Forum Forum finansoweInne

wpłata pieniędzy na konto przez osobę trzecią

wpłata pieniędzy na konto przez osobę trzecią

ewel271 / 2010-04-02 19:21
witam
prosze o pomoc w pewnej sprawie.Jesli temat sie powtórzył, to przepraszam, ale jestem tu nowa. Posiadam rachunek w pko bp. Znajomy, który obecnie przebywa za granicą, poproił mnie o przysługę. A mianowice: on wpłaca pieniądze na moje konto, ja je wypłacam i przekazuję jego rodzicom. Pochopnie zgodziłam się, ale teraz po namyśle zastanawiam się czy tym sposobem nie narobie sobie problemów. Jak, ewentualnie, tłumaczyc sie z takiej wpłaty przed Urzędem Skarbowym? a może nie czekać, az Urząd Skarbowy sie zainteresuje (jesli w ogóle to zrobi) tylko od razu to zgłosic i stosownie wyjasnić? A może w ogóle nie godzic się na taką wpłatę? chciałabym pomóc znajomemu, ale nie swoim kosztem, może ktoś był w podobnej sytuacji a moze po prostu wie co z tym fantem zrobić? z góry dzięki za pomoc
wiwan / 2010-04-06 10:50
Byłem w podobnej i przyznam, ze nigdzie tego nie zgłaszałem. Tobie jednak, na szybko podrzucam pomysł spisania ( korespondencyjnie ) ze znajomym umowy- zlecenia na opisane tu czynności, z wynagrodzeniem 0 zł, i każdorazowe odbieranie pokwitowania na pieniądze od jego rodziny.
Zalety są następujące:
1. nie jest Pani podejrzana o dostawanie od znajomego nieopodatkowanych darowizn, stan oficjalny jest stanem faktycznym, a saldo wpłat i wypłat = 0
2. znajomy zupełnie inaczej spojrzy na ten proces i Pani w nim zaangażowanie i najprawdopodobniej okaże się, że jednak zechce przekazywać pieniądze bezpośrednio rodzinie, która nagle okaże się zdolna do założenia konta w odpowiednim banku

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: