Forum Forum ubezpieczeńNa życie

"Dożyłem" - i co? Tylko tyle ?!?!?! >:[

"Dożyłem" - i co? Tylko tyle ?!?!?! >:[

jofiel / 213.77.220.* / 2008-04-04 21:20
Witam wszystkich zainteresowanych, jak i również zwracam się z prośbą o pomoc.

Mówiąc brutalnie, urzędniczym językiem, "dożyłem". Chodzi o ubezpieczenie zaopatrzenia dzieci w PZU do której wypłaty dożyłem (czyli mam 20lat i przez ostatnie 17 lat rodzice opłacali składkę, z jedną karencją chyba).

No i gdzie jest problem?
Oczywiście nie ma problemu, nie biorąc pod uwagę tego, że pieniążki które mi wypłacono są delikatnie mówiąc "śmieszne" i to tak śmieszne, że nie trzeba być żadnym specjalistą od ubezpieczeń żeby to stwierdzić. I jeszce biorąc pod uwagę dewaluacje pieniądza w pewnym okresie, znane reklamy z kciukiem zasłaniające 3 zera na 10tysięcznym banknocie i to, że jakim obciążeniem takie składki kiedyś przecież były, bo ile osób z nich rezygnowało, bo po prostu było ciężko, to ja, przepraszam za trywialny język - wymiękam...

Chciałbym się odwołac do decyzji PZU o wysokości wypłaconych mi pieniążków i bardzo proszę o jakikolwiek odzew i ewentualną niezobowiązującą pomoc i jeśli gdzieś się mylę lub czegoś nierozumiem w tym co napisałem, proszę o zwrócenie mi uwagi (w końcu życie w niewiedzy to tylko cień śmierci... ...i dziura w kieszeni).
Wyświetlaj:
ppp\ / 83.230.21.* / 2008-06-05 18:50
W TAKIEJ SYTUACJI MOŻNA DOMAGAĆ SIĘ W SĄDZIE WALORYZACJI OTRZYMANEGO ŚWIADCZENIA. NIE MA ZNACZENIA ŻE UBEZPIECZONY PRZYJAŁ ŚWIADCZENIE CZĘŚCIOWE. ISTOTNE ZNACZENIE BĘDZIE MIAŁO W TEJ SYTUACJI TAKŻE TO CZY SKŁADKI PŁACONE BYŁY CAŁY CZAS W TEJ SAMEJ WYSOKOŚCI CZY TEZ UBEZPIECZYCIEL ZWRACAŁ SIĘ DO NAS O ICH "UREALNIENIE". SPRAWA NIE JEST PROSTA WIĘC RADZE UDAC SIĘ DO PRAWNIKA. POWODZENIA
rops / 2008-05-18 10:55
hmm napisz może coś o części ochronnej tej polisy, bo prawdopodobnie to ona "zjadła" zyski
Fragoles / 83.10.59.* / 2008-05-13 07:32
Mam ten sam problem .... Wlasnie napisalem reklamacje i czekam na odpowiedz jak cos sie dowiem to Ci dam znac .. Aha jak juz cos to ja bym pisal do rzecznika praw ubezpieczeniowych badz do komisji nadzoru finansowego (KNF)
gaja7 / 2008-04-05 23:55
Warto do PZU napisać pismo (reklamację), że biorąc pod uwagę czas ubezpieczenia i wpłacone pieniądze wypłata nie jest satysfakcjonująca z informacją, że kopia idzie do Rzecznika Ubezpieczonych i Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Warto też zgłosić się do Rzecznika Praw Konsumenta w swoim miejscu zamieszkania. Niektóre firmy ubezpieczeniowe reagują na reklamacje i zwiększają kwotę wypłaty.

Najnowsze wpisy