Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dworce przejdą w ręce samorządów

Dworce przejdą w ręce samorządów

Money.pl / 2008-09-23 08:34
Komentarze do wiadomości: Dworce przejdą w ręce samorządów.
Wyświetlaj:
Papilion / 80.53.226.* / 2008-09-23 10:12
Wreszcie samorządy beda mogły zadbać o wizerunek miasta w miejscu, które goscie odwiedzają najczęściej...
Dotąd nawet jeśli samorząd wykazywał ochote nic nie mógł zrobic, bo dworzec nie był ani jego własnościa, ani nie maił do niego zadnych praw. Samorząd mogł tylko (najczęściej bezskutecznie) naciskac lub prosić PKP o remont dworca.
Taka ustawa "tak na goraco" oceniana ucieszyłaby mnie ;-)
Pilsener / 2008-09-23 08:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Z kolei w polsce śmieją się nawet w Czechach - że mają tam takie ciuchcie, ale w muzeum kolejnictwa. W Europie kolej konkuruje nawet z lotnictwem na dystansie do 500 km - w polsce dwa razy szybciej jadę "ogórem" po dziurach i wiochach, niż pociągiem - a "ekspres" do mojeog miasta przyjeżdża 5 minut szybciej niż zwykły pociąg.
PKP to głęboka komuna - należy to jak najszybciej zlikwidować. Infrastrukturę wydzielić na wzór dróg - utrzymywałyby ją prywatne firmy wyłonione w przetargach - a tabor urynkowić. Oczywiście zaraz pojawią się głosy o "rozdawaniu majątku narodowego" - a ja s***m na naród i jego majątek - co to takiego ten "majątek narodowy"? Majątek partii? A ja nie mogę mieć majątku tak? Nie jestem naród? Mam to niesamowicie wręcz głęboko, czy kolej będzie w rękach żółtych czy nakrapianych w białe ciapki - ja chcę mieć wolny rynek i szybkie i nowoczesne pociągi, a nie narodowo-katolicko-centralny złom i ruinę.
bleszczak / 2008-09-23 09:29
Popieram kolegę Pilsenera. liberalizacja wielu państwowych firm zrobiłaby lepiej gospodarce, niż mogłoby się wydawać. Trzeba jeszcze dodać, że po przejęciu przez samorządy dworcę będą musoiały być remontowane, przebudowane i odnowione, bo PKP się nie kwapiło od wybudowania do zmian w wyglądzie tych "budynków". Jestem codziennie w Rzeszowie i jak widzę Dworzec, a przy tym pomyślę o tym, iż niby to miasto ma mieć status metropolii, to śmiech przez łzy mnie zbiera, jak sobie pomyślą inni o Polskich Metropoliach, już nie wspominając wspaniałych planów kolei superszybkiej...

Najnowsze wpisy