Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Od dziś kolej przechodzi w ręce samorządów

Od dziś kolej przechodzi w ręce samorządów

Money.pl / 2008-12-01 13:54
Wyświetlaj:
brrrr / 62.21.55.* / 2008-12-02 10:11
kolejne dziedziny gospodarki przechodza w teren, do samorzadow? Warszawa nie bedzie juz "wazna"? teraz w kazdym wojewodztwie bedzie pelna czy pseudo pelna swoboda dzialania? przeciez rzad nie bedzie mial corobic. Szpitale, koleje, drogi, szkoly = przekazane do samorzadow? Co ta za samowole bedza, to az strach pomyslec, brrrr
w.i. / 90.156.93.* / 2008-12-01 18:47
Do Autora :
1. dziś nie nastąpiło żadne przejęcie żadnej części PKP przez samorządy. Przeszła obsługa pociągów pospiesznych z PKP PR do PKP IC
2. PKP IC nie może zapewniać zachowania wymienionych w tekście dwu ofert specjalnych, bo są to oferty PKP PR i zostają one w PKP PR
3. nie wzrosły ceny biletów weekendowych w pociągach pospiesznych gdyż... dotąd w tych pociągach nie obowiązywały. Jest to i była oferta PKP IC, która to spółka do wczoraj pociągów pospiesznych nie obsługiwała.

Gratuluję trzech poważnych i podstawowych błędów w jednym tekście. Trója. w starej skali szkolnej.
Stuttgart / 159.41.1.* / 2008-12-01 13:54
O co chodzi z tymi biletami w PKP? Dlaczego pasażer traci na przekształceniach spółek publicznych? Dlaczego nie może być wspólny bilet na wszystkie pociągi jak to jest np. w Niemczech? => Zeby organizatorom było łatwiej rozlichać przychody! A klientom trudniej kupić właściwy bilet.
Organizator nasz Pan!
Bryngs / 85.222.34.* / 2008-12-01 20:03
To kolega nie rozumie na czym polegają polskie transformacje przekształceniowe. Do tej pory z biletów musiał żyć jeden zarząd, jedna rada nadzorcza , cała , niepoliczalna kupa biurokratów i różnych zatrudnionych tam zbytecznie ludzi. Teraz bez restruktoryzacji z biletów trzeba będzie utrzymać kilkanaście (zgodnie z podziałem na regiony) rad nadzorczych, zarządów i zwiększoną ilość biurokratów. O zatrudnionych co to muszą gdzieś mieć pracę i już tylko po znajomości na kolei nie wspominam.
I tak kolego powinieneś się cieszyć, bo może być w przyszłości tak, że dojedziesz pociągiem do granicy regionu, wusiądziesz - kupisz nowy bilet i będziesz mógł jechać do następnej granicy. A jak jest w Niemczech - to każdy wie. JKedna kolej, jeden zarząd, wlaścicielem jest o zgrozo Państwo, pociągi kursują punktualnie i są czyste. No i te prędkości. Słyszał kto aby w Polsce podmiejskie pociągi jeździły z prędkościa 120 km/h ? A ja tam takimi jeździłem i to już ponad 20 lat temu.
zadowolony / 79.186.92.* / 2008-12-02 14:20
brawo!!!!! ja też takimi jeździłem. A u nas ponoć mają dawać w promocji miotły do latania i też będzie taniej.

Najnowsze wpisy