Forum Forum prawnePracy

dwa święta w tygodniu

dwa święta w tygodniu

Aniela / 77.91.45.* / 2008-02-04 09:14
Jeśli w jednym tygodniu przypadają dwa dni świąteczne i żadne z nich nie przypada w sobote ani w niedzielę ,czy należy odpracować któreś z tych świąt???
Innymi słowami -jeśli pracowałam w dniu,który dla mnie powinien być dniem wolnym od pracy a w tym właśnie tygodniu przypadały też dwa dni świąteczne, to czy wypracowałam nadgodziny??Nadmienię ,że pracuję na 3/4 etatu i w danym tygodniu musze przepracować 30 godzin.Czy dni świąteczne liczę do ogólnej ilości godzin, czy jak to robi nasz szef odliczam od swoich tygodniowych godzin pracy.Nie pracuję w systemie godzinowego rozliczania, to jest tylko dla potrzeb pracodawcy przy wyliczaniu nadgodzin.Wynagrodzenie otrzymuję jednakowe za każdy miesiąc przy przepracowaniu 30godzin w tygodniu.Wszystkie godziny ponad (w moim przypadku) 30godzin-to nadgodziny, ale jak to wyglada właśnie w tym wypadku?
mareck / 80.48.251.* / 2008-04-05 12:40
Jeżeli wypadają dwa święta w tygodniu to obecne przepisy nakazują dni wolne od pracy
w te dni.Proszę sprawdzić umowę i regulamin pracy u pracodawcy w jakim systemie
pracy pani pracuje, bo jak w podstawowym to za każdą pracę ponad 6 godzin dziennie
należy sie dodatek 50% za nadgodziny oraz za pracę w szósty dzień tygodnia chyba,że
umowa została podpisana inaczej tylko na 30 godzin pracy w tygodniu, to wtedy nie
należą się pani dodatki za pracę w święta.

Najnowsze wpisy