Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dwa lata czekania na operację zaćmy. W 2011 roku kolejki nie znikną

Dwa lata czekania na operację zaćmy. W 2011 roku kolejki nie znikną

Wyświetlaj:
ewa135 / 84.39.167.* / 2013-04-13 08:15
Dwa lata to nic takiego w naszej polskiej rzeczywistośći.Chamstwem jest to że pacjent nie może zapłacić za soczewki o wiele lepsze i wieloogniskowe,mając operację na koszt funduszu.Przecież dla państwa to same korzyści,soczewka gorsza pozostaje do dyspozycji funduszu a pacjent zadowolony.To jest wbrew prawom człowieka.Przecież może kogoś nie stać na operację i dobre soczewki w prywatnej klinice ale już na zapłacenie za same soczewki tak,tym bardziej że ceny prywatnych usług medycznych są nie do przyjęcia dla przeciętnego człowieka w Polsce.Dlaczego państwo niby prawa pozbawia ludzi takiej możliwości,nic na tym nie tracąc a odwrotnie zyskując/jak już wspomniałam operacja NFZ bez kosztów soczewki/.
jamka / 79.186.203.* / 2012-04-16 18:37
We Włocławku operacja pod koniec roku 2013,w łodzi w 2015
samotna44 / 2012-04-17 08:40
to jest jakaś porażka w ogóle, cżłowkie płąci pzrez całe życie te składki wszytskie, a jak przyjdzie co do czego, to nawet się może nie doczekać na operację, bo nie dożyje do tej pory. Żenada
molers / 83.6.19.* / 2011-09-28 16:40
u mnie jest wszystko ok , ale jak wspominałam mam specjalnie dobrane, no i tym samym lepsze soczewki. absolutnie nie mam problemów ani z widzeniem w normalnym świetle, ani po zmroku.
Jeśli komuś potrzeba w ogóle jakichś informacji o zaćmie i soczewkach, czy placówkach gdzie wykonuje się zabiegi to polecam leczeniezacmy.pl, tam jest praktycznie wszystko.
ankers / 83.6.54.* / 2011-09-27 10:33
molers u nas zawsze za coś lepszego trzeba płacić tak jest i pewnie się nie zmieni. ale mam pytanie jak Twój wzrok po operacji? czy wszystko jest ok? dużo osób narzeka, że po jakimś czasie gorzej widzą po zmierzchu.
molers / 178.36.163.* / 2011-08-31 14:34
Mi się udało szybciej wykonać operację, ale za to z własnej kieszeni musiałam płacić za specjalistyczne soczewki ponieważ mam również astygmatyzm. czyli żeby mieć lepsze soczewki trzeba jak zwykle zapłacić.
zygsta2 / 77.254.184.* / 2011-07-27 19:33
Dwie istotne sprawy poruszone to najmniejsze środki w UE przeznaczane na leczenie oraz co jest skandalem -wykorzystanie potencjału placówek!!!!!!
Ja za wszystko płacę prywatnie-dziś okulista 100 zł-wcześniej kardiolog 120,-badania labolatoryjne nawet /krew+mocz/ok.130 zł bowiem u lekarza rodzinnego nie mam szans na skierowanie.Teraz czeka mnie rezonans magnetyczny szyjny za jedyne 430,-zł bo bez kontrastu itd!!!
Coś wreście trzeba z tym zrobić-TAK DALEJ BYC NIE MOZE!!!!!!!!!!!
Bernard+ / 83.27.73.* / 2010-12-13 19:22
W Polsce głupota i nieuczciwość oraz szafowanie publicznym pieniądzem rozwija się w zastraszającym tempie. Słuchajcie Pustynia Błędowska już w połowie zarosła dzięki oddziaływaniu Huty Katowice na jej środowisko. Za parę lat nie będzie pustyni w Polsce a mógłby tam powstać las. Więc będzie szansa na dobrobyt. Ale znaleźli się ekolodzy, którzy domagają się środków publicznych na ratowanie (odkrzaczenie) zarastającej pustyni. I zadłużone polskie państwo te środki wydaje obecnie na wycinanie krzaków rosnących na byłej pustyni. Więc nie zdziwię się, jeżeli ktoś zacznie domagać się pieniędzy nas podatników na ratowanie nieużytków rolniczych przed samosiejkami, które je zalesiają. A pomysły by wprowadzić podatek na remontowanie prywatnych sieci elektrycznych są z tego samego gatunku. Przecież zbyt trudno byłoby wprowadzić nowe mądrzejsze taryfy i rozliczać firmy z poziomu remontów i modernizacji. Zbyt trudno jest powrotem uprościć rozliczenia podatku VAT, tak żeby deklaracja mieściła się na 1 stronie A4 a ustawa o VAT miała 4 strony jak było w 1993 roku. Ewidencja VAT mogłaby mieć tylko 2 rubryki VAT naliczony i VAT należny. Aby zrozumieć, dlaczego nie może być tak prosto trzeba uzmysłowić sobie, że wszyscy polscy fachowcy od podatków wiedza, że tego nie da się zrobić. Więc tak długo aż ministrem Finansów zostanie człowiek, który o tym nie wie, to zmieni ustawę tak jak Kolumb postawił jajko na stole, choć wszyscy wiedzieli, że się tego nie da zrobić. Można oczywiście również zastosować analogię do węzła gordyjskiego. Zmieńcie świadomość polityków a niemożliwe stanie się możliwe. Skoro nie brakuje pieniędzy na wycinanie krzaków z terenu dotychczasowych nieużytków a brak na leczenie Polaków to jest to skandal. To musi się zmienić!
Ale jak to zrobić? Wystarczy przy najbliższych wyborach w 2011 roku o nie dawać głosów zawodowym posłom siedzącym w sejmie od 20 lat. To Oni swoją złą pracą legislacyjną doprowadzili Polaków do zadłużenia 10 razy większego niż zostało po 40 latach PRL.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 82.177.194.* / 2010-12-13 15:22
Jedyne co trzeba zrobic, aby zmnieszyc kolejki, to uwolnic zawód lekarza i ułatwic a w zasadzie unormalnić zdobywanie specajlizacji przez młodych lekarzy. Wystarczy, że zwiększy sie liczba specajalistów, czemu teraz skutecznie przeciwdziała lobby lekarskie, na wzór np. adwokatów a rynkowa cena za ich usługi spadnie i wieksza częśc ludzi bedzię sobie mogła na nie pozwolić, bez czekania na państwową jałmużnę.

