Forum Forum emerytalneInne

drobne oszczedzanie na emeryture.

drobne oszczedzanie na emeryture.

sebastian23 / 109.243.43.* / 2011-01-03 16:08
Witam,

mam 23 lata niedawno wszedłem na rynek pracy, ale chciałbym już zacząć myśleć o przyszłości. Nie zarabiam zbyt dużo, ale chciałbym zacząć odkładać nawet minimalna kwotę na emeryturę bo to chyba lepsze niż pieniądze na zwykłym koncie albo wydane na głupoty. Chciałbym regularnie odkładać ze swojej pensji ok 50zl. Wiem, że dla was to śmieszna kwota ale lepszy rydz niż nic. Chciałbym tez znaleźć jakaś formę oszczędzania krótkoterminową 12-24miesiace z inwestycja na poziomie 500zl miesięcznie. Proszę o poważne odpowiedzi a nie coś w stylu idź do kasyna. Z góry dziękuje.
Wyświetlaj:
robertkajzer / 2011-01-18 11:51 / Bywalec forum
Bardzo dobre podejscie do zycia. 50 zl to troche malo, zeby inwestowac w wiekszosc funduszy inwestycyjnych. Postaraj sie odkladac 100-200 zl. Mozesz inwestowac poprzez np. mbank lub poprzez polisy inwestycyjne (z tym, ze tutaj musialbys dysponowac min. 200 zl miesiecznie). Polisy maja swoje koszty, ktore zwracaja sie dopiero przy dlugoterminowym aktywnym inwestowaniu.

Jezeli nie zamierzasz byc aktywnym inwestorem (co jest bledem bo powinienes caly czas kontrolowac swoje inwestycje) to bardziej oplacalne jest inwestowanie w mbanku.

---
http://www.growandgo.pl/kursy ---> DARMOWY kurs: Jak skutecznie inwestować w Fundusze Inwestycyjne?

http://poradnikinwestycyjny.wordpress.com ---> porady na temat inwestowania w Fundusze Inwestycyjne
Bondzior74 / 79.190.35.* / 2011-01-07 15:17
Jeżeli jesteś zainteresowany oszczędzaniem na dłuższy okres czasu to zacznij od mądrego wydawania pieniędzy (zastanów się 3 razy czy to co kupujesz jest Ci na prawdę potrzebne), a nie odmawiania sobie czegokolwiek - oszczędzanie. Czy zastanawiałeś się za ile kupujesz tani papier toaletowy i na jak długo on wystarcza? (nie jest wtedy taki tani)
Jeżeli sam się tym zainteresujesz, przeliczysz i porównasz inne produkty to zobaczysz, że jesteś w stanie odłożyć więcej niż 50 zł np. na fundusz inwestycyjny na którym odkładając 200 zł miesięcznie przez 40 lat będziesz miał z odsetkami około 1 150 000 zł na drobne wydatki emeryta.
Takie jest moje zdanie.
Pozdrawiam
Eeyor_84 / 2011-01-07 10:23
Zainteresuj sie Gwarantowanym Programem Emerytalnym Aegonu. Jest to czysta prywatna emerytura i uwazam ,ze jest to odpowiednie rozwiazanie na przyszlosc. Jeslibys chcial mozna sie spotkac i o tym porozmawiac, bo sie tym zajmuje. To co napisal eme tez jest dobre, ale jako dodatkowa inwestycja.
eme / 213.238.80.* / 2011-01-04 08:12
Polecam TFI parasolowe z wplatami regularnymi z mozliwoscia doplat w dowolnym terminie i wysokosci.

Najnowsze wpisy