w co najlepiej zainwestować aby zostać rentierem? czy taka kwota wystarczy aby można z niej wyżyć???
Wyświetlaj:
Autor1 / 193.200.83.* / 2010-04-26 14:59
Jak zostać rentierem?

Co właściwie oznacza słowo rentier i czy ludzie wiedzą jak brzmi definicja rentiera? Gdyby tak przeprowadzić krótką sondę i zapytać na ulicach przechodniów o znaczenie tego słowa to obawiam się, że tylko znikomy procent mógłby poprawnie odpowiedzieć na to pytanie. Zapewne też inaczej brzmiałyby odpowiedzi osób w wieku emerytalnym, średnim, a jeszcze inaczej odpowiedzieliby studenci i młodzi pracownicy większych firm. A z czym Wam się kojarzy pojęcie rentierstwa i czy ta definicja funkcjonuje w Waszych słownikach?
Według ogólnej definicji rentier jest osobą utrzymująca się z dochodów płynących od posiadanego kapitału, nieruchomości, odsetek od papierów wartościowych (akcji, obligacji) lub wkładów bankowych. Tak brzmi ogólna definicja rentiera. A jaka jest Wasza definicja?

Po krótkim wywiadzie jaki udało mi się częściowo przeprowadzić mogę powiedzieć, że naprawdę bardzo niewiele osób kojarzy ten termin. Przede wszystkim osoby starsze i przesiąknięte starymi czasami nie potrafią podać definicji rentiera i jest to dla nich zupełnie obce hasło. Najczęściej są to osoby, które nie mają już żadnych planów i perspektyw na przyszłość. Nie posiadają pomysłu na niezależność finansową, bo odliczając dni żyją z miesiąca na miesiąc. Zwłaszcza teraz w dobie pokryzysowej czekając na rozwój gospodarczy pojęcie to wydaje się abstrakcyjne pomimo nadziei na to, że będzie lepsze jutro. Dla nich liczy się stała, etatowa praca, która prowadzi w przyszłości do bezpiecznej emerytury. Dla tej grupy zupełnie obce są inne sposoby zarabiania i osiągania dochodów, a MLM jest przecież jedną z nowych metod. Inaczej brzmią wypowiedzi osób młodych i studentów pełnych zapału, pasji i pomysłów na lepsze jutro. Ta grupa najczęściej myśli już w innych kategoriach. Coraz częściej osoby te już bezpośrednio po studiach lub w trakcie otwierają własne firmy. Marzą oni o osiągnięciu niezależności finansowej.

Zapewne każdy chciałby kiedyś zostać rentierem tylko jaka jest recepta na to by nim zostać? W jakim należy podążać kierunku i czy to w ogóle możliwe w dzisiejszych czasach. Kto może zostać rentierem i ilu osobom tak naprawdę udało się przekroczyć symboliczną bramę rentierstwa?
Zastanawiamy się co zrobić by osiągnąć komfort finansowej niezależności. Przede wszystkim należy zmienić myślenie o finansach, a także stworzyć plan, który trzeba wdrożyć w działanie. A dlaczego warto być rentierem? Rentier nie musi zajmować się pracą, w jej tradycyjnym pojęciu, bo jego kapitał pracuje dla niego. Zastanawiamy się czy to możliwe i czym tak naprawdę jest pasywny dochód. Według definicji dochód pasywny oznacza okresowy dochód bez stałego angażowania własnej pracy. Dochód pasywny można porównać z emeryturą oraz innymi świadczeniami wypłacanymi przez państwo lub jego instytucje, choć jego osiągnięcie możliwe jest znacznie wcześniej.

Dochód pasywny, który osiągamy musi przynosić stałe zyski (to majątek, kapitał przynosząc zyski daje nam pasywny dochód, a nie dochód daje nam zyski, bo z dochodu się utrzymujemy, chyba, że go reinwestujemy, czyli dokładamy do kapitału, aby go powiększyć i tym samym powiększyć kolejne dochody). Jest wiele sposobów na osiąganie stałego dochodu pasywnego. Na zysk mogą pracować choćby odsetki bankowe lub nieruchomości. Najlepszym tego przykładem może być stały kapitał w postaci mieszkania, które w momencie wynajmu może pracować na siebie. Właściciel wtedy czerpie zyski z czynszu za wynajem lokalu mieszkaniowego, co staje się dochodem pasywnym. Jest wiele innych dróg i pomysłów na czerpanie zysków z pasywnego dochodu. Czy kolekcjonerzy drogocennych dzieł sztuki- obrazów, ręcznie tkanych dywanów, czy też cennych znaczków i monet też mogą zostać rentierami?
Zapraszam do dyskusji na ten temat na moim "grandblog.pl".
Pozdrawiam
zorietowany / 89.174.127.* / 2010-04-04 18:31
"czy taka kwota wystarczy aby można z niej
wyżyć?"
Dla mojego szefa to nawet na 10 miesięcy starczyłoby ;)
skomentuj

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: