Forum Forum dla firmDotacje

Dotacja z UE-własna działalność.

Dotacja z UE-własna działalność.

RKasperek / 2007-10-10 22:41
Z checią założyłbym własną firmę. Kusi mnie jednak perspektywa dofinansowania z UE w tym
przypadku...jakie sa warunki, ile tego dofinansowania można dostać...itd.Czy to, że jestem
jeszcze studentem daje mi większe korzyści i możliwości skorzystania z pieniążków UNII?
Nie chcę wchodzić w dyskusję da czy nie da. Warto próbować...Fajnie gdybyście mi podpowiedzieli jakie instytucje są kompetentne do których warto się zgłosić?
Wyświetlaj:
Kokosanka720 / 87.204.120.* / 2015-06-30 23:06
Może warto zajrzeć na www.meritum-dotacje.pl? - tam na pewno pomogą i powiedzą co i jak :)
biuropomocunijna / 2013-02-07 15:28
Źródeł pomocy finansowej jest kilka. Są to m.in.:
-jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej z Powiatowego Urzędu Pracy (warunkiem koniecznym jest tu posiadanie statusu bezrobotnego)
-środki (w formie refundacji) z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (aby otrzymać tego typu pomoc finansową trzeba być zameldowanym na terenie wiejskim lub miejsko-wiejskim)

Aby móc doradzić, które z wymienionych źródeł jest dla Pana odpowiednie, potrzebujemy bardziej szczegółowych informacji na temat Pana i planowanej przez Pana inwestycji, po uzupełnieniu których będziemy w stanie określić, do jakich programów dofinansowania się Pan kwalifikuje. Wtedy też będziemy mogli udzielić Panu bardziej szczegółowych informacji na temat tego, jak ubiegać się o ewentualną pomoc finansową.

Chętnie podzielimy się naszą wiedzą - zachęcamy do kontaktu.
Barnaba22 / 2013-02-07 15:34 / Bywalec forum
Ja już parokrotnei starałem się o dotację i za każdym razem dawano mi odmowę... nie iwem ja już straciłem nadzieję ze otwrozę własny biznes...o dotacjach już nie mówię..
Dalila / 83.7.184.* / 2012-11-03 12:46
na pewno warto się ubiegać, co do tego nie mam żadnych wątpliwości, na pewno łatwiej będzie wystartować z własną firmą. Ale wiecie tak sobie myślę, że oprócz funduszy dość istotną kwestią w tym, żebyśmy odnieśli sukces jest to, żeby się wybić, w jakiś sposób wypromować. Warto pomyśleć o tym, żeby zrobić dobrą stronę, jakieś formy marketingu etc. Pozycjonowanie też, ale można pomyśleć o tym, żeby zatrudnić do tego profesjonalistów jak Advanced Art.
Paweleke / 83.10.117.* / 2011-09-24 13:59
Czy pieniądze otrzymane z UE na rozpoczęcie własnej działalności można przeznaczyć na szkolenia ?? Przykładowo: chcę otworzyć egencję detektywistyczną, mogę przeznaczyć część dofinansowanie na wydanie licencji detektywa ??
Pozdrawiam!
funduszeunijne / 89.68.186.* / 2011-09-18 00:40
Dotacje na tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw może otrzymać każdy.

Zapraszam na www.funduszeunijne.info.pl
mich26 / 85.202.35.* / 2011-09-06 04:09
Naprawdę warto się ubiegać o dotacje, ja dostałem nawet sporo na zakup maszyn. Jednak trochę żałuję że tych książek nie zakupiłem wcześniej http://wlasna-firma.zlotemysli.pl/collection,1/ oraz http://fundusze-unijne.zlotemysli.pl/collection,1/ ponieważ teraz pomagając żonie założyć swoją działalność, wiem jak mogą ułatwić sprawę i oczywiście zwiększyć tą kwotę:P Pozdro
pomppek / 178.37.68.* / 2011-08-30 08:33
Zastanawiam się nad otwarciem domu weselnego. Mam już upatrzony niedrogi projekt http://www.kbprojekt.pl/projekty_domow_weselnych.php . Właściwie w okolicy nie ma takiego obiektu a wesela trzeba urządzać w miejscowościach odległych o kilkadziesiąt kilometrów. Czy ktoś wie na jakie dotacje mogę liczyć?
DC Consultant / 87.205.102.* / 2011-07-14 12:26
wartą uwagi forma pozyskania kapitału na działalność, . mieszkańców, są dotacje przyznawane z funduszy PROW, konkretnie Działanie 312. Jest ono skierowane do osób dla osób które posiadają albo planują załozyc własne mikroprzedsiębiorstwo na terenach wiejskich i miejskich do 5 tys mieszkańców. Jeśli ktoś spełnia te kryteria, to powinien rozważyć możliwość skorzystania z programu. Dotacja jest bezzwrotna i może wynieść nawet 300 tys. zł. Informacje o tym, czym jest PROW 312,znajdziecie w tym artykule:http://www.google.pl/search?rlz=1C1WZPD_enPL434PL440&aq=f&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=mojafirma
BK Konsulting / 2011-09-06 17:52
Do dofinansowania z PROW 312, działanie "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" szczególnie kwalifikują się prace budowlane związane z budową obiektu związanego z planowaną/realizowaną działalnością gospodarczą.

W tym wypadku należy posiadać pozwolenie na budowę lub zgłosić realizację prac budowlanych (jeśli nie jest wymagane pozwolenie na budowę).

Oczywiście kwalifikują się jak najbardziej inwestycje w wyposażenie, środki trwałe, maszyny, urządzenia, pod warunkiem, że są związane z dopuszczonym do finansowania kodem PKD.

Dane o dotacjach - kontakt przez www.bk-konsulting.pl oraz na stronach ARiMR.
ania 560 / 62.87.130.* / 2011-03-14 12:34
Jeśli masz pomysł na założenie własnej działalności gospodarczej w branżach wspierających rozwój regionu dolnośląskiego na EURO 2012 możesz starać się o uzyskanie dotacji ze środków unijnych. Polecam skorzystanie ze wsparcia w ramach projektu „Europrzedsiębiorca 45+” , który realizuje Centrum Integracji Społecznej we Wrocławiu.
Daniel Komuda / 89.228.101.* / 2011-07-02 23:45
Ok wszystko jest fanie dotacja i tak dalej jeśli dostaniesz to spoko ja mam tylko pytanie dlaczego w Polsce jest tylu naciągaczy???
Poradnik jak zdobyć dotacje koszt jedyne 61 z VAT. Kurcze w całej unii ci pomogą zdobyć te dotacje nawet państwo bo ma z tego korzyści. A w Polsce, nie dość że chcą cie okraść to i państwo nie pomaga. Dlaczego w UP nie ma doradcy który by pomógł i podpowiedział jak napisać wniosek jak zrobić biznes plan, itd. Odpowiedź jest jedna nie opłaca się to dla UP bo stracą kasę. Wolą ją wydać na jakieś bzdurne szkolenia np: kurs poszukiwania pracy dla osób bezrobotnych oferowany w UP Olsztyn O_o. Ja się pytam po co nam te UP skoro one nic nie wnoszą do rynku pracy.
kik99 / 83.25.46.* / 2010-04-15 16:00
prowadzę biuro rachunkowe i z czystym sumieniem moge polecić program LeftHand Pełna Księgowość.  Np. zawiera 
generator głównej księgi (dziennika księgowań) z podziałem na typy dokumentów
drukowanie druczków KP i KW oraz raportu kasowego

moduł druków przelewu dla kontrahentów, ZUS i US

centralne tabele kursowe walut

kompleksowy zestaw raportów księgowych
raport analizy zobowiązań i należności
generowanie bilansu otwarcia roku księgowego
generowanie bilansu przekształceń dla bilansu otwarcia
generowanie zamknięcia roku księgowego (przeksięgowania na konto(a) wynikowe)
definiowanie i drukowanie bilansu i rachunku zysków i strat (wariant porównawczy i kalkulacyjny)
generowanie potwierdzeń sald rozliczeń 
generowanie wezwań do zapłaty
generowanie not odsetkowych
Polecam ułatwia pracę.
mystery / 89.76.127.* / 2009-10-02 15:40
Jak masz problem z pozyskaniem kapitału, to spróbuj pozyskać środki z UE. To wcale nie jest takie trudne jak się wydaje. Jeśli nie wiesz jak, to zajrzyj na to forum, jestem pewna, że znajdziesz jakieś info, które Ci pomoże :)
http://www.polskiebiznesy.pl/forum/
oversss / 83.13.181.* / 2010-02-09 13:36
Witaj, Od lat prowadzę Wydawnictwo . Jeżeli chodzi o pozyskanie środków unijnych, to myślałem o tym od dłuższego czasu, miałem jednak pewne obawy. Głównie przerażały mnie stosy dokumentów do wypełnienia. Pewnego dnia jednak przekonała mnie do tej decyzji jedna osoba, która na co dzień zajmuje się pozyskiwaniem środków unijnych.

Napisaliśmy projekt i udało się. Pozyskałem na projekt szkoleniowy około 300 tysięcy złotych. Dzięki środkom unijnym mogłem pozwolić sobie na szkolenia z fachowcami z najwyższej półki, między innymi z Tomaszem Wróblewskim ("Rzeczpospolita", "Newsweek") i Maciejem Kalkusem (dyrektorem artystycznym "Gazety Wyborczej"). Efekty było widać niemal natychmiast – zmieniła się szata graficzna gazety i „siła” artykułów.

