Forum Forum dla firmDotacje

Dotacja dla młodego przedsiębiorcy.

Dotacja dla młodego przedsiębiorcy.

Yookas / 217.17.33.* / 2011-08-23 00:55
Witam wszystkich,

Szukam porady na szczeblu dotacji do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej (gastronomia). Jestem jeszcze bardzo młodą osobą, lecz to kompletnie nie odzwierciedla moich możliwości i zapału do tego przedsięwzięcia. Posiadam świetny biznes plan i kapitał jaki jest mi potrzebny do jego realizacji to koszt około 10 tys. złotych.

Próbuję się wgłębić w temat dotacji unijnych oraz dotacji z Urzędu Pracy. Lecz nie wiem czy biorą oni pod uwagę osiemnastoletnie osoby, które nie podchodziły jeszcze do matury. Czy mój młody wiek stanowi jakąś barierę do uzyskania dotacji? Czy znacie może jeszcze jakieś specjalne programy, które pomagają młodym osobom chcącym prowadzić swoją własną przedsiębiorczość?

Dodam jeszcze, że działałbym po ukończeniu matury w sezonie wakacyjnym. Ale wiem, że sam proces może trwać nawet pół roku, dlatego chciałbym zacząć już teraz starać się o jakąkolwiek dotacje.

Pozdrawiam,
Dominik Z.
wer009 / 192.168.254.* / 2011-08-23 10:30
nie mam pewności, ale wydaje mi się że zarówno o dotację z UP jak i UE można się starać po osiągnięciu pełnoletności

Najnowsze wpisy