Nic by mnie tak nie uszcześliwiło, gdyb nasze pasożytnicze Państwo zwolniło mnie z harczu na ZUS i NFZ i pozoliło samemu dbać o swoje zdrowie i emeryture, bez nakładania kolejnego podaktu, dla niepoznaki nazwanego "składką" na to czy tamto.
Floyd / 2010-12-17 18:36 / Tysiącznik na forum
Ten komentarz świadczy tylko o jednym: jesteś jak na razie zdrowy. Już widziałem takich chojraków jak Ty co im lekarze w ogóle nie byli potrzebni, do czasu.
ebork / 2010-12-13 14:37 / Bywalec forum
Nakłady na służbę zdrowia rosną a poprawy nie widać...Jak ma być lepiej skoro te *KONOWAŁY* wszystko biorą dla siebie, przecież wiadomo ile oni zarabiają na jakiej stopie żyją, już najwyższy czas ukrócić te ich zapędy, najlepiej w kamasze ich i do roboty i dobrze byłoby pouczyć się mniej będzie tzw. błędów lekarskich. Błędy lekarskie ktoś dobrze określił;
a) te co skrywa ziemia
b) te co fałszywa solidarność zawodowa tuszuje
c) te co sądy umarzają
Dość okradania pacjentów............
Anest / 94.232.156.* / 2010-12-17 19:35
No przecież pisze w tym artykule wyrażnie, że wzrost funduszów nie pokrywa nawet wzrostu inflacji. Dziwne - kłopoty ze zrozumieniem tekstu?
Anest / 94.232.156.* / 2010-12-17 19:37
Limity natomiast wprowadza NFZ czyli agenda Panstwa Polskiego i za nadwyzki nie chce płacic - a co maja do tego lekarze?
ebork / 2010-12-20 19:37 / Bywalec forum
Ty baranie ,co do tego mają lekarze???? a no to że większość środków idzie na ich wysokie zarobki...
sejfer / 80.48.115.* / 2010-12-13 15:13
Faktem jest, że za te 1400 złotych miesięcznie wyjątkowo dużo hacjend budują. Czasami się zastanawiam skąd im się bierze 50 złotych za USG? Maszyna od WOŚP, człowiek wykształcony za grosze w kraju, czas badania 15 minut. Czyżby ten żel był tak drogi! Chcesz się dostać na odział szpitalny? Nie dajesz łapówki, a tylko składasz ordynatorowi wizytę w prywatnym gabinecie. Nie! Żadnych badań! Tylko ustalenia kiedy na oddział i kasa za wizytę. Kasy fiskalne? Nie! Skądże! Przecież ten pavulon to osoby zaufania publicznego serwowały! Uciekną do Niemiec? Śmiało! Jeszcze trzeba język znać, a z tego co wiem, życia im nie starczy, by się go nauczyć. Zlikwidować izby lekarskie, a szybko wyszkolimy lekarzy.
Anest / 94.232.156.* / 2010-12-17 19:46
Pracuje w szpitalu publicznym- pensja zasadnicza brutto 3200 zł, a za prace dodatkową ( za dyżury)płacone mam tak jak wszyscy ludzie t.j tak jak w kodeksie pracy i to dopiero od 2008 roku ( wymusiły to dyrektywy unijne )- wczesniej było mniej. Prywatni mają ceny rynkowe - bo jestesmy gospodarka rynkową. Dzis było zebranie zwiazków zawodowych. Ponieważ kontrakty( czyli limity przyjęć) na przyszły rok są niższe dyrekcja chce wiedzieć gdzie i ile osób zwolnic - bo tylko tu są rezerwy. Jedna pielęgniarka na 40 osób to dużo? Teraz jestes mądry? A kto jak zachorujesz zajmie sie tobą. Zły adres do pretensji. Krzycz głośno do swoich posłów.
liczydełek / 79.188.15.* / 2010-12-13 13:23
Proponuję wystawić na aukcję wszystkie szpitale i wszelkiej maści ośrodki zdrowia i je sprzedać.
Zlikwidować natychmiast NFZ i zaprzestać potrąceń składek w wynagrodzniach na rzecz NFZ.
Wtedy niech każdy kto chce ubezpieczy się prywatnie na wypadek choroby i pobytu w szpitalu.
Wówczas popyt na usługi medyczne spadnie, ceny pójdą w dół, na rynku utrzymają się tylko najlepsi medycy, znikną kolejki a leczenie będzie od ręki za prywatną zapłatą lub z prywatnego ubezpieczenia.
Domm1988f / 194.29.137.* / 2010-12-13 13:37
Zawsze bylem za ale w USA to maja i nie dokanca to jest dobre. Ubezpieczenia sa bardzo drogie nie refunduja wszystkiego a firmy wmawja klijenta ze mieli Pre existed condition i nie chca placic. Wlasnie Obama ma to zmieniec.
liczydełek / 79.188.15.* / 2010-12-13 14:14
rozwiązaniem jest coś na wzór narzuconych odsetek maksymalnych (obecnie 20%) dla banków i pożyczkodawców - tzn. dla prywatnych ubezpieczycieli również obowiązywałby ten limit jako maksymalnego zysku z naliczanych składek zdrowotnych czyli ograniczenie ceny ubezpieczeń.
liczydełek / 79.188.15.* / 2010-12-13 13:34
przykład: w mojej rodzinie na chemioterapię i miejsce w szpitalu trzeba było czekać 8 miesiecy - zastosowane do leczenia środki kosztowały około 300 zł/ ... przez kolejny okres leczenia już bez tak długiego oczekiwania (kolejne kilkudniowe pobyty) około 1500 zł.
Przez ten czas odtracane składki przewyższają wartośc uzyskanych lekarstw.
Gdyby to było prywatne lecznictwo nie byłoby oczekiwania 8 m-cy przez które nowotwór sie rozwijał a przypisane w zastępstwie tableki na nic się nie zdały.
Floyd / 2010-12-13 14:39 / Tysiącznik na forum
Nie ma to jak widzieć nie dalej niż koniec własnego nosa. Wiem, że Ci się to nie mieści w glowie, ale są też ludzie którzy mają całkiem inne możliwości płatnicze niż Ty.
Budyń / 89.78.50.* / 2010-12-13 20:35
Floyd - a wiesz dlaczego mają inne możliwości płatnicze ? Bo im państwo zabiera i funduje pałace ZUSu, NFZu kolejne rozbudowane i niepotrzebne systemy informatyczne... ja sam chętnie płaciłbym dobrowolną składkę na leczenie kogoś obcego, byle to szło na leczenie a nie na administrację od limitów i byle bym to miał odliczone od opdatkowanego dochodu.... takie trudne ? Wreszcie, ekonomia skali
- im mniej zabiegów jest wykonywanych, tym są droższe.
Poza tym, przeczytaj jak NFZ refunduje leki - przez co "podbija" ich cenę grubo ponad to, co z sowitą marżą i tak są w stanie zarobić producenci i apteki.
Floyd / 2010-12-13 22:41 / Tysiącznik na forum
Nie było by pałaców ZUSu to były by pałace jeszcze większe jakichś tam innych firm ubezpieczeniowych. Masz co do tego wątpliwości?
To smutne, że patrząc z punktu widzenia czystej ekonomii trzeba przyznać Ci rację z tym np. podbijaniem cen czy kosztami leczenia, ale pazerność ludzka jest nie ograniczona i wykorzystują każdą możliwość. Gdyby problem dotyczył tuczu prosiąt nie miałbym wątpliwości i podpisał bym się obydwiema rękami pod Twoimi propozycjami.
Ciekawe, że wszystkie państwa postkomunistyczne tak nadzieję dostrzegają w liberalizmie. Parę lat temu widziałem nawet robotników którzy widzieli w liberalizmie swoją szansę. Szybko jednak zrozumieli, że to nie oni są beneficjentami. Starsze od naszej demokracje jakoś się już nie zachłystują tą nie ograniczoną wolnością ekonomiczną. Mnie osobiście bliżej do rozwiązań państw skandynawskich czy zachodniej Europy niż USA czy Rosji. Być może musimy poznać na własnej skórze zalety i wady liberalizmu tak jak poznaliśmy zalety i wady komunizmu. Póki co wielu zachowuje się tak jak żołnierze idący na wojnę i którym wydaje się, że zginą ci inni, ale nie oni.
Budyń / 89.78.50.* / 2010-12-14 22:35
@Floyd
Podstawą każdego ustroju powinna być powszechność. W Polsce politycy mają socjalizm, a reszta ma budować kapitalizm, ale bez wolnego rynku i bez kapitału. I oczywiście, z nieporównywalnym do polityków zapleczem socjalnym.
Zrozum, że płytka demagogia ani też "bo ktoś ucierpi" nie mogą zatrzymać reform - bo inaczej za nami WSZYSTKIMI jest już tylko ściana.
Poza tym, nie zapominaj, że każda regulacja kosztuje. Dlatego tak genialnie prosty jest podatek liniowy - nie dlatego, że jest liniowy.
Dlatego, że w porównaniu do reszty, jest b. tani w pobieraniu i trudny do uniknięcia, jeżeli odpowiednio się skonstruuje resztę przepisów. W Rosji ściągalność podatków, po wprowadzeniu podatku liniowego wzrosła dwukrotnie ! A koszty pobierania tego podatku oraz mylnych oszacowań wpływów - spadły.
Tak samo jest tutaj.

Nie może tak być, że każda p******** jest regulowana, a lekarz spędza więcej czasu w papierach niż przy pacjentach.
Nie może być tak, że płaci się za "godziny" i za świadczenia - a nie za efekty.

Zrozum - każdy brak swobody w dążeniu do oszczędności generuje koszty; aby dysponujący środkami nie szukali "fałszywych oszczędności" trzeba ich rozliczać za EFEKTY, ale zostawić swobodę ich osiągania.
I zostawić pieniadze menadżerom, a lekarzom leczenie.

I ludziom zostawić pieniądze, dla ubezpieczeń - także społecznych, czyli nie państwowych i nie w korpo-molochach, ale wzajemnych: w obrębie dzielnicy, parafii, wsi, bramy...
Floyd / 2010-12-17 18:55 / Tysiącznik na forum
A, jak się ktoś nie ubezpieczy, obojętnie z jakich powodów, to jego problem i kłopot z głowy. Jakież to odkrywcze i jakie zgodne z doktryną liberalizmu. Podobno ponad 20% amerykanów nie ubezpiecza się. U nas było by to z pewnością ponad 30%, ale takie drobiazgi przecież Cię nie interesują.
jacek szafalowicz / 213.238.114.* / 2010-12-13 12:00
na to wychodzi, że POlacy zdrowieją!
hans klos123 / 95.49.71.* / 2010-12-13 11:10
http://www.youtube.com/watch?v=b-MUGsQaNC0&NR=1
HKW@ / 87.105.133.* / 2010-12-18 20:27
Niestety tej strony nie można znaleźć, czyżby cenzura????
Lulek124 / 95.49.71.* / 2010-12-13 10:15
Myślę, ze warto sobie tu przypomnieć hasła partii władzy - PO: "By żyło się lepiej wszystkim":

http://www.youtube.com/watch?v=-hSI9zKqudo&feature=related

A jak się żyje każdy widzi
arch / 2010-12-13 11:39 / Tysiącznik na forum

"By żyło się lepiej wszystkim":