Uważam, że najważniejszy w firmie jest kapitał ludzki, dlatego tak mocno postawiłem na szkolenia kadry. Wiem też, że bez decyzji o podjęciu działań w kierunku pozyskania środków unijnych tak dynamiczny rozwój Wydawnictwa Wspólnota nie byłby możliwy. Jeżeli masz pomysł, prowadzisz firmę, nie wahaj się ani chwili, napisz wniosek i zdobądź dofinansowanie z Unii. Tak naprawdę nic nie tracisz.

http://tnij.org/dobry-wniosek-z-ue
karat / 83.27.72.* / 2010-01-24 17:55
Jeżeli kogoś interesowała dotacja z unii europejskiej to znalazłem w necie dosc dobry poradnik o dofinansowaniach http://www.dotacjeunia.pl/
madry człowiek / 188.117.130.* / 2010-05-16 20:32
www.dotacjaunia.pl to naciągacze, niby 1.22 zł poranik a tak na prawdę to 60 zł ludzie nie dajcie sie oszukać trzeba uważać na cwaniaków
zenek123456 / 83.8.238.* / 2009-01-15 10:20
Własna firma krok po kroku > Polecam poradnik www.firma.prawnik-online.eu na tej stronie podaję informacje na temat możliwosci uzyskania dofinansowania z UP itp.
maci / 83.11.162.* / 2009-10-06 09:18
mam juz wlasna firme jednoosobowa czy moge sie starac o jakies dofinansowanie srodkow unijnych na rozszerzenie dzialalnosci prosze o podpowiedz w tej kwesti z gory dziekje
Biuro Pomocy Unijnej / 193.106.245.* / 2010-10-20 14:26
Witam. Istnieje szansa uzyskania dotacji na rozwój firmy z programów regionalnych lub jeśli mieszkasz na terenie do 5 tys. mieszkańców dodatkowo z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Jeśli jesteś zainteresowany szczegółami proszę o kontakt na biuro.pomocunijna@gmail.com. Chętnie odpowiem na Twoje pytania.
gamoń / 62.29.248.* / 2009-08-14 09:18
na tej stronie wszystko jest płatne
karat / 83.27.72.* / 2010-01-24 17:56
Jeżeli kogoś interesowała dotacja z unii europejskiej to znalazłem w necie dosc dobry poradnik o dofinansowaniach http://www.dotacjeunia.pl/
kolo2506 / 95.50.65.* / 2010-02-10 14:42
Sms za 1 PLN, pozniej 25 PLN i co dalej?
ki / 80.52.211.* / 2010-02-11 14:30
Witam,
dostałam dotację z unii na rozwój mikroprzedsiębiorstw 100 tys. zł prawie dwa lata temu. Moje pytanie brzmi: czy mogę ubiegać się o kolejną dotację w ogłoszonym właśnie konkursie? Czy jest jakiś obligatoryjny czas, który należy odczekać?
Proszę o odp.
Biuro Pomocy Unijnej / 193.106.245.* / 2010-10-20 14:37
Witam. Jeśli korzystałaś z programu "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" to limit na jednego Beneficjenta wynosi 300 tys. zł. więc śmiało możesz starać się o kolejne 200 000. Jeśli korzystałaś/eś z pomocy de minimis w ramach innego programu to pomoc publiczna de minimis w okresie 3 następujących po sobie lat nie może przekroczyć 200 000 tys. euro. Podejrzewam, że nie przekroczyła więc TAK, możesz ubiegać się o kolejną dotację.
sylucha / 79.185.249.* / 2010-02-28 23:06
witam a gdzie ubiegalas sie o taka dotacje jakie sa wareunki i czy trzeba spełniac jakies warunki lub prowadzic przez okreslony czas dzialalnosc? prosze o odpowiedz bo sama chce sie ubiegac a nie mam pojecia od czego zaczac i gdzie o to pytac
Biuro Pomocy Unijnej / 193.106.245.* / 2010-10-20 14:40
Witam. Jeśli jest Pani zainteresowana możliwością otrzymania dotacji proszę o kontakt biuro.pomocunijna@gmail.com. Chętnie odpowiem na pytania i doradzę z jakiego programu może Pani skorzystać.
Niezwalniaj / 95.51.117.* / 2010-10-18 14:19
W ramach projektu unijnego "Nie zwalniaj na rynku pracy" oferujemy bezzwrotną dotację 40 tys zł na założenie własnej działalności gospodarczej. Projekt skierowany jest do pracowników sektora Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorstw z branży włókienniczej, elektromaszynowej, motoryzacyjnej, w podregionie wałbrzyskim i jeleniogórskim (powiaty: bolesławiecki, jaworski, jeleniogórski, m. Jelenia Góra, kamiennogórski, lubański, lwówecki, zgorzelecki, złotoryjski, dzierżoniowski, kłodzki, świdnicki, wałbrzyski, ząbkowicki). Zapraszam na stronę projektu www.niezwalniaj.pl
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy