Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Dwie firmy (dwie nazwy) jeden nip

Dwie firmy (dwie nazwy) jeden nip

meereck / 2010-02-09 18:32
Czy można prowadzić dwie firmy np firma AAA i firma BBB pod jednym NIP-em??
Wyświetlaj:
wyci..any / 87.105.237.* / 2011-10-30 02:26
No ok a co w sytuacji kiedy np. prowadzę działalność gospodarczą a raczej dałem się naciągnąć urzędowi pracy na prowadzenie działalności. I teraz tak: dostałem dotację na działalność A i chciałem dopisać więcej pkd dla większych możliwości i tu zaczął się cyrk bo UP poinformowało mnie że dotację dostałem na działalność A i tylko A jeśli coś dopiszę to cofną dotację wraz z odsetkami. działalność A okazała się niewypałem i jak do tej pory przynosi straty i nie ma widoków na przyszłość a zawiesić lub zakończyć nie mogę bo UP cofnie dotację wraz z odsetkami. jednym słowem jestem w D..ie i jedynym wyjściem było by otwarcie nowej niezależnej działalności żeby odrobić straty i spłacić długi a działalność A niech sobie figuruje na zdrowie UP do końca umowy.
ZulkaM / 2010-02-09 18:52 / Bywalec forum
Działalność jest jedna na jedną osobę to i nip będzie jeden. A jak sobie nazwiesz i jakie będziesz miał pieczątki np. inną dla sklepu i inną dla usług hydraulicznych, to już Twoja sprawa.
meereck / 2010-02-09 19:01
W takim razie czy mogę prowadzić numeracje niezależną numeracje faktur dla firmy AAA i dla firmy BBB?
ZulkaM / 2010-02-09 20:47 / Bywalec forum
W dwóch miejscach możesz prowadzić dwie oddzielne dokumentacje, a całościowe miesieczne rozliczenie i tak będzie ze wszystkiego. Tylko fv w jednym numeruj np. tak: Fv 1/A/2010, a w drugiej 1/B/2010, żeby numery nie były dublowane.
Tylko pamiętaj, że w obu nazwach firm musi być zawarta "nazwa firmy" jaką zgłosisz w rozpoczęciu działalności.

Najnowsze wpisy