NFZ wyposaża szpitale w belgijskie zestawy do eutanazji -

"Od drugiego półrocza bieżącego roku niektóre polskie placówki zdrowia zostaną wyposażone w specjalistyczne zestawy do eutanazji. Mimo że belgijski producent gwarantuje stuprocentową skuteczność działania, śmiercionośny zakup został już przetestowany na pacjentach jednego z polskich szpitali.

„Na sto zastosowań, dziewięćdziesiąt dziewięć zadziałało natychmiast”, z zadowoleniem stwierdził ordynator Wrocławskiego Szpitala Wojewódzkiego.
-„Tylko w jednym przypadku trzeba było pacjentkę troszkę przydusić poduszką”.

Ze względu na wysokie koszty urządzenia resort zdrowia nie będzie w stanie w pełni zaspokoić potrzeb wszystkich ośrodków zdrowia, szpitali i sanatoriów.
W pozostałych placówkach eutanazja wciąż jeszcze będzie się musiała odbywać tak jak dotychczasowo, poprzez zaniedbanie.

„Zapotrzebowanie jest ogromne”, twierdzi minister zdrowia, Kopacz. .

- „Dlatego będziemy zabiegać o podwyższenie obowiązkowej stawki ubez . tak, by w przyszłym roku każdy pacjent mógł choćby raz nieodpłatnie skorzystać z zestawu do pozbawienia się życia”.
psygzy! / 78.8.131.* / 2010-12-13 09:41
Choć mam lepszą propozycję tytułu:
"Uwaga niewidomi! W 2011 roku będziecie stać w kolejkach"
A potem da się znaczek:
Czytaj dalej >>
dddde / 89.228.175.* / 2010-12-13 09:40
Dołóżmy refundowanie in vitro i usuwania ciąży, to kolejki do zaćmy wydłużą się o kolejne miesiące. Ciekawe czy na refundowaną przez NFZ aborcję też trzeba będzie czekać w długiej, wielomiesięcznej kolejce ?
wkurzony / 80.53.95.* / 2010-12-13 11:39
Wyrzuć alkoholików i narkomanów. Hiv-owców też, przecież sami są sobie winni. Wtedy kolejki nie będzie wcale.

Oglądałam film o półrocznym pobycie w tak jakby senatorium (po zakończonym leczeniu w szpitalu) chorych na HIV. Kooor w a w tak luksusowych warunkach to zwykli ludzie jeszcze długo nie będą się leczyć.
Budyń / 89.78.50.* / 2010-12-13 20:32
Odróżnij lekarza/strażaka/ratownika/policjanta zarażonego w trakcie wykonywania obowiązków czy napadniętego przez ćpuna człowieka od reszty. Poza tym, o ile OK - nie było świadomości zagrożenia, to już leczonych zgadzam się refundować. Ale trzeba ogłosić, że np. za dwa lata zakończy się refundowanie terapii dla nowych, bo zagrożenie jest znane - a koszty - podobnie jak leczenie wieźniów, hazardzistów itp - przekraczają często wynagrodzenie większości Polaków.
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-12-13 09:30

Dwa lata czekania na operację zaćmy. W 2011 roku kolejki nie znikną

Kiedy problem zaćmy - u czekających - dwa lata zniknie?
Wtedy, kiedy zastrzykami z trucizną rozwiążemy problem kolejek.
TOŁAŻYSZE - NIE WALCZMY TYLKO Z ZAĆMĄ - Z NOSICIELAMI ZAĆMY TEŻ!
Adam222 / 77.88.138.* / 2010-12-13 16:06
To nie towarzysze. To krwiopijcy kapitaliści. Złodzieje i kolesie z PO.
dsad / 199.67.203.* / 2010-12-13 10:47
A to juz wiem co to te ZAĆMY one do swiatla tak leca w lecie...ale z tego co wiem w zimie nie ma z nimi problemu.... :))
